Skocz do zawartości
Found

CPU es z Chin i inne ustrojstwa :)

Rekomendowane odpowiedzi

Nie powiem, procesor ciekawy. Choć wolał bym kupić nawet za te 650 zł z wysyłką z Polski, najlepiej jak by ktoś jeszcze przed wysyłką dokładnie je przetestował :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiedzieć, podobno w Polsce jest tak "zależy jak się uda". Siostra dużo zamawia z wisha do Szwecji i tam podobno jeśli towar został kupiony za kwotę poniżej 150$ , paczka nie podlega żadnym dodatkowym podatkom. Więc chyba lepiej się opłaci zamówić ten interfejs przez siostrę , i wysyłka ze Szwecji do pl wychodzi około 70zł . Więc jak za interfejs zakupiony za 95$ dopakują mi cło i vat , to cena wzrośnie dość znacząco.

Nie powiem, procesor ciekawy. Choć wolał bym kupić nawet za te 650 zł z wysyłką z Polski, najlepiej jak by ktoś jeszcze przed wysyłką dokładnie je przetestował :E

 

Szwagier zakupił drona z Chin, jakiś plastik był lekko pęknięty , napisał do sprzedawcy, wysłał zdjęcie i dostał drugą nówkę sztukę, a tego nie kazali mu nawet odsyłać.

I druga kwestia , jak koleś zamawia z chin większą ilość sztuk (a pewnie tak zrobi, żeby wyrobić dodatkowy rabat) to jak ta paczka zostanie zatrzymana i mu dopakują cło, to może wyjść tak , że nie zobaczyłbyś ani kasy ani procka :X

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płacę kartą, raczej koleś narobił by sobie problemów z allegro ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nieźle, temat zalozylem bo byłem cikawy o co kaman :D teraz sie okazuje ze pewnie dzięki mnie gościu sprzedał procki NICE xD. Jesli sie okaze ze to działa ,to sam kupie

Edytowane przez Found

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki tobie miałem pogróżki i wyzwiska na policję, dziękuję bardzo.

Chciałem ułatwić kilku ludziom, ściągniecie tego z Chin i nie przez aliexpress (bo tam jest drożej, bo swoją prowizję koszą też, o dziwo, każdy chcę coś zarobić), bo i tak wyjdzie wam tyle, co ja sprzedawałem (bo jak myślicie, że vatu nie dostaniecie, to możecie się grubo pomylić), ale nie lepiej kogoś obrzucić syfem i zrobić ferment.

Cóż, widać nie warto.

PS. mogłem obniżyć cenę, trzeba było się spytać. Na forum bym puścił za 600-620 z wysyłką.

No i po drugie wysyłam z PL, a każdy procek byłby przetestowany, bo mam płytkę i zestaw.

PS2. - nie jestem "Januszem", mogłem najpierw sprowadzić i potem sprzedawać, ale chciałem sprawdzić czy wgl. byłoby zainteresowanie.

PS3. - jak ktoś jest nadal zainteresowany to proszę o PW. Możemy się umówić co do płatności i wysyłki, sprzedawałem tu wiele rzeczy.

Edytowane przez muffin118

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS2. - nie jestem "Januszem", mogłem najpierw sprowadzić i potem sprzedawać, ale chciałem sprawdzić czy wgl. byłoby zainteresowanie.

 

sorry, nie miałem nic złego na myśli, na ali było 100 taniej, dodatkowo jak sam zamawiasz z ali to masz taką ochronę jak nasz POK więc ali na pierwszy rzut oka wydawała się ofertą lepszą i tańszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolicz VAT i zobaczymy :P.

Co do ceny - jak ktoś chciał można było pisać. Za 550, to rzeczywiście ciężko byłoby, bo też nie uprawiam wolontariatu, ale w granicach rozsądku można (a wiele ludzi woli kupować z PL niż z aliexpress, ale sam jestem zabezpieczony, a jak kurs USD wzrośnie to będzie coraz mniej opłacalne ściągać z aliexpress, a ja będę nadal miał te procki w tej samej cenie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolicz VAT i zobaczymy :P.

Co do ceny - jak ktoś chciał można było pisać. Za 550, to rzeczywiście ciężko byłoby, bo też nie uprawiam wolontariatu, ale w granicach rozsądku można (a wiele ludzi woli kupować z PL niż z aliexpress, ale sam jestem zabezpieczony, a jak kurs USD wzrośnie to będzie coraz mniej opłacalne ściągać z aliexpress, a ja będę nadal miał te procki w tej samej cenie).

 

no ale na ali są też nowsze rewizje (podobno lepsze) QH8F za 500PLN. sam się pośpieszyłem i wziąłem QHQG, teraz brałbym jednak QH8F

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno QH8F mają problemy z kartami graficznymi PCIE, ale może być to moja błędna interpretacja wyników googletranslatora. Może to potwierdzić ktoś ze znajomością rosyjskiego?

 

https://2ch.hk/hw/res/1448940.html

 

post 1460262:

QH8F does not work with foreign cards, only Insertion.

QH8E does not accelerate, is locked all. But kind of like working with vidyahoy.

QH8G not clear at all.

The above is a factor 8-22, worth in the region of 5-6 thousand.

QHQG works with external vidyahoy, 8-26 factor, turbobust 28, the bus accelerates, acceleration Full Roulette from 3.5 to 4.5. It is worth 8-9 thousand.

QHQF latest revision of a factor 8-38, in turbobuste 40. That is, in fact it i7 6700. Accelerates bus. Works with vidyahoy, there are no problems, the Chinese are massively buying this option. It is worth 12-13 thousand.

Overclocking motherboard on z170 or Asrock Hyper (yet on sale, but will be from day to day)

On processors also have marked with the L448C270 apparently simple designation of the party.

 

edit: fałszywy alarm, w komentarzach tego unboxingu QH8F (też po rusku)

autor nagrania twierdzi, że działa z GT730

Edytowane przez b3nz0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to była kwestia biosu do oc non k + ten procek = problem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim wypadku też jest lipa, bo niepodkręcony z maksymalnym turbo do 2,6 Ghz będzie na poziomie i5 sandy bridge za 400 zł. Zresztą wątpię że jest to kwestia biosu non-k bo pisze że działa tylko zintegrowana karta, a jak wiadomo w takim biosie zostaje ona wyłączona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może po wgraniu biosu do non-k, wymusi to działanie zewnętrznej gpu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiadomo że QHQF jako najnowsza rewizja będzie najlepszy. ale te cpu cenią na 250+$ a nie na 120-140$. więc dać 1000PLN (gdzie nowy i pewny i7-6700 to koszt 1300PLN) za ryzykownego ESa to wyzwania dla miłośników dużej adrenaliny

 

podejrzewam że sporo zależy od płyty głównej, co mobas to pewnie będą inne zonki wychodzić.

 

ja na razie przygotowałem sobie, do wstępnego testu, msi b150 (w maualu napisali że jak cpu daje taką możliwość to jest opcja zmiany BCLK). za trzy tygodnie powinienem mieć proc na stanie

 

Jak coś to pisz co z tego wyjdzie bo sam jestem ciekaw :)

 

oki

Edytowane przez ghs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem posty autora pod tym filmikiem i autor pisze w nim, że proc idzie na te 3,6-3,8 po oc, ale trzeba wtedy wyłączyć igpu, bo zaczyna łapać za dużo stopni, jeśli chodzi o zewnętrzną kartę graficzną to wszytko działa ok, tylko on (autor) potrzebuje integry, więc proc mu nie podpasił bo dla niego 2,6 turbo + igpu to za mało.

Ogólnie wygląda na to, że proca można kręcić na mobasach bez zmodyfikowanego biosu przynajmniej jemu się udało, ale powyżej 3,8 łapał za wysokie temperatury. Nie wiem czy aktualizacja biosu do non-k pozwoli na więcej, ale skylake w trybie 3,8 po oc to i tak bardzo dużo jak za 500zł z wysyłką.

Odniósł się również do modowania biosu - napisał, że nie mam tam upgradu dla jego mobasa, ale wyczytał, że ludzie n tym upgradzie robili 4.2-4.5 ghz i proc wyprzedzał i7 6700k...

Edytowane przez unluck85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(bo jak myślicie, że vatu nie dostaniecie, to możecie się grubo pomylić)

 

Takie gadanie, u mnie bez problemu przechodzi około 70% paczek bez cła i VAT. Pisze o smartfonach za 130-280USD. Na 10 aktualnie sprowadzonych na VAT poszły tylko 3 sztuki.

 

 

Zamawianie do Łodzi, WER Warszawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety użycie normalnego biosu wymusza podbicie napięcia z 1.25 które od pół roku daje 4ghz do 1,35 do tego samego taktu i to jeszcze nie wiem czy stabilnego. W zamian otrzymuje się sam nie wiem co prócz odczytu temperatur i avx. Igpu działa i pewnie to jest powód dla którego ma taki apetyt na volty. Tak to procek ok. Trzeba speedstep i c state wyłączyć. Teraz myśle nad skalpem i polerką.

 

Edit. A tutaj fotka ze stycznia wrzucona pierwotnie na temat o wyginaniu się pcb w skylake.

http://imgur.com/a/9YwNX

Edytowane przez wii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Edit. A tutaj fotka ze stycznia wrzucona pierwotnie na temat o wyginaniu się pcb w skylake.

http://imgur.com/a/9YwNX ...

Wygląda jak by ktoś na nim chłodzenie młotkiem instalował...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Się okaże niedługo ... Mam Z170X-UD3 z modowanym biosem .. Na razie katuję i5-6600 na 4.45 GHz ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierzecie te tańsze A0 za 130 usd czy droższe Q0 za 150usd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety użycie normalnego biosu wymusza podbicie napięcia z 1.25 które od pół roku daje 4ghz do 1,35 do tego samego taktu i to jeszcze nie wiem czy stabilnego. W zamian otrzymuje się sam nie wiem co prócz odczytu temperatur i avx. Igpu działa i pewnie to jest powód dla którego ma taki apetyt na volty. Tak to procek ok. Trzeba speedstep i c state wyłączyć. Teraz myśle nad skalpem i polerką.

 

Edit. A tutaj fotka ze stycznia wrzucona pierwotnie na temat o wyginaniu się pcb w skylake.

http://imgur.com/a/9YwNX

 

możesz przetestować stabilność testem cpu z 3DMark Time Spy?

Edytowane przez ghs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Calrez

Da radę podkręcić na tej płytce?

Gigabyte GA-Z170N-WIFI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da radę podkręcić na tej płytce?

Gigabyte GA-Z170N-WIFI

 

na 99% tak, nawet bez wgrywania modowanego biosu

 

ja się przymierzam do oc na chipsecie b150 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 99% tak, nawet bez wgrywania modowanego biosu

 

ja się przymierzam do oc na chipsecie b150 :)

 

Wziąłeś rewizję A0 czy Q0?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...