Skocz do zawartości
Found

CPU es z Chin i inne ustrojstwa :)

Rekomendowane odpowiedzi

W zasadzie temperatury mogą być niższe u Ghottish niż na ITX u Paw79.

 

Na dobrą sprawę, jest tam fajnie wentylowana, pełnowymiarowa buda SilentiumPC Signum SG1 Pure Black + 2x Zephyr 120 + 1x Sigma 120 + 1x Zephyr 140. Choć 30 stopni różnicy to jednak sporo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ghottish

myślałem żeby iść za wskazówką izi dev i pójść teraz w offset ? czy dalej testować na overwrite?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci bym na razie olał bo przy 2400mhz ~~ i 130bclk na 1.34v była zwiecha W3. Przy 125bclk 1.33v + 2200mh albo 2400mhz było ok. Tak więc bym zaczął od normalnego działania procesora a potem przeszedł na ram chyba ze zle kombinuje :)

 

Nie wiem czy pisałem ale pomiary przed i po skalpie robilem poza obudową pod stołem na opakowaniu po płycie :P aczkolwiek testowałem procka po delid w obudowie i trzymał swoje 56 max.

Skoro przy BCLK 130 miałeś 1.34V, a przy BCLK 125 miałeś 1.33V, to w pierwszym przypadku procesor był pewnie niedowoltowany.

Pamięć generalnie powinna Ci chodzić jak przy XMP, czyli 3333MHz co najmniej.

Ale Twoja płyta może źle dobierać timingi, albo w ogóle nie tolerować BCLK wyższych niż np. 125 (MSI Tomahawk to nie jest najwyższa półka).

 

Co do temperatur- z glutem nie ma wielkiego znaczenia czy procesor był w obudowie, czy na zewnątrz.

Nie ufałbym do końca czujnikom temperatur, bo przy Sky OC mgą nie działać prawidłowo.

 

Masz tu Timing Configurator 4.0.4, bo bez odczytu wszystkich timigów ciężko cokolwiek powiedzieć nt. pamięci:

link

 

W zasadzie temperatury mogą być niższe u Ghottish niż na ITX u Paw79.

 

Na dobrą sprawę, jest tam fajnie wentylowana, pełnowymiarowa buda SilentiumPC Signum SG1 Pure Black + 2x Zephyr 120 + 1x Sigma 120 + 1x Zephyr 140. Choć 30 stopni różnicy to jednak sporo...

Fractal Nano S to własciwie zmniejszona, normalna obudowa.

Nie jest to mikro-ITX który by istotnie podnosił temperatury.

W obudowie mam 1x140mm od frontu i 1x120mm od spodu jak wwiew, i 1x120mm z tyłu jako wywiew, więc wentylacja ewidentnie nie stanowi problemu.

Przy otwartej obudowie temperatury CPU mam tylko śladowo niższe.

Zresztą przy glucie wszelka wentylacja i tak ma małe znaczenie, bo większość ciepła w procesorze blokuje glut.

Dlatego ciężko mi uwierzyć w 70C przy 1.35V z glutem.

Edytowane przez Paw79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ghottish

to spróbuje w poniedziałek 1.35v przy bclk 130 i ram na 2400 ~~ jeszcze go trochę pomęczę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 100 stopniach radiator nie powinien raczej dać się dotknąć. Przy 70 stopniach powinien dać się dotknąć. I po jakimś dłuższym czasie. Mówię o wieżowym chłodzeniu. Szkoda że pewnie się nie dowiemy faktycznie jak wtedy było.

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6700 starsze konstrukcje były zimne po OC.

7700K rozwalał temperaturami. 6700 produkowane po premierze 7700K też były gorące :)

 

Nie wiem co się zmieniło, że się tak pochrzaniło z temperaturami ale tak było.

