Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

HARDCORE PC

benchmarki czarnej karteczki

Rekomendowane odpowiedzi

P1080299_zpsxk0v4gio.jpg

 

DSC00400_zpsf05eyesm.jpg

 

DSC00383_zpsp1hjlxvd.jpg

 

 

 

nie bylo trzeba tu zagladac

DSC_0059_zpsonkxv128.jpg

 

 

 

DSC00386_zpsnaf5pz3e.jpg

 

Chcialbym rozne testy trzymac w jednej kupie za to taki temacik

 

Do OC uzywam Afterburner 4.3.0 Beta, poki co nie wiem czemu nie mozna wogole zmienic woltage -Asus precision nie dziala wogole

 

Jaki max tego TXP jest jeszcze nie wiem - testy poki co nie sa na max - trzeba troche czasu spedzic znalezc takowy :D

unnamed_zpsh5hdygxu.png

 

Tx vs 1080 vs Txp

http://www.3dmark.com/compare/fs/9317790/fs/7335509/fs/9652275

 

time spy

http://www.3dmark.com/3dm/13889388

 

 

ddddddddd_zpslzjfll73.jpg

http://www.3dmark.com/compare/fs/9652388/fs/7335548

 

 

core nie schodzi ponizej 2037

przy klimie wlaczonej temp mam w miare zeby zobaczyc mniej wiecej ile pod woda wyciagnie

mmmmmmmmmmmm_zpsurgi1zw7.jpg

 

rrrrrrrrrrrrr_zpsm8hoeayw.jpg

 

 

4k DSR max - bez Hairworks (3840x2160 2.25 DSR factor with 50% smoothness)

 

4k_zpsttory1cl.jpg

 

z wloskami max -

4k%20hair_zpspkteoyp2.jpg

 

GTA V 4k bez msaa reszta max

DSC_0050_zpsbfrmp7f5.jpg

 

8K wszystko max bez mssa - dosc nawet grywalny

DSC_0049_zpskuvidb11.jpg

 

 

tak dla zapchania vram

8k mssa x4

DSC_0051_zpsbh8eqzl0.jpg

 

wfwfwfe_zpsryobvxrw.jpg

 

hfghfhfh_zpsunzdlji9.jpg

 

hththrhtt_zpsqsjoqcou.jpg

regergerg_zpse9oyn4as.jpg

 

grywalne ustawienia jak wyzej bez klimy w pokoju 26C

 

75% FAn

 

dziwne TDP

dsr

gtavvvvvv_zpsyecd2qkl.jpg

 

 

 

bez wodnego chlodzenia mozna sie obejsc przy tym rozwiazaniu nieslychac turbinki nawet na 100%

max temp okolice 50C gry

benchmarki 43C

najnizej schodzi 18C

 

gggggggg_zpsztbsefva.jpg

 

DSC_0057_zpss9zxmi06.jpg

 

kg

 

DSC_0060_zpsc9wzw6ny.jpg

 

DSC_0061_zpstvgqmqd5.jpg

 

karta mocno zabudowana ciezko temp okreslic- tu pod max obciazeniem 86C pokazuje program

 

FLIR0159_zpsjcuyacxw.jpg

 

FLIR0160_zpsfqizytuj.jpg

 

FLIR0161_zpsfjsl73mr.jpg

 

FLIR0162_zps7o1q6ro5.jpg

 

FLIR0163_zpskckmg79r.jpg

 

FLIR0164_zpsi460cz5z.jpg

 

FLIR0165_zpsexi4kfpf.jpg

 

 

image_zpsh5rokhrm.png

 

 

Aktualne 3dmarki -jak upadna nisko to bedzie trzeba poprawic

 

Ultra

http://www.3dmark.com/fs/9692379

 

Exteme

http://www.3dmark.com/fs/9691339

 

firestrike

http://www.3dmark.com/fs/9691357

 

Time spy

http://www.3dmark.com/spy/218113

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na titanie widzę, że turbina robi na 100% aż 4800 rpm. Na gtx1080 jest straszne dziadostwo, bo przy 100% jest tylko 3600 rpm na turbinie a to za mało żeby bawić się benchmarkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robic test w nocy lub chlodne dni- najlepiej miec klime i extra wiatraczek- bloki i aio jeszcze troche zejdzie czasu zanim wyjda - mozna liczyc minimum 2 tygodnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czapki z głów Król nadchodzi, już wolę nie myśleć jak dupę urwą takie dwa podkręcone tytki na 2GHz :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta daje satysfakcje jakiej nie mialem na przejscie do 1080.

Dla porownania to jak by przeskoczyc z 970 na 1070.

