Skocz do zawartości
Found

CPU es z Chin i inne ustrojstwa :)

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra cena. Darmowa wysyłka. Na Taobao któreś 1600 były w okolicach 400 zł. Ciekawe czy tam też jakieś obniżki zawitały. I raczej po premierze nowych Ryśków jeszcze mogą potanieć tu i ówdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra cena. Darmowa wysyłka. Na Taobao któreś 1600 były w okolicach 400 zł. Ciekawe czy tam też jakieś obniżki zawitały. I raczej po premierze nowych Ryśków jeszcze mogą potanieć tu i ówdzie.

Z Taobao z tego co się zorientowałem trudniej kupić, potrzebny jest jakiś agent typu superbuy. Allie jest przeznaczone na nasz rynek także choćby z reklamacją jakby coś było nie tak nie powinno być problemu.

 

Nom myślałem czy by tego ryśka za 340 nie kupić ale jak doliczę mobo i ram DDR4 to mi się już robi spory wydatek a na obecną chwilę obecny sprzęt mi wystarcza. Poczekam sobie na premierę nowych to może będzie się dało jeszcze taniej wyhaczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Na nasz rynek xd

Tylko jak przyjdzie co do czego, to przy obu VAT zapłacisz.

AliExpress to takie nasze Allegro gdzie Janusze z reguły doliczają ekstra marzę, dlatego warto sprawdzić czy i na Taobao nie było obniżek.

Superbuy nie gryzie. Tylko z własnym kontem na Taobao wychodziło taniej z tego co pamiętam.

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przecież Chińczycy raczej nie kupują na aliexpress xd

Z tymi Januszami to prawda.

 

Kupowałem już trochę z Chin, do tej pory obyło się bez VAT :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raport bojowy z adapterowanego 5750HQ ES (128MB eDRAM):

 

Czapa dość sensownie zamocowana i dobrze transportuje ciepło. W końcu...

4 turbo biny. Czyli max mnożnik x38.

Posiada otwarty bclk strap. A więc można iść jeszcze wyżej.

Jeden z limitów mimo ustawień w biosie wciąż pozostaje na domyślnej wartości, i trzeba go ręcznie skorygować w XTU by nie zbijał zegarów (można zautomatyzować skryptem).

Zmiana mnożnika i/lub wyłączanie eDRAM działa. Bez tego strap byłby bezużyteczny ;)

 

Albo mam dwie lewe ręce, albo trafiłem na absurdalnie słaby bin. Max co odpaliłem to x40 (x32*1.25), wszystko wyżej nie wstaje :hmm:

Ale to może być wina płyty, moja gb z97 ogólnie jest kapryśna, np. nie lubi strapa 1.67.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały czas są na tao po 580 yuan.

Mogę oddać za 340zł jak ktoś chce :P

 

Oczywiście to procek tylko na H97/Z97.

Na H97 nie mam pewności jak z podkręcaniem.

BCLK strap na pewno nie ma, ale możliwe że turbo biny będą (przynajmniej haswelle z edramem miały to otwarte na nie-Z'tkach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś nie widział to na taobao obniżka Ryzenów(1600 i 1700). 1600 można kupić za 627-629CNY(oferty prywatne pewnie jeszcze niżej). Nie wiem czy nie przeskoczyć na to i kupić 1080ti :P.

Ile byś chciał za tego jak mniemam qhqg. Jeden znajomy chce możliwie jak najlepszy komputerek do gierek do 2k i myśle i nad tym. Wszystkie moje es się już dawno rozeszły XD przydała by się jeszcze jakaś w miare płyta do tego(mocne vrm :P).

Edytowane przez wii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy miał ktoś z was do czynienia z I9-QQBY? Trudno znaleźć w internecie jakieś sensowne informacje o tych ES po za komentarzami majfrendów na Taobao.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z tego taobao,co by można było kupić do Z97, coś z i7 w zamian za 4690k?

Edytowane przez Kafarinho11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź 5750HQ ode mnie :D

 

Alternatywnie są inne adapterowane laptopowe procesory, np. haswelle z edramem (4980HQ i rodzinka). Jeżeli nie masz płyty gigabyte, to ruszą.

