Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

laczek1234

scinki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam komputer:

970msi 4gb

i5 4690k

8gb

Thermaltake Smart SE Modular 630W 80+ Bronze

plyta glowna b85 g43 msi

mam problem od miesiąca około mam komputer

Problem jest ze w grach mniej wymagajacych sa male przycinki lecz w gta v the withcer 3 jest z 80fps lecz przy scince spada do 40fps

tutaj jest ss co wtedy dzieje sie z karta graficzna https://scr.hu/4ngBdL

przy tym tez spada taktowanie rdzenia pamieci i jakis voltage limit a ultilization skacze do gory jestem w tym zielony

Prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki system? Ostatnio ktoś przy podobnych problemach zmienił z 7 na 10 i problem zniknął (tyle że na 1070), myślę jednak że reinstall zrobiłby to samo. Stawiam więc na syf w systemie, powyłączaj niepotrzebne programy przy uruchamianiu, przeleć system jakimś antywirem, wywal sterowniki Nv używając DDU w awaryjnym i zainstaluj najnowsze. To takie rady na początek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Ścinki" na gtx970 to nic nowego, jak pamięć wykroczy poza 3.5gb tak się dzieje i nic z tym nie zrobisz. Drugą sprawą jest system, ale 970 na win7 zazwyczaj dobrze działała, ale jak na innym systemie, albo postawionym od nowa bd to samo to znaczy, że z tą pamięcią jest coraz gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki system? Ostatnio ktoś przy podobnych problemach zmienił z 7 na 10 i problem zniknął (tyle że na 1070), myślę jednak że reinstall zrobiłby to samo. Stawiam więc na syf w systemie, powyłączaj niepotrzebne programy przy uruchamianiu, przeleć system jakimś antywirem, wywal sterowniki Nv używając DDU w awaryjnym i zainstaluj najnowsze. To takie rady na początek :)

wiec tak wczoraj zainstalowalem z 7 na 10system

w gta v lagi sie zmniejszyly ale nadal czasami przytnie i te wszystkie wykresy ida w dol co wymienilem wiec problem nie do konca rozwiazany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Ścinki" na gtx970 to nic nowego, jak pamięć wykroczy poza 3.5gb tak się dzieje i nic z tym nie zrobisz. Drugą sprawą jest system, ale 970 na win7 zazwyczaj dobrze działała, ale jak na innym systemie, albo postawionym od nowa bd to samo to znaczy, że z tą pamięcią jest coraz gorzej.

 

Miałem 970 i bzdury piszesz, szczególnie w wieśku który w porywał łyka 2GB pamięci w 1080p.

 

wiec tak wczoraj zainstalowalem z 7 na 10system

w gta v lagi sie zmniejszyly ale nadal czasami przytnie i te wszystkie wykresy ida w dol co wymienilem wiec problem nie do konca rozwiazany

 

Upgrade? Jeżeli tak to spróbowałbym postawić system na czysto bez zalegającego śmiecia. Klucz znajdziesz tym http://www.majorgeeks.com/files/details/produkey.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem 970 i bzdury piszesz, szczególnie w wieśku który w porywał łyka 2GB pamięci w 1080p.

 

 

 

Upgrade? Jeżeli tak to spróbowałbym postawić system na czysto bez zalegającego śmiecia. Klucz znajdziesz tym http://www.majorgeeks.com/files/details/produkey.html

system stawiany był na czysto

 

Jaki masz procesor i dysk podaj.

i5 4690k

Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5'',

moze to sa jakies problemy z napieciem na wykresach na chwile wszystko idzie do dolu z wymienionych przezemnie rzