Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Risado

Bluboo Picasso

Rekomendowane odpowiedzi

Koniecznie przeczytaj aktualizację tematu po roku użytkowania na samym dole!

 

Jeszcze kilka lat temu nigdy nie kupiłbym żadnego takiego wynalazku, ale Chiny to już nie tylko komuna i praca za miskę ryżu dziennie, więc postanowiłem pierwszy raz w życiu sprawdzić jak sprawują się ich tanie telefony. Padło na firmę Bluboo, model Picasso. Sam telefon kosztował mnie 379 złotych, kupiłem na morele, ponieważ dają oni gwarancję sklepu i radzę uważać gdzie kupujecie, bo może się okazać, że po jakimś czasie z gwarancji nici. Odradzam również sprowadzanie z Chin. Co prawda jest taniej, ale mogą występować problemy z GPS, poza tym modele przeznaczone na rynek chiński nie obsługują niektórych częstotliwości sieci, a nikt nie chce chyba używać 2G.

 

Parametry telefonu można sprawdzić tutaj. Jak widać są dość dobre, ekran 720x1080, 2 GB ramu, trochę starszy, ale czterordzeniowy procesor i wbudowane 16 GB pamięci wewnętrznej (dostępne około 12), dwa aparaty 8 Mpx. Na papierze dość dobrze jak na 380 złotych. Minusem jest brak LTE oraz trochę za mała maksymalna jasność ekranu, przez co na słońcu jest odrobinę ciężko z widocznością.

 

https://zapodaj.net/13a4b49d9f61a.jpg.html

https://zapodaj.net/d8c0e75c7fd64.jpg.html

 

Telefon przychodzi w małym, prostym pudełku. W środku polska instrukcja, karta gwarancyjna, ładowarka i nic poza tym, w czym nie ma oczywiście nic złego. Sam ekran poza ochronną folią na czas transportu ma też pod spodem jeszcze jedną folię, która ma chronić ekran przed rysami podczas codziennego użytkowania. Po miesiącu dalej trzyma się dobrze, brak żadnych bąbli pod spodem itp. Oto testy:

 

1. Przeglądanie Internetu, filmy na YT:

Sprawuje się perfekcyjnie, bez problemu możemy mieć otwarte wiele kart naraz dzięki dwóm gigabajtom pamięci RAM. Używam przeglądarki UC Browser.

 

2. Gry + benchmark:

Szału nie ma, ale w większość gier można spokojnie pograć i nie martwić się o płynność. Jak ktoś szuka telefonu, który ogarnie Pokemon GO, to ten jest w sam raz (choć dla mnie kupowanie telefonu tylko dlatego jest trochę bez sensu, tym bardziej że gra póki co szału nie robi). Jak już w coś gram, to głównie gry typu Hill Climb Racing i nie ma z tym problemu. Wynik benchmarka:

https://zapodaj.net/86d53945586a9.png.html

 

3. Dźwięk:

Jest dość głośny, może poza słuchawką do połączeń (trochę moja wina, bo trzymam ją oddaloną od ucha), gorzej jednak jest z jakością z głośników. Jest słaba, choć według mnie to nie problem, bo chodzić po mieście i słuchać rapu z telefonu nie mam raczej zamiaru. O wiele lepiej jest natomiast z wyjściem jack. Dźwięk zaskakująco dobry, drobny szum bardzo słabo słyszalny, brzmi czysto, śmiem nawet powiedzieć, że dorównuje tańszym kartom dźwiękowym typu audigy 2 zs, słabsze integry w komputerach bije na pewno. Testowałem na słuchawkach z sygnatury.

 

4. System:

Do dyspozycji mamy Lolipopa 5.1 z planowaną aktualizacją do 6.0 Marshmallow. Aktualizacje wychodzą na bieżąco, choć zmian w funkcjonowaniu nie zauważyłem. Wszystko jest w języku polskim z możliwością zmiany na inne języki.