 

Tylko... trafić dobrze zrobiony procek to loteria. Większość z którymi miałem styczność była tak źle zrobiona, że wymagała delida, bo inaczej 100 stopni @ stock. Jeden chińczyk potrafił przywalić tyle kleju, że wszedł na rdzeń zamiast pasty :lol2:

 

Czy miał ktoś z was do czynienia z I9-QQBY? Trudno znaleźć w internecie jakieś sensowne informacje o tych ES po za komentarzami majfrendów na Taobao.

Niezalecane. Względnie wysokie szanse trafienia modelu który działa niestabilnie albo ma problemy z PCIe. Ogólnie zaleca się unikać ESów P0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy miał ktoś z was do czynienia z I9-QQBY? Trudno znaleźć w internecie jakieś sensowne informacje o tych ES po za komentarzami majfrendów na Taobao.

 

Lutowane, bez żadnych problemów(jeśli wierzyć komentarzom na taobao), bez potrzeby wgrywania mikrokodów(dokładnie ta sama rewizja co wersja sklepowa). OC na podobnym poziomie co i9-9900k(różnica w produkcji to kilka tygodni). 4.3 na wszystkich rdzeniach(jeśli ktoś nie podkręca). Nie wiem co dodać wcześniej. Te procki niczym(za wyjątkiem taktowań) się nie różnią od testowanych przed redakcje(ESów QQPP).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś coś z tych qhqg teraz bądź w niedalekiej przyszłości?

 

 

Jakiś dostęp do QL3X w dobrej cenie i jakieś informacje na jego temat są?

Edytowane przez wii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo tanio

 

jaja sobie robisz?

 

z przesyłkami i pośrednikiem wyjdzie ze 400pln

 

w x-kom są w promocji po 429PLN od ręki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na AliExpress były niedawno za 350 zł z darmową wysyłką.

Jak się nie weźmie lepszej, jest szansa że VAT nie wpadnie.

Chyba że nigdy komuś VAT na CPU stamtąd nie wpadał. Z drugiej strony, może zależeć też od lokalizacji, acz zwłaszcza w przypadku innych sklepów gdy się to dzieje częściej.

 

Inna sprawa, że bodaj z własnym kontem na Taobao, i przez Superbuy za całość wyszło chyba 40 lub 50 zł, a od jakiegoś czasu mają bodaj przekierowywanie paczek za free. Dodatkowe 25 zł dochodzi jeśli nie mamy konta i nie wiem czy nie prowizja za płatność.

 

Generalnie na Taobao może wyjdzie że 3 dychy taniej, ale nie powiem na pewno, niech się ktoś wypowie.

 

Za ESa chyba tutaj jeszcze nigdy nikomu nie wpadł VAT (z Taobao chyba też, choć może mniej będzie w ogóle takich osób), nie wiem na pewno czy to samo będzie przy wersjach sklepowych.

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaja sobie robisz?

 

z przesyłkami i pośrednikiem wyjdzie ze 400pln

 

w x-kom są w promocji po 429PLN od ręki

 

Wychodzi 320zł z wysyłką, jeśli ktoś ma konto na taobao(koszty wysyłki liczę w superbuy, tzn. 19zł za DHL Ecommerce. Jak ostatnio brałem to w 10 dni był w Polsce).

 

Na AliExpress były niedawno za 350 zł z darmową wysyłką.

Jak się nie weźmie lepszej, jest szansa że VAT nie wpadnie.

Chyba że nigdy komuś VAT na CPU stamtąd nie wpadał. Z drugiej strony, może zależeć też od lokalizacji, acz zwłaszcza w przypadku innych sklepów gdy się to dzieje częściej.

 

Inna sprawa, że bodaj z własnym kontem na Taobao, i przez Superbuy za całość wyszło chyba 40 lub 50 zł, a od jakiegoś czasu mają bodaj przekierowywanie paczek za free. Dodatkowe 25 zł dochodzi jeśli nie mamy konta i nie wiem czy nie prowizja za płatność.

 

Generalnie na Taobao może wyjdzie że 3 dychy taniej, ale nie powiem na pewno, niech się ktoś wypowie.

 

Za ESa chyba tutaj jeszcze nigdy nikomu nie wpadł VAT (z Taobao chyba też, choć może mniej będzie w ogóle takich osób), nie wiem na pewno czy to samo będzie przy wersjach sklepowych.

