Skocz do zawartości
Found

CPU es z Chin i inne ustrojstwa :)

Rekomendowane odpowiedzi

Faktycznie, nawet u nas potrafi się jakaś ciekawa używka trafić w sensownej cenie.

Nawet ktoś się żalił że miał problem z opchnięciem CPU, więc i na jakies CPU może być szansa w lepszej cenie.

Ale to głównie mówię do subskrypcji alertu cenowego.

Normalnie u nas nadal potrafią mobo trzymać ceny. Nie wiem jak oferty zewnątrz, bo chińskich X99 chyba nie ma, proszę mnie poprawić jeśli się mylę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stara platforma LGA 2011(SandyB) obecnie przeżywa drugą młodość tylko dlatego, że Xeony właśnie zaczynają schodzić z serwerów na emeryturę i jest tych procesorów coraz więcej na różnych aukcjach. Chinole wywęszyli temat i zaczęli produkować do nich nowe płyty główne ze wsparciem obecnych standardów(M.2 NVME, USB 3.0 itp...)

Chińskich płyt na x99 jeszcze nie ma, bo to jeszcze za młoda platforma i Xeony na 2011v3 jeszcze siedzą w serwerach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko kwestia czasu. 2011-3 i haswelle nań będą mieć nawet lepsze wzięcie, bo im dawało się wymusić turbo jednego rdzenia dla wszystkich. Z jednej strony fajnie, z drugiej - czy tanie chińskie płyty to przeżyją :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O właśnie. Dlatego pisałem że nie wiem jak tam się mają w tym względzie oferty zewnętrzne X99 (miałem na myśli poza Allegro).

A tu proszę: 350 zł.

Tylko tu właśnie sytuacja cenowa z CPU będzie raczej zauważalnie gorsza.

Ale fajnie wiedzieć takie rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co teraz wychodzi najlepiej cena/wydajnosc? 1151, ryzeny czy 2011? Aktualnie siedze na zwyklym sandy, ale chcialbym przejsc na cos co ma NVMe. Nie chciałbym schodzić z wydajnosci jaka mam obecnie.

Edytowane przez TroLLu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NVMe to ficzer prawie tylko programowy. Jak masz wolne linie, to adapterek, mod bios z modułem rozruchowym i działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby mozna, ale to taka proteza. Nie mam UEFI, prawdopodbnie nie zrobie by bootowalo z NVMe wiec taki polowiczny sukces. Zreszta moja plyta to powoli agonia, zwyczajnie trzeba to wymienic na cos innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co jest protezowego w doprowadzaniu czegoś do pełnej funkcjonalności :hmm:

 

"Agonia" w sensie stara, czy nawala?

 

Widziałem na win-raidzie jakieś wrzutki modułów dla klasycznych biosów które mają dodawać NVMe. Planuję to sprawdzić w niedługim czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, nawet u nas potrafi się jakaś ciekawa używka trafić w sensownej cenie.

Nawet ktoś się żalił że miał problem z opchnięciem CPU, więc i na jakies CPU może być szansa w lepszej cenie.

Ale to głównie mówię do subskrypcji alertu cenowego.

Normalnie u nas nadal potrafią mobo trzymać ceny. Nie wiem jak oferty zewnątrz, bo chińskich X99 chyba nie ma, proszę mnie poprawić jeśli się mylę.

Są chińskie huanzhi na x99 ciekawe jak kwestia oc itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co jest protezowego w doprowadzaniu czegoś do pełnej funkcjonalności :hmm:

 

"Agonia" w sensie stara, czy nawala?

 

Widziałem na win-raidzie jakieś wrzutki modułów dla klasycznych biosów które mają dodawać NVMe. Planuję to sprawdzić w niedługim czasie.

 

W sensie, że nie mam już 2 slotow na ram + stara.

 

Póki co patrząc jakieś X79 (ktore nie jest X79) z Chin + E5 2689 + ecc ram wyglada na najlepsza opcje. 8gb w jednej kosci ecc mozna juz za 50 zl kupic na miejscu a chcialbym wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

350 zł za dwuslotową x99.