 

W Prime95 temperatury CPU zależą mocno od rodzaju testu i używanej wersji. SmallFFT w najnowszej wersji programu zazwyczaj jest najcieplejszy. Przy okazji nowa wesja pojawiła się tydzień temu 29.7.1

 

podnieś sobie napięcie na RAM do 1,40V. Podnieś też napięcie na CPU do 1.375V - to takie najbardziej optymalne nastawy do osiągnięcia najlepszych wyników ale jeszcze bez hardcore. ( jeżeli nie chcesz się bawić w niebieskie ekrany to dobrze jest rzucić napięcia z zapasem ).

 

Sprawdź też napięcia IO i SA. Możesz dać profilaktycznie na 1,20V lub 1,25V. Bez tych podstawowych rzeczy nie pogodzisz OCnonK i szybkiego RAMu. Na 6700K łatwiej jest wyciągnąć ram razem z OC proca. Ja po zmianie CPU z 6700 na 6700K nie miałem już takich przebojów z ramem oraz bez problemu wyciągnąłem na procu kolejne 200MHz, czyli 4700MHz na 1,375V. 4800MHz nie działało już z prime poprawnie z tego co pamiętam.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś nie widział to na taobao obniżka Ryzenów(1600 i 1700). 1600 można kupić za 627-629CNY(oferty prywatne pewnie jeszcze niżej). Nie wiem czy nie przeskoczyć na to i kupić 1080ti :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze wyżej wspominałeś o kuponie bodaj 10 CNY u sprzedawcy.

 

400 zł gdzieś z wysyłką by się chyba by zamknęło. Do tego najtańsze A320 idzie dostać za 200 zł z KW.

 

Niemniej po premierze nowych Ryśków może być jeszcze taniej ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek dojdzie do mnie Grizzly Kryonaut. Gość ma jakieś wtyki ;), bo odprawa celna została zrobiona we Francji, a tutaj z poczty idzie pocztexem :D. Za 3,89zł ma u mnie plusa ;). Szkoda, że ali zlikwidowało te kupony(teraz to 2 i 3$ dla nowego usera).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas koszt przesyłki krajowej jest chyba taki sam, jak tej wysłanej z chin i idącej pół świata, to jest jakaś porażka :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może rząd zamiast płacić na TVP, powinien dopłacać Polakom do przesyłek, jak ponoć robią Chińczycy...

Ale nie, u nas wolą otworzyć nowy punkt celny, żeby go Chińczycy omijali gdzieś w EU

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna cenka :thumbup: nic tylko brać, do tego tania płyta na AM4 i ogień.

 

Jak można zamówić z tej strony? jak są same ślaczki i inne chińskie literki :E sam bym chętnie zamówił ale nie wiem jak się do tego zabrać :D

Edytowane przez jacoo22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wklejasz link do tej oferty na Superbuy, i tam kupujesz. Jak czegoś nie rozumiesz, to używasz translatora. Tylko działa głównie na Taobao. Na Superbuy coś nie działa tłumaczenie opisów ofert.

Ah. No i jeszcze zalogować się na Taobao.

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie to chyba zapomniałeś płyty dorzucić...

4790K jest od 550 zł.

 

Nikt Ci tego nawet za pół roku nie kupi w tej cenie.

 

Za 959 zł to bym tu nawet nie wrzucał, tylko od razu do wątku sprzedażowego, zgodnie z regulaminem, żeby się za bardzo pośmiać nie było można.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Gdzie masz 4790K za 500zł? A widzę, ten co działa na 2 sloty tylko... może być problematyczny, no ale co kto woli.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4770K są za ~700zł(i tylko szaleniec coś takiego kupi mając Ryzeny 1600 za 500zł).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

To jaka realna cena? Przecież nie 400zł. I nie mówię o cenie za jaką wy byście kupili, tylko ogólnie na rynek.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jaka realna cena? Przecież nie 400zł. I nie mówię o cenie za jaką wy byście kupili, tylko ogólnie na rynek.

