Skocz do zawartości
PatrykT

Skalp CPU

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko, jako że dostaję coraz więcej pm odnośnie skalpowania procka postanowiłem założyć temat, gdzie wszystko będzie opisane. Także od początku:

 

 

Skalp wykonywany jest za pomocą maszynki, co praktycznie niweluje ryzyko uszkodzenia procesora jak w przypadku użycia żyletki czy

młotkowania na imadle

 

hqdefault.jpg

 

Na cały zabieg składa się

- odklejenie ihs i czyszczenie wszystkich elementów ze starego kleju i pasty

- nałożenie CLU (coollabolatory liquid ultra) na rdzeń i w przypadku haswell-i zabezpieczenie tranzystorków obok rdzenia

- ponowne sklejenie ihs z procesorem przy użyciu odpowiedniego kleju (sylikon i jego pochodne się nie nadają bo nie sklejają a jedynie

zlepiają elementy)

 

 

dsc_9278t8sei.jpg

 

 

dsc_9285vushk.jpg

 

 

Są dwie opcje realizacji: stacjonarnie oraz wysyłkowo

- stacjonarnie : przyjeżdżasz do mnie z komputerem, wykonuję zabieg skalpowania, po czym procek z powrotem ląduję w płycie głównej

gdzie od razu można sprawdzić efekty zabiegu. Czas całej zabawy ok 30 min

- wysyłkowo : wysyłasz do mnie procesor, ja wykonuję cały zabieg po czym zabezpieczam procesor na czas schnięcia kleju (minimum 16h),

gdy wszystko jest gotowe odsyłam procesor do Ciebie. Czas realizacji 1-2 dni (bez czasu wysyłek)

 

 

Cena takiej zabawy wynosi 60zł + ewentualne koszta wysyłki według wybranego przewoźnika (PP, dowolny kurier, Paczkomaty)

 

 

Miejsce: Józefów k/Otwocka (ok 15km od centrum Warszawy). Nie bawię się już w dojazdy do klienta, gdyż jest to nie opłacalne dla obu stron

 

Kontakt

- poprzez prywatną wiadomość na forum

- tel: 661 945 736

 

 

 

@panowie poniżej

 

No cóż, jest to ryzyko które ponosi właściciel procesora i o ile procesor był sprawny przed zabiegiem to i po na 99,9% będzie :E Dlatego też jestem zwolennikiem opcji stacjonarnej. Od siebi e daję gwarancję na spadek temperatur po zabiegu. Nie mniej

"kilka" tych procków już przerobiłem, wszystkie jak do tej pory działały bez zarzutu a właściciele są zadowoleniu ze spadku temperatur. Ciężko mi sobie wyobrazić w jaki sposób przy tej metodzie można uszkodzić procesor.

 

p.s. zawsze można nabyć wszystkie niezbędne rzeczy i samemu wykonać zabieg ;)

 

 

nie jestem w temacie, jeśli korzysta z opcji pierwszej (przyjazd) to sklejasz procesor przed włożeniem w socket?

 

W jednej i drugiej opcji rolę ścisku pełni socket. W opcji pierwszej jest to Twoja płyta, w drugiej moja testowa. Opcja pierwsza jest o tyle wygodna, że gdy klej schnie spokojnie można normalnie korzystać w komputera

 

 

KabyLake też idzie skalpować. Tutaj pacjentem jest 7700k, z feedbacku właściciela wychodzi że temperatury spadły ~20 stopni

 

16422768_1404100769622497_1381047523036615023_o.jpg?oh=44230f62c73400237ff784b14eea6ddd&oe=590B370B

 

 

 

Link do aktualnych aukcji Mój link

Edytowane przez PatrykT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jestem w temacie, jeśli korzysta z opcji pierwszej (przyjazd) to sklejasz procesor przed włożeniem w socket?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procki Ivy Bridge też wchodzą w grę? :)

Edytowane przez piterrrxd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skorzystałem z pomocy kolegi. i7 7700K przeżył zabieg. Temperatury circa 20 stopni mniejsze. "Maszynka" musiała być trochę dostosowana do KL (jednak jest trochę różnic w porównaniu do SL). To chyba była najbardziej czasochłonna część. Sprawa załatwiona na miejscu, bardzo przyjemny kontakt - polecam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz jakieś zdjęcia procków po sklejeniu i wyschnięciu kleju?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji braku czasu i pozbycia się delid toola zgłosiłem się do Patryka z moim 4790k. Efekt? 30C stopni mniej!. Sam jestem zdziwiony, ponieważ na 3770k i 4770k różnica wynosiła w moim przypadku do 20C. Jednym słowem polecam. Fachowo wykonana robota:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@PatrykT czym sklejasz po nałożeniu CLU? Jakimś klejem polimerowym? Większość skleja silikonem wysokotemperaturowym jak Silpac Hi-Temp 300C 70ml. Czemu wybrałeś klej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również mogę potwierdzić, że robota wykonana jest profesjonalnie i bardzo szybko. Różnica taka jak większość pisze, 4770k - spadek o ponad 20st. Ja zostałem na taktowaniu jakie miałem (4.6 @ 1.23V), ale testowałem nawet 4.8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do kolegi, może niedługo i mój 4690k pójdzie pod skalp, wtedy zdam relację :), pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, a ja zapomniałem napisać pozytywnego komentarza.

Jakiś czas temu skorzystałem z pomocy Patryka (przy projekcie MINAS TIRITH, szczegóły w Worklogu) i wszystko w jak najlepszym porządku.

Szczerze polecam :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4670k ostudził się o około 15*C (+/- 4*C w zależności od warunków) bardzo dobry i miły kontakt. Szczerze polecam :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Usługa wykonana szybko, dobrze i w miłej atmosferze. Polecam każdemu, kto się jeszcze zastanawia.

Na potwierdzenie efektów:

mz8s1m5qg8pi_t.jpg

http://www.tinypic.pl/mz8s1m5qg8pi

4m94wkeac3ze_t.jpg

http://www.tinypic.pl/4m94wkeac3ze

Dzięki Patrykowi moja i5 dostała skrzydła, pora zacząć przygodę z OC na poważnie.

Edytowane przez swistakowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam, temat jak najbardziej aktualny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skalpujesz też coffee lake'i?

 

z opisu aukcji wynika, że tak

 

Zadajesz sobie pytanie czy mój procesor się nadaję ? W tej chwili jestem w stanie wykonać zabieg dla wszystkich procesorów Ivy Bridge, Haswell, Skylake, Kaby Lake oraz Coffee Lake

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...