 

Z tej aukcji wyjdzie taniej(własne konto + revolut) + szybsza dostawa od aliexpress. Z taobao nigdy nie wpadł mi VAT(na pewno nie wpadnie jak na superbuy weźmie się wysyłkę przez PostNL. Paczka ma odprawę celną w innym kraju UE i przychodzi do Polski "czysta" z kontenera. Wysyłką w PL zajmuje się firma z Nysy). Paczek sporo. Samych procesorów pewnie z 10-15.

Wszystko tu wyjaśniałem(włącznie z zakładaniem konta na taobao + wysyłka przez superbuy). Na taobao liczysz tak: kwota zakupu x 1.03(3% prowizji za płatność kartą). Zamawiam na bieżąco wiele różnych rzeczy(ale o małych gabarytach i wadze). Teraz paczka z dyskami SSD :).

Edytowane przez forfun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnowsze wersja rozpiski ES'ów na podstawkę LGA1151:

Link (pdf)

 

Czy miał ktoś z was do czynienia z I9-QQBY? Trudno znaleźć w internecie jakieś sensowne informacje o tych ES po za komentarzami majfrendów na Taobao.

 

NOTE 3: Some (about 3% according to a seller) early Coffee Lake P0 have a bug that may

cause the PCIe controller to fail or become unstable causing PCIe devices to malfunction.

QQC0, QQBZ, QQBY, QQM6, and QQM5 should be affected. QQZ6, QQZ5, QQZ4, QRA2, and

QRA1 respectively are the SKU’s that supposedly fixed this bug. However, it is unknown if

other P0 chips have this bug. It is recommended not to purchase these chips for daily usage.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli najciekawiej i do OC wypada:

 

QQZ4 Coffee

Lake P0

8C16T

3.1-4.5 906ECh BCLK+M

ultiplier

UHD 630 i9-9900K Core I 95W

 

Ciekawe ile by jakaś H110 pociągnęła jakiegoś zablokowanego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy Ryzen 1600 jest na dzien dzisiejszy najlepsza opcja budzetowego kompa? Pytam bo chcialbym komus wymienic kompa bo tam jest staroc quad na 775 i gts450. Domyslam sie, ze ES sky jest chyba nieoplacalny, a moze cos sie zmienilo? QH8G wychodzi dosc tanio, ale to raczej nie zmienia faktu, ze szkoda w to isc. Myslalem nad e5-2689, ale mobo drogie...nadal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po taniości najlepiej ryśka i płytę Gigabyte B450. W przyszłości opcja dowolnej podmianki będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy trwających promocjach na aliexpress to Ryzen 1600 jest najlepszą opcją. Skylake ES dokręcisz maksymalnie na 4.0, więc nie ma to sensu przy cenie 290zł(-7$ z kuponu) za Ryzena 1600 + płyta na b350/450(gdzie potem możesz zmienić na zen 2).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca na temat, ale fajna to ciekawostka:

 

Procek serwerowy, płyta hybrydowa z mainstreemowym chipsetem na s.2011.

 

https://pl.aliexpress.com/item/32851304670.html

 

Ta płyta jest epicka. Niby staroć, ale w zupełnie świeżutkiej odsłonie. Wszystkie wyjścia pod kątem. 2x NVME. Sata 3.0 i USB 3.0. Chyba nieźle jak na Sandy Bridge :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jeśli CPU to Sandy Bridge, a nie Ivy, to bodaj PCIe jest jeszcze 2.0 zamiast 3.0.

 

Spora dyskusja o tych chińskich LGA 2011 jest tu:

http://forum.pclab.pl/topic/1279096-Tani-upgrade-10-letniej-platformy-na-LGA-201113661356

 

W sumie można by przejąć cały ten temat pod kątem tylko tych płyt i mu zmienić nazwę.

 

W sumie imho nie opłaca się w to pakować, skoro Ryzen 5 1600 są w okolicach 350 zł, a 5 2600 nawet 450 zł jakieś używki nawet co jakiś czas.

Już taniej wychodzi LGA1366+6/12

 

W zasadzie za dobre CPU na 2011 trzeba wydać przynajmniej tyle, co za tą płytę, a OC na nich z reguły idzie nie więcej jak 0.3GHz, bo nie szło im zmienić VCore, do tego sekcje są gorące.