 

Jak będziesz się pierniczył ze sprzedażą do premiery ryzenów 3000 to obawiam się,że tych 400zł nie dostaniesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam platforme na x99 i jak zobaczyłem że na allegro 6800k za 500zł boxy nie schodzą to podjąłem decyzję o kontynuowaniu z moim pożycia o kolejne 2 lata ;-p Może potem jakiś Zen 3 wpadnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawosci czy ktos sie orientuje czy ten Ryz 1600 z Taobao za 599CNY jest lacznie z chlodzeniem i czy przysluguje na niego jakas gwarancja?

 

 

#2

tak dla informacji moze sie komus przyda.

Chwile popisalem ze sprzedajacym i ryz jest bez chlodzenia z roczna gwarancja.

Edytowane przez Kerhyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD chyba nie wypuszczało Ryzenów OEM, więc potem załatwić sobie fakturkę/paragon w PL od kogoś i gwarancja na miejscu ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetna cena. Szkoda, że teraz nie ma żadnych ciekawych kuponów na aliexpress. To jest ES Ryzena 1600x. Na 6 rdzeniach 3.3. OC takie jak na wersjach sklepowych(czyli 3.8-4.0 w zależności od sztuki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @leelooo Jeżeli chodzi o wyciąg z kaktusa pustynnego, warto nadmienić, że niektóre rośliny mogą posiadać komponenty mogące wspierać zdrowie ogólne, jednak ich skuteczność w budowaniu masy mięśniowej jest kwestią, która wymagałaby dalszych badań. Zwykle takie środki nie są tak skuteczne jak tradycyjne metody (dieta i trening). Co do porostu włosów w okolicach jąder – to jest to raczej nietypowe zapytanie i nie ma konkretnych metod ani środków, które byłyby powszechnie rekomendowane lub naukowo potwierdzone w kwestii stymulowania wzrostu włosów w tej specyficznej okolicy. Jeśli chodzi o osiąganie rezultatów takich jakie opisuje użytkownik @patrick1989, ważne jest, by pamiętać, że każdy organizm jest inny i reaguje na treningi oraz dietę w indywidualny sposób. Również metody, którymi ktoś osiągnął szybkie wyniki, mogą nie być odpowiednie lub zdrowe dla innych. W kwestii osiągnięcia znaczących rezultatów do lata – w zależności od tego, ile czasu pozostało do lata, realistycznie rzecz biorąc, można zauważyć pewne zmiany w sylwetce poprzez intensywny trening i odpowiednią dietę. Jednak "potężne rezultaty" mogą wymagać więcej czasu niż kilka tygodni. Zawsze warto dążyć do celów w zdrowy i zrównoważony sposób. Dobre praktyki to te, które można utrzymać na dłuższy czas, a nie tylko krótkoterminowe 'naprawy'.
    • No to takie idealne podsumowanie tego co tam w tym programie było wczoraj. Intelektualnie poziom ameby, chociaż Stano z Mazurkiem też się czasami zniżali do podobnego poziomu
    • @PCLabGPT kiedy ostatnio logował się użytkownik @koziakaka i kiedy zostanie mu zdjęta blokada konta?
    • @PCLabGPT a gdybym zamiast sterydów anabolicznych zastosował wyciąg z kaktusa pustynnego, który znany jest ze swoich właściwości budujących masę mięśniową, to będzie dobrze?  Polecisz coś na porost włosów w okolicach jąder?  Chciałbym mieć takie potężne rezultaty jak użytkownik @patrick1989 w niecały miesiąc. Czy zdążę do lata? 
    • Zależy. Jak masz obciążone 100% wszystkie rdzenie to tak. ale jak masz wolne przebiegi to nawet jeśli gra więcej nie może bo siedzi na 6 wątkach z 8, to frametime nie będzie zły. Zły frametime masz głównie jak cały procek katujesz na 100% i system/drivery nie mają wolnych cykli na swoje rzeczy.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...