Mój link

Gość pisze, że nie umiał podkręcić 1650v3, inny, że faktycznie nie ma OC, i lepiej z tego powodu brać coś z serii 26xx, ale i 1650v3 ma dość wysoki zegar, sprawdzany był też е5-2643 v3 (nie wiem, czy te CPU w ogóle mają odblokowany mnożnik jak i7 5930k). Dało się ruszyć timingi RAMu (DDR4), BIOS bootuje się ciut dłużej, 5 sekund, sekcja ma między 30 a 42 stopnie pod obciążeniem. Zdarzył się jakiś problem z działaniem sensorów. Płyta ma jakąś dziwną sieciówkę i dopiero jakiś driver pack znalazł odpowiedni sterownik, komuś w ogóle nie chciała działać. Oczywiście standardowo na chińskiej płycie, wsparcie ECC, non-ECC, lub ECC registered - serwerowe - byle nie mieszać, i reg. ECC nie odpali na i7.

 

Quad Channel za 450 zł:

Mój link

 

Z Huanana w sumie wcale za dużo opinii nie ma, raptem z dwóch aukcji.

 

Mój link

Na tej niby nie można było ruszyć timingów.

Radiator na sekcji miał być gorący i ma się przydać dobrze wentylowana obudowa.

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma oc bo te plyty nie maja chipsetu x79 tylko konsumeckie b75, q77 etc (pisza to nawet w opisie). nie wiem jak chinczycy to robia, ze odpalaja xeony na tym

 

plytke ze 4 slotami mozna juz za 72 dolce wyrwac, czym niby sie rozni ta co ty wyslales? dobra juz widze - to jest x99

Edytowane przez TroLLu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
- tech yes city przetestował tego Xeona za 50$. Płyta za 80$, a RAMy za jakieś drobne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@TroLLu

Nie lepiej wziąć Ryzena 5 1600 za 350 zł z AliExpress, wylicytować tanio jakąś B350 lub nawet A320, bo idzie na tym też zrobić PC pamięci, do tego jakieś zwykle, ale tanie RAMy DDR4 używki?

Zacząłbym od porównania obu CPU w Geekbenchu, z naciskiem zwłaszcza na pojedynczy wątek do gier.

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dla ciekawych filmik z testowania ql2x procesora kaby lake laptopowego przerobionego,aby działał w desktopie - cenowo nieopłacalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie w temacie ES'ów, ale informacja na pewno ciekawa dla osób chcących kupić tani procesor Chin.

 

Na aliexpress rozdają obecnie kupony zniżkowe 2/20USD, 10/30USD, 10/40USD (szczególnie atrakcyjne są dwa ostatnie):

Źródło informacji

Bezpośredni link do kuponów

 

Wczoraj po zalogowaniu się na aliexpress wszedłem normalnie przez wyżej podany link z komputera i po kliknięciu dostałem dwa kupony 10/30USD. :)

Oferta powinna być wciąż aktualna, choć nie jestem tego pewien w 100% (dajcie znać jeżeli ktoś skorzysta).

Kupony ważne są do 1 października, więc należy się pospieszyć.

 

Po uzbrojeniu się w ww. kupony mamy możliwość zakupu procesorów w bardzo atrakcyjnych cenach.

Najciekawsze oferty po uwzględnieniu kuponu zniżkowego 10/30USD:

 

LGA1155:

Kapitalna okazja na Xeona E3-1270

Ten procesor to bliźniak i7-2600, z tym że bez integry i bez możliwości podkręcania, ale za to z niższym TDP=80W (idealny do tanich płyt H61/B75/H67).

Po skorzystaniu z kuponu jego cena spada do 27.99USD czyli ok. 112zł. :exclam:

 

Nieco niżej taktowane E3-1230/E3-1240 są tylko ok. 1-2 USD tańsze, więc E3-1270 wypada najkorzystniej.