Zaleta to wsparcie 8/16, a w niektórych nawet 12/24, ale w grach się to specjalnie nie liczy aż tak.

Drogo wychodzą wysokotaktowane CPU. Robiłem tam w temacie długą listę modeli CPU LGA2011 z cenami. Uważam, że jest to mało opłacalny biznes. Do tego te płyty nie nadają się do pracy ciągłej, bo po prostu padają. Trzeba im zadbać o nawiew.

Może w nowych rewizjach coś tam się zmienia na plus. Może.

Niektóre biosy nawet nie wspierały zmiany taktowania pamięci.

Oczywiście zaoszczędzi się trochę na pamięciach, bo wspierane są ECC/registered/buffered (choć nie na i7 i nie da się mieszać), czyli typowo serwerowe, i jest też quad channel tam, ale to nie są wbrew pozorom jakieś duże pieniądze. Zależy też ile komu do szczęścia pamięci potrzeba. Dziś te 12GB-16GB trzeba by liczyć.

Są też tańsze te chińskie mobo 2011, ale często tylko dual channel (choć nie ma dużej różnicy vs quad channel). Teoretycznie dałoby się złożyć coś w cenie 1366 6/12 triple channel, ale szybciej raczej nie będzie, bo CPU 2011 są trochę za drogie za lepiej taktowane wersje 6/12, a wręcz w pewnym momencie ceny poszły do góry, gdy sprzedawcy wywęszyli, że popyt się zrobił. Jak ze wszystkim.

Jedynie odradzam chińskie 1366, bo niektóre GPU nie są poprawnie wspierane.

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem tego tematu. Ogólnie jak ktoś chce coś wyszperać tanio to ciekawa opcja. Z tego co widziałem to spokojnie można też polować na sprzęt z x99. Poniżej 100 dolców płyty wychodzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • To zobacz która karta jest najchętniej kupowana i nie patrz na forum gdzie masz jednak miłośników sprzętu z zasobnym portfelem  
    • nieprawda - także, i w późniejszym okresie nawet głównie, żeby mieć rynki zbytu - np GB w 19 wieku produkowała już tyle tkanin, głównie bawełnianych, że rynek europejski i amerykański był dla nich zbyt ciasny, i głównym rynkiem zbytu stały się Indie - i w zasadzie zniszczyły głównie chałupniczy przemysł tekstylny w Indiach, za pomocą ceł, ale i samych cen, bo ręczni tkacze w Indiach nie byli w stanie konkurować z  fabrycznym przemysłem w GB - jest o tym mnóstwo materiałów, a niejaki Marks napisał np że równiny Bengalu pokryły się kośćmi zmarłych z głodu tkaczy indyjskich (o ile pamiętam w artykule z 1857) - raczej przesada, ale w zasadzie zgodne z rozwojem historycznym; dodam, że bawełna na tkaniny z GB pochodziła z USA, choć Indie same były wielkim producentem bawełny, i że Indie już wtedy liczyły ponad  200 mln ludności, gdy np USA ok 50 - więc nie rabowanie z bogactw, których Indie zresztą dużo nie miały (głównym importem z Indii do GB była herbata), było decydującym bodźcem rozwoju krajów przemysłowych, tylko pozyskiwanie dużych rynków zbytu i wykorzystywanie przewagi produkcji maszynowej nad ręczną; czyli potęgi gospodarcze dorobiły się na postępie technicznym, tzn produkcji maszynowej, nie ręcznej, a rabowanie tzw bogactw, które wtedy z reguły były produktami rolniczymi, odgrywało drugorzędną rolę; jeśli już rabowanie, to przede wszystkim niewolników z Afryki do produkcji bawełny w USA i cukru w Brazylii i na Karaibach, bo oba te produkty stały się podstawą masowej konsumpcji w Europie, która napędzała wzrost i umaszynowienie produkcji, itd
    • Właśnie jestem w tym kotle Skończę go i zapoluję na alfę. Dz.
    • Ostre dymy w internecie. Mam nadzieję, że strimery i reszta ludzi wymusi na nich jakieś zmiany bo to jest bicie poniżej pasa ludzi, którzy kupili EOD.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...