Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Krzysiak_PL_GDA

Intel Xeon E5 2683 V3 gdzie haczyk ?

Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądam ebay`a i trafiłem na Intel Xeon E5 2683 V3 OEM

 

Niby wersja OEM żadne tam QS czy ES i tak się zastanawiam gdzie haczyk ?

 

Bo cena dość atrakcyjna jak na CPU 14 jajkowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak OC, niski zegar bazowy? W grach będzie słaby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SunTzu

CPU działał pewnie 24/7 w serwerowni nie wiadomo jakich warunkach- używka vs kradziony :E

 

Pomijając to musisz mieć do tego specjalne mobo....

Mobo do DS są często wykastrowane z funkcji, które my misie lubimy...

Pomijając cenę....

Musisz kupić do nich aktualnie droższe gorsze pamięci ECC-REG (nie spotkałem się z mobo, które obsługuje UB).

 

Niektóre mobo z x99 obsługują te procki- oczywiście OC rzędu 1-5% blck. Musisz się upewnić i przeglądać liste wspieranych CPU.

 

... No i jak wyżej ten procek niekoniecznie sprawdzi się lepiej niż i5 czy i7-6700k. Od viewportów w Maya/3ds max po gry.

Za to świetnie nada się w obliczeniach rozproszonych, im bardziej zaawansowanych, korzystających z wielu rdzeni, intensywniej korzystających z RAM-u, L3 tym większa będzie przewaga.

 

Nie ma integry :E

Tak na poważnie w związku z tym nie ma transkodera jeśli kodujesz/dekodujesz filmy/materiały cóż też minus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek fajny ale cena mocno podejrzana, kradziony może i nie jest bo ciężko jest mi wyobrazić sobie Chińczyka wiozącego kradziony serwer na rykszy przez zatłoczone śródmieście Hongkongu. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pracownik konserwacji powierzchni płaskich mógł sobie pożyczyć z serwerowni :lol2:

A procek bardzo dobry do renderingu, w innych zastosowaniach w tej cenie skylake go mocno pobije.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek fajny ale cena mocno podejrzana, kradziony może i nie jest bo ciężko jest mi wyobrazić sobie Chińczyka wiozącego kradziony serwer na rykszy przez zatłoczone śródmieście Hongkongu. :E

 

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pracownik konserwacji powierzchni płaskich mógł sobie pożyczyć z serwerowni :lol2:

A procek bardzo dobry do renderingu, w innych zastosowaniach w tej cenie skylake go mocno pobije.

Ale za to szacun na dzielni był by jak się patrzy.

Swoją drogą nie mam co na razie myśleć o takim procku bo jak na razie mój xeo starczy mi pewnie na dłuugo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie wystarczy ci poprostu e5-2670 za mniej niz 500zl? Jak chcesz poszalec to zawsze mozesz kupic plyte dual socket i miec 16c/32t!

 

Doom vulkan potrafi wykozystac taka ilosc jaj. Na youtube wpisz dual xenon gaming.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o tym CPU i cenie - pełna wersja czy ES QS ?

 

http://www.aliexpress.com/item/free-shipping-DHO-OR-EMS-E5-2683-v3-2-00GHz-14-Core-35M-Cache-E5-2683/32718947821.html?spm=2114.01010208.3.42.cHbE5b&ws_ab_test=searchweb201556_0,searchweb201602_4_10057_10065_10056_10055_10054_10069_10059_10058_10017_10070_10060_10061_10052_10062_10053_10050_10051,searchweb201603_9&btsid=1500b68d-13bf-4b85-a248-220adfe16d18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opłaca się brać xeony e16xx v1/v2/v3 , mają odblokowane mnożniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mógłbyś zamieścić wyniki benchmarków? Specyfikacja z CPU-Z oraz zakładka Bench, test CPU Single Thread i CPU Multi Thread + test z Cinebencha

dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

156387833b970c0e5_2683v3b.jpg

 

CPU-Z pokazuje błędnie mnożnik Multipler powinno być (12-25)

 

Co do wydajności E5-2683V3 ma zbliżoną do 2x E5-2670V1 ( też posiadam taką konfiguracje )

 

Kupowałem na aliexpress wychodzi taniej czas dostawy niecałe 3 tygodnie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj testy w GTA 5(jazda demolka ),wiedzmin 3(novigrad) jak w grach się sprawują te 14 rdzeni nisko takowane.

Chętnie to obejrzę na YouTube.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało Ci się go kupić za $250? Najtańszy aktualnie stoi za $332, była tylko jedna sztuka?

 

Nie to był błąd sprzedającego

 

Kupowałem u tego sprzedawcy

 

CPU nosi ślady użytkowania

1563927a4b34848e5_2683v3.jpg

 

 

Daj testy w GTA 5(jazda demolka ),wiedzmin 3(novigrad) jak w grach się sprawują te 14 rdzeni nisko takowane.

Chętnie to obejrzę na YouTube.

 

Niestety nie posiadam tych tytółow

 

WOT nie zauważyłem żadnego spadku wszystko na max w HD

 

Mam jeszcze Crysis 3 i BF4

Tylko jak zrobić test - odpalić jakąś sekwencje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpal crysis 3 witajcie w dżungli ipozwól by strzelały do ciebie wieżyczki a co do bf4 najlepiej online i chińska nawałnica 64 graczy lub jak nie możesz online to misja z kampani z tym statkiem co wybucha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jakie masz gpu potestuj w 720p i 1080p ustawienie średnie wysokie ultra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem ten procesor, na MSI x99 MPower lata jak złoto.Crysisa nie mam ale WoT i WoWs spokojnie śmigają bez dropow tak samo jak na 4460. Jak ktoś chce jakieś benchmarki to mogę zrobić :) Do BOINC wymarzony proc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do posiadaczy E5-2683v3 możliwy jest hack biosu aby odblokować wszystkie 24 wątki na 3 GHz w tym samym czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do posiadaczy E5-2683v3 możliwy jest hack biosu aby odblokować wszystkie 24 wątki na 3 GHz w tym samym czasie.

Kazdy v3 ma taka mozliwosc, szkoda ze tylko dla x99 (jeden cpu). :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...