 

Wczesniej juz muwilem, pewnie nie caly rok i taka wydajnosc sie znajdzie w xx70 i wiekszosc moze juz myslec o max 1440p no i dobre poczatki 4k

 

Osobiscie czekam powoli na jakis dobry monitor, cos juz jest zapowiadane - moze na jesien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to TXp to takie min by odczuć wartość lepszego komfortu mając 980TI , ja mam od dłuższego czasu 1440p Gsync i myślę ze taki TXP będzie naprawdę optymalnym dopełnieniem , mam tylko taka nadzieje ze beda tez autorskie Wersje , najlepiej pasowal by mi Poseidon o nazwie Kodowej TXP-P ROG ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robic test w nocy lub chlodne dni- najlepiej miec klime i extra wiatraczek- bloki i aio jeszcze troche zejdzie czasu zanim wyjda - mozna liczyc minimum 2 tygodnie

Na upartego zawsze da się coś wykombinować :E

http://www.overclock.net/content/type/61/id/2844437/

 

I kolorek pasuje i branda złapie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

az tak sie nie spieszy mozna poczekac troche na cos co bedzie pasowalo- evga wyda cos w podobnej cenie i bedzie mialo wyjscie na 6+8 pin cover - na powietrzu tez mozna zostawic- ale wtedy by sie mialo grywalne okolice 1800MHz - niektorym moze i wystarczy.

 

Z czasem moze i tylko sama paste wymienic i zobaczyc czy cos daje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ HARDCORE ,

mógłbyś powiesić TS na BP w okolicy sekcji zasilania na 1080 i TXP i podać wartość po pętli 30 min SPY GT1-2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu tylko 1800 mhz na AC? gtx1080 robi 1800 mhz przy 0.863v. Możesz wkręcić te 1800 mhz na 0.863v? Na tym napięciu karta powinna zejść do 160-170w i ten cooler będzie wystarczający. Tak czy inaczej na referentwch 780ti i 980ti miałem zawsze niewielkie ale odczuwalne oc na obniżonym napięciu i karty chodziły bardzo fajnie. Pascal już na 0.9v leci w okolice lub powyżej 1900 mhz a to drastycznie zmniejsza temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu tylko 1800 mhz na AC? gtx1080 robi 1800 mhz przy 0.863v. Możesz wkręcić te 1800 mhz na 0.863v? Na tym napięciu karta powinna zejść do 160-170w i ten cooler będzie wystarczający. Tak czy inaczej na referentwch 780ti i 980ti miałem zawsze niewielkie ale odczuwalne oc na obniżonym napięciu i karty chodziły bardzo fajnie. Pascal już na 0.9v leci w okolice lub powyżej 1900 mhz a to drastycznie zmniejsza temperatury.

1080 pewnie i tak ale TXP ma trochę większe muskuły które trzeba zasilić , aczkolwiek było by idealnie gdyby TXP latal na podobnych Vcore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zobaczyc jak to jest dokladniej, tylko ze w zadnym programiku niema zadnej regulacji v.

Cos moze przeoczylem

 

 

@

na bios tweaker niema co liczyc - predko - lub wcale- przy txp nawet niema gdzie wziac od innej karty. ASIC tez prawdopodobnie zablokowano zeby ludzie sie nie bawili w wymiany i byc moze zaden programik tego nie pokaze(choc to mi nie przeszkadza)

Niezmienia to faktu ze karta i tak sama w sobie przy 1800-1900MHz jest mocna w grze przy 4k to jest moze z 3fps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8k rozdzielczość? a cóż to za monitor / telewizor?

Jak znudzi Ci się titan to przyjmę go w swoje łapki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
karta mocno zabudowana ciezko temp okreslic- tu pod max obciazeniem 86C pokazuje program

 

czyli w takim razie można się pokusić o dwa Covery LC dl TXP , podobnie mam z Moim Poseidonem , i tez rozważam drugi blok jako BP i wtedy 1500+ nie będzie problemem przy długich sesjach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8k DSR

 

Fota ze spoilera wygrała temat.

heheh - bonus taki

 

czyli w takim razie można się pokusić o dwa Covery LC dl TXP , podobnie mam z Moim Poseidonem , i tez rozważam drugi blok jako BP i wtedy 1500+ nie będzie problemem przy długich sesjach

OC daje mniej wiecej 10% - na stock ta karta jest powiedzmy cicha i jak najbardziej sie nadaje bez wody i zapewne kilka osob tak zostawi czyli bedzie 1500-1600MHz

 

z tylu w sumie niema co chlodzic

big_titan-x-pascal-5.jpg_zpshuf5icbl.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę ze jednak chłodno nie jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy jednej karcie do 4k napewno sie przyda sie OC i dobre chlodzenie, jak ktos planuje sli to pewnie i na stock by bylo sporo fps

 

Lub czekac na 1080ti i ich chlodzenia- NV poczeka ze 3 miechy do tego czasu wiekszosc graczy juz kupi co mialo kupic, i nastepne zniwo czas zaczac blisko tej samej mocy tylko taniej. ktos bez parcia zaoszczedzi z 1500zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam Parcia nie mam ale bije się z myślami full cover czy jednak Hybryda jak Posejdon , wielka zaleta Poseidona to ze działa na AC i LC na AC nie jest gorszy od Strixa ;) a przy LC daje sporo frajdy a w odpowiedniej konfiguracji nie wychyla sie nad Fan z Radiatorów , ale myślę ze chyba spróbuje szczęścia z Full cover o ile nie wykastrują TI to może i nawet trochę zaoszczędzę ;) , ale jeżeli miała by być powtórka to raczej TI nie dostanie HBM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1080ti raczej napewno nie dostanie HBM , na to poczekamy jak wyjdzie cos odswiezonego w 2017.

Ja to sie zastanawiam czy brac AIO- tylko bez zadnych mozliwych regulacji bios niewiem czy sie chce mi w to bawic.

Mam zamiar wymienic chociaz paste na Grizlly jak te 5C pomoze to moze nie bedzie tak zle, przy monitorze 1440p to mocy mam z zapasem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to na pewno coś utną w TI chociażby po to by NV miała wyłączność na flagowca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ti na 100 % nie dostanie HBM, zresztą po co, już przy obecnych pamięciach można wykręcić 480GB/s na stock, a GDDR5x może zaoferować też pamięci 12GHz co z połączeniu z szyną 384b może dać ponad 570GB/s ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1080ti jakakolwiek bedzie napewno nie bedzie w cenie 3500zl, a tylu chetnych na ponad 4 kola to chyba juz nie bedzie, nawet w cenie 800$ ogolnie na swiecie tylu chetnych nie bedzie bo to juz jest sporo i niewazne ze duzo tansze od TXP.

 

NV powoli przekracza bariere psychologiczna- jak tak po trochu bedzie co roku to ja podziekuje - bo to juz sie robi kompletne walenie w ciula - a mi nabijanie kieszeni takim nie bardzo pasuje. NA plus jest to ze mocy sie robi wystarczajaco moze dlatego ceny leca w gore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • w pełni wyczerpując temat: Włączenie opcji TPM 2.0 Security w BIOSie na starszych laptopach z procesorami Intel 8. generacji i systemem Windows 10 64-bit może mieć wpływ na zabezpieczenia systemu, ale głównie w kontekście niektórych zaawansowanych funkcji bezpieczeństwa i funkcji uwierzytelniania. Oto kilka możliwych korzyści z włączenia TPM 2.0: - BitLocker i szyfrowanie danych: Włączenie TPM 2.0 może umożliwić skuteczniejsze korzystanie z funkcji szyfrowania danych, takich jak BitLocker. BitLocker wykorzystuje moduł TPM do przechowywania klucza szyfrowania, co może zwiększyć bezpieczeństwo danych na dysku. - Funkcje bezpieczeństwa systemu Windows: System Windows może korzystać z funkcji TPM do różnych zastosowań, takich jak uwierzytelnianie sprzętowe, uwierzytelnianie systemowe i uruchamianie zaufanej ścieżki (Trusted Platform Module). - Zwiększone bezpieczeństwo autoryzacji: Włączenie TPM może wpłynąć na zabezpieczenia autoryzacji na poziomie sprzętowym, co może zapobiegać niektórym atakom związanym z próbami przejęcia konta użytkownika. - Zarządzanie kluczami: TPM może być używany do generowania, przechowywania i zarządzania kluczami kryptograficznymi, co może być przydatne w przypadku aplikacji wymagających wysokiego poziomu bezpieczeństwa. Jednakże, jeśli użytkownik korzysta jedynie z zwykłego hasła w swoim profilu systemu Windows, to włączenie TPM 2.0 może nie mieć znaczącego bezpośredniego wpływu na zabezpieczenia jego systemu, ponieważ TPM jest bardziej przydatny w połączeniu z zaawansowanymi funkcjami uwierzytelniania i szyfrowania danych. W takim przypadku włączenie TPM może być bardziej korzystne, gdy użytkownik korzysta z funkcji takich jak BitLocker lub wymagane są zwiększone zabezpieczenia na poziomie sprzętowym.
    • Manipulując krzywą napięć i taktowania, możemy też jednocześnie wykonać OC. UV nie musi wiązać się z obniżeniem wydajności. Można uzyskać jedno i drugie zarazem np podnosząc max taktowanie i jednocześnie obniżając dla niego napięcie. Poza samym podniesieniem taktowania, jednoczesne obniżenie napięcia pozwala obniżyć nieco temp rdzenia co też pozwoli utrzymać dłużej wysokie takty. Mamy więc 3 zalety za jednym posunięciem. 
    • W poprzedniej części też nawet dużo zmian zajmowało parę kilobajtów. Całość to fixy w skryptach LUA. Największy Update w poprzedniej części chyba miał 1 MB z groszami. Bardzo dobre rozwiązanie niż pobieranie paru GB.
    • Ja już od lat lecę na jakiś kartach czy dac'ach żeby wzmocnienie było na słuchawki bo inaczej kroków w multi to prawie że nie słychać  w 3 ostatnich płytach miałem i mam alc 892 to jest dramat na słuchawkach, nie mając osobnej karty/daca podłączałem jakiś czas pod głośnik słuchawki aby robił za wzmacniacz  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...