 

Natomiast Xeony E3 v2 (Ivy Bridge) są już wyraźnie droższe, choć cenowo nadal atrakcyjne (E3-1230v2 od 44.33USD czyli ok. 178zł z kuponem w najtańszym sklepie).

 

Płyty H61 latają na OLX'ie po 70-100zł.

Do tego z drugiej ręki 2x4GB RAM DDR3 (ok. 100zł), RX570/GTX970/GTX1060 3GB (350-400zł), zasilacz + obudowa (150-200zł), SSD + HDD (150-200zł) i w kwocie ~1000-1200zł dostajemy może nie topowy, ale nadal całkiem przyzwoity zestaw do grania.

 

Inne platformy:

 

AM3:

FX-6300 za 20.50USD- ok. 82zł.

FX-8300 za 43.70USD- ok. 175zł.

 

AM4:

Ryzen 3 1200 za 32.66USD- ok. 131zł.

Ryzen 5 1400 za 48.88USD- ok. 196zł.

Ryzen 5 1600 za 76.00USD- ok. 304zł.

 

Oczywiście kupony możemy wykorzystać nie tylko na zakup procesora, ale również np. na SSD czy inny dowolny produkt z alieexpress. :)

Edytowane przez Paw79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne znalezisko. Sądzę, że na odpowiedniej płycie w okolice 4-4.1 powinno się jeszcze dać podciągnąć to CPU tak jak zablokowane 2600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne znalezisko. Sądzę, że na odpowiedniej płycie w okolice 4-4.1 powinno się jeszcze dać podciągnąć to CPU tak jak zablokowane 2600.

Niestety- w przeciwieństwie do "wersji cywilnych" Xeony E3 są poblokowane "na amen", więc nawet na Z68/Z77/P67 nie pójdą o te 4 biny w górę.

Ale na tanich płytach H61/B75/H67/H77 nie będzie żadnej różnicy pomiędzy E3-1270 a i7-2600.

Poza brakiem iGPU i niższym TDP (80W vs 95W) pozostałe parametry są identyczne (4c/8t, cache L3 8MB, 3.4-3.8GHz, all core 3.5GHz).

 

Edit: Widzę że po przejściu na linka nie wyskakują już banery z kuponami, więc chyba już po promocji.

Edytowane przez Paw79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na Asus Z170 Impact bez problemu odpali taki procesor ? Chciałbym zamiennik I7 6700 z aliexpress.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie tak, jeśli ma BIOS sprzed obsługi Kaby Lake.

Jeśli nie, można próbować robić downgrade. Jest o tym co i jak w pierwszym poście.

Można spróbować na sucho czy się uda, zanim kupisz CPU, jeśli masz Skylake.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpali. Płyta ma flashbacka i potrzebny będzie bios 2202 lub jakiś niższy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak cos to jest teraz bardo duzo kuponow na ali w tym 8$/80$ wiec jak ktos chce cos brac to teraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak cos to jest teraz bardo duzo kuponow na ali w tym 8$/80$ wiec jak ktos chce cos brac to teraz

10% zniżki, więc szału ni ma, ale zawsze można zbić cenę najtańszych QHQJ z 86USD na 78USD (~304zł).

QHQJ ma max. mnożnik dla wszystkich rdzeni 20 i na dobrych płytach chodzi na 4GHz.

Z tym że oznacza to już BCLK = 200, i nie każdy CPU/płyta tyle poleci.

Ale te ~3.7GHz powinien zrobić.

Wydajność i7-6700 za trzy stówki to nie jest najgorszy deal jak już ktoś posiada płytę Z170 i lubi się bawić.

 

W innym wypadku chyba lepiej zainwestować w Ryzena 1600 (ok. 80usd/~312zł po zniżce).

Nie trzeba wówczas kombinować, procesor ma oficjalne wsparcie i daje większe możliwości upradge w przyszłości (przy czym na Z170 też można wpakować Coffee Lake, ale to oznacza jeszcze więcej zabawy niż przy ES'ach :) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...