Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Paweł224

Wyłączenie instalacji sterownika w Windows update W10

Rekomendowane odpowiedzi

chciał bym wyłączyć niechciane pobieranie starszego sterownika do karty graficznej w Windows 10 w Windows update niż jest na stronie nVidia jak to ustawić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nic takiego nie ma miejsca.

 

Instaluję sterownik graficzny i nie ma mowy, żeby system sam coś instalował.

 

Jaką masz kartę graficzną ?

 

Dodam tylko, że jak masz Nvidię, można usunąć w samym sterowniku opcje Update i instalować tylko sterownik, a nie jakieś niepotrzebne pierdoły.

 

U mnie sterownik grafiki wygląda tak:

 

3045525900_1471342203_thumb.jpg

 

Bardzo możliwe, że aktualizacja sterownika jest wymuszona przez Update w samym sterowniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy nie jest tak, że win update pobiera Ci sterownik do karty zintegrowanej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kartę graficzną mam Gigabyte gtx285 sterownik jest instalowany automatycznie po usunięciu go lub po zainstalowaniu wersji 341.95 wraca z powrotem do wersji z Windows update 341.92 nie da się odhaczyć tego sterownika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To daj mu najpierw zainstalować tę wersję sterownika, a potem zaktualizuj do .95

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RMS_84

Ja polecam programik WinaeroTweaker w którym masz wszystkie opcje które MS usuną z interfejsu systemu ( w tym wyłączenie autoinstalacji driverów w WU )

 

http://winaero.com/comment.php?comment.news.1836

 

 

Albo WinaeroTweaker albo ręczna edycja rejestru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A potem będzie kolejny temat, że nie działa sklep, kalkulator, jakieś programy, a po kolejnej aktualizacji że system nie działa jak trzeba. Takie programy wprowadzają tylko bałagan w rejestrze, którego system potem nie ogarnia, ale i tak zwala się wszystko potem na niedopracowanie systemu, a nie na swoje kombinatorstwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RMS_84

A potem będzie kolejny temat, że nie działa sklep, kalkulator, jakieś programy, a po kolejnej aktualizacji że system nie działa jak trzeba. Takie programy wprowadzają tylko bałagan w rejestrze, którego system potem nie ogarnia, ale i tak zwala się wszystko potem na niedopracowanie systemu, a nie na swoje kombinatorstwo.

 

 

Jak się nie znasz to się nie wypowiadaj. Sam używam od kilku dni i wszystko działa. Gdyby MS nie miał swoich urojeń to by zostawili wiele opcji a tak trzeba albo edytować rejestr alko korzystać z takich programików.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam się, dlatego się wypowiadam. Mam już dziesiątki przypadków, po stosowaniu takich programów i wykonaniu aniversary update lub jakiejkolwiek wcześniejszej, większej aktualizacji, gdzie system chcąc zresetować to co wyłączono takimi programami, dostawał świra i nie nadawał się do użytku. Pomagało jedynie przeinstalowanie systemu. Potem jak ktoś chciał, to sobie mógł taki program znów zastosować, ale przy kolejnej większej aktualizacji problem powracał. Zatem jak ktoś chce sobie z każdą aktualizacją, jaką sobie będzie chciał wykonać przeinstalowywać system, to proszę bardzo, przecież nikomu nie bronię, tylko piszę o konsekwencjach takich działań, kiedy komuś zachce się włączyć WU.

Ty używasz od kilku dni, czyli po aniversary update, zobaczymy jak będzie po kolejnej większej aktualizacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam programik WinaeroTweaker w którym masz wszystkie opcje które MS usuną z interfejsu systemu ( w tym wyłączenie autoinstalacji driverów w WU )

 

http://winaero.com/comment.php?comment.news.1836

 

 

Albo WinaeroTweaker albo ręczna edycja rejestru.

 

próbowałem tym programem ale też nie działa cały czas pobiera mi automatycznie wer 341.92 a jest już dostępna wer 341.98.

To jest niemożliwe że nie ma sprawdzonego sposobu na ten problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest, zainstaluj GF experience dołączony do sterowników i on powinien przejąć kontrolę nad wszystkim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest, zainstaluj GF experience dołączony do sterowników i on powinien przejąć kontrolę nad wszystkim.

 

instaluje z GF experience po zainstalowaniu nowy sterowników instalują mi się po paru minutach stare z winupdate i tak koło się zamyka nie da się tego przeskoczyć już mnie to wkur . czytałem artykuł http://www.dobreprogramy.pl/Wylaczamy-automatyczna-instalacje-sterownikow-z-Windows-Update,News,64945.html i próbowałem ustawić Edytor zasad grup lokalnych i rejestr ale zastanawia mnie jedno po co ma winda te funkcje skór i tak nie działają. wkur mnie to że niby są opcje do ustawienia ale żadnych rezultatów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki , że o ile na W7/8.1 to działa to na W10 już nie . Taki wybrałeś system i musisz ponosić tego konsekwencje .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki , że o ile na W7/8.1 to działa to na W10 już nie . Taki wybrałeś system i musisz ponosić tego konsekwencje .

Tak zgadza się ja mam 2 kompy z win 10 i na jednym niema problemu a na drugim jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwól na instalację tych sterowników i wszystkich komponentów towarzyszących, potem uruchom ponownie system. Karta powinna wtedy wykorzystać stery z WU. Potem nie używaj żadnych uninstalerów do sterowników, a pobierz ze strony NV najnowsze lub te co Cię interesują i uruchom instalację z prawego kliku "jako administrator" i zainstaluj co trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwól na instalację tych sterowników i wszystkich komponentów towarzyszących, potem uruchom ponownie system. Karta powinna wtedy wykorzystać stery z WU. Potem nie używaj żadnych uninstalerów do sterowników, a pobierz ze strony NV najnowsze lub te co Cię interesują i uruchom instalację z prawego kliku "jako administrator" i zainstaluj co trzeba.

robiłem tak jak piszesz bez skutku. może jakieś bardziej zaawansowane rozwiązania co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wywalasz stery ddu instalujesz te które chcesz i ustawiasz tak.

Nic samo się nie instaluje

uocL5tI.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wywala nic ddu, bo win10 ma w sterownikach domyślnych stery nvidii i jak wywali ddu to system i tak je zaciągnie bo będzie mu brakowało domyślnego sterownika. Już to przerabiałem, bo chciałem zainstalować dużo starsze sterowniki i zawsze się domyślnie aktualizowały przez system do tych które domyślnie siedziały w systemie. Dało rade zainstalować tylko nowsze.

A zmiana tego ustawienia co podajesz może zadziałać ale bez użycia wcześniej ddu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra widzę że nie będzie konkretnego rozwiązania będę musiał czekać aż do WU wprowadza nowszą wersje sterowników .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...