 

5. Aparat:

Trochę przesadzone jeśli chodzi o jego funkcje, może po prostu ja się gubię. Jakieś beautyface i inne dziwactwa, nie używam i zostawiam wszystko normalnie. Minusem jest brak wygodnego suwaka zbliżenia, trzeba użyć dwóch palców. Wiele osób narzeka na fatalną jakoś zdjęć, ale według mnie nie jest tak źle, są co najmniej średniej jakości jak na taką półkę cenową. Lampa błyskowa jest dość kiepska i nie za bardzo nadaje się do użytku, ale dorzucę jeszcze trochę zdjęć w innych warunkach i wtedy zobaczę. Próbki były wykonywane na moim psie, czasem z pomocą statywu, który znajduje się na jednym ze zdjęć.

 

https://zapodaj.net/dce1997c64fd7.jpg.html

https://zapodaj.net/cec8b688bf4a6.jpg.html

https://zapodaj.net/311fb3d037527.jpg.html

https://zapodaj.net/12a76dad7e2ac.jpg.html

 

6. Bateria:

Jest z nią różnie. Przy intensywnym używaniu wystarcza na jeden dzień, przy rzadszym nawet na trzy. Niestety telefon cierpi na bardzo częstego raka baterii o nazwie Android Lolipop, przez co zżera jej dość sporo w czasie spoczynku. Jeszcze nikomu nie udało się rozwiązać tego problemu, google najwidoczniej ma go gdzieś. Nie jest to wina telefonu, a samego systemu. Problem występował też na androidzie 4.4.4.

 

7. Podsumowanie:

Świetny telefon za taką cenę, ale jeśli ktoś chce robić dużo zdjęć, a próbki się mu nie podobają (mogę podesłać więcej) to chyba lepiej byłoby się wyposażyć w coś z lepszym aparatem.

UPDATE po roku używania:

 

Nie mogę już nikomu polecić produktów tej firmy. Obiecana aktualizacja do Androida 6.0 okazała się kłamstwem, bo oficjalnie ogłosili, że jej nie będzie. Poza tym telefon ma problem z zacinającymi się przesuwanymi elementami, choć wymaga to tylko uśpienia i ponownego włączenia telefonu. Poza tym zauważyłem ostatnio artefakty na ekranie, ale póki co ich nie ma.

 

Na pochwałę zasługują mimo wszystko bateria, która wciąż dobrze trzyma oraz fabryczna folia ochronna na ekran - są tylko drobne ryski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś interfejs, nakładkę od procenta to ma? Czy generalnie goły android z drobnymi zmianami od Bluboo?

Jak ktoś szuka telefonu, który ogarnie Pokemon GO, to ten jest w sam raz (choć dla mnie kupowanie telefonu tylko dlatego jest trochę bez sensu, tym bardziej że gra póki co szału nie robi).

Gra w tydzień przebiła swoją popularnością wszystkie wieloletnie hity grania mobilnego Link klik, ty piszesz, że gra szału nie zrobiła :hmm:

 

Generalnie opinia na zasadzie "szczęśliwego posiadacza", bo telefon to zwykły chiński przeciętniak, jakich wiele. Plus, że jest polska dystrybucja.

 

p.s. Pies wygląda na znudzonego możliwościami aparatu (i umiejętnościami fotografującego :E)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś interfejs, nakładkę od procenta to ma? Czy generalnie goły android z drobnymi zmianami od Bluboo?

 

Gra w tydzień przebiła swoją popularnością wszystkie wieloletnie hity grania mobilnego Link klik, ty piszesz, że gra szału nie zrobiła :hmm:

 

Generalnie opinia na zasadzie "szczęśliwego posiadacza", bo telefon to zwykły chiński przeciętniak, jakich wiele. Plus, że jest polska dystrybucja.

 

p.s. Pies wygląda na znudzonego możliwościami aparatu (i umiejętnościami fotografującego :E)

 

Żadnego interfejsu specjalnego nie ma, zwykły Lolipop ze zmieniona animacją uruchamiania.

 

Co do tego, że gra nie robi szału to bardziej chodziło mi o to jak jest rozbudowana, dużo jej jeszcze brakuje. Muszę natomiast przyznać, że jeśli chodzi o hity grania mobilnego to zrobiła szał.

 

Na pewno były dostępne odrobinę lepsze modele, np. Cubot Note S, ale to już 5,5 cala i było to dla mnie za dużo. Według mnie może spokojnie konkurować z "nie chińskimi" telefonami z tej samej półki cenowej. Byłby też na pewno tańszy gdyby nie VAT i 40 innych podatków (można go było dostać za 50 dolarów). Być może moja recenzja wygląda tak jak to ująłeś, może to przez to, że przesiadłem się z LG L5 E610, poza tym picasso dostał ode mnie dużego plusa za jakość dźwięku z wyjścia jack.

 

Pies ma w takim razie rację, bo umiejętności fotografa nie mam żadnych, aparat jak już mówiłem super nie jest, a chciała wyjść dobrze na pclabie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna recenzja, uwielbiam czytać recenzje użytkowników tutaj ;)

 

Co do tego, że gra nie robi szału to bardziej chodziło mi o to jak jest rozbudowana, dużo jej jeszcze brakuje. Muszę natomiast przyznać, że jeśli chodzi o hity grania mobilnego to zrobiła szał.

 

Bo gra tak naprawdę szału nie robi jeśli chodzi o pojedynczego użytkownika, który miał już styczność z wieloma grami mobilnymi czy nie. Ot, zwykła gierka z użyciem GPS i AR (które w systemie Symbian były już lata temu - przypominam prostą gierkę ze strzelaniem do komarów :E).

 

Telefon pewnie jak telefon, ale w tym przedziale da się znaleźć naprawdę przyzwoite telefony - bo moim zdaniem, nie oszukujmy się, ale tak naprawdę jest zastój i w stacjonarkach i w tabletach i w smartfonach i to widać we flagowych smartfonach - producenci dowalają całe koszyczki throttlujących jaj do telefonu.

 

Dziś do przeglądania internetu i tworzenia filmów wystarczą wszędzie cztery jaja ;)

 

Poza tym brak aplikacji i też zastój - mamy moc, a nie mamy interesujących i innowacyjnych gier wykorzystujących nowy sprzęt jeśli chodzi o możliwości projektowania grafiki. Wiem, że gry to nie grafika, ale takie Pokemon GO czy Hill Climb Racing to gierki działające na telefonach sprzed 6 lat :E

 

Pamiętam ten boom na smartfony. Mieliśmy multum nowych gier bo wtedy to było nowe, ale teraz to miliony gier-klonów, w których mamy te same schematy. Najbardziej mnie bolą setki tych śmieciowych gierek do pogrania "na sedesie" typu Temple Runner czy inne "takie takie".

 

Tak, narzekam na cały świat pod recenzją użytkownika nie pisząc tylko o recenzji i recenzowanym telefonie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak telefon się sprawdza? Nie problemów ze stabilnością/działaniem systemu? Jakieś aktualizacje były? Coś więcej o baterii - jaki screen on time to wyciągnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak telefon się sprawdza? Nie problemów ze stabilnością/działaniem systemu? Jakieś aktualizacje były? Coś więcej o baterii - jaki screen on time to wyciągnie?

 

Nie ma żadnych problemów ze stabilnością, jedyne co czasem się dzieje to atak lekkich lagów przycisków na ekranie, któremu pomaga wyłączenie i włączenie ekranu. Prawdopodobnie wina jakiejś mojej aplikacji, ale jeszcze tego nie zdiagnozowałem, bo zdarza się bardzo rzadko. Wydajność cały czas na takim samym poziomie, nic nie przycina. Aktualizacji było chyba 5, od jakichś dwóch tygodni nie wychodzą nowe. Planują wprowadzić na niego Andka 6.0. Nie wiem niestety jak jest z czasem działania ekranu na baterii, bo nie robiłem takich nieustannych testów, w skrócie mógłbym powiedzieć, że jeśli się go więcej używa jednego dnia, to trzeba by codziennie ładować. Przy rzadkim używaniu potrafi wytrzymać nawet do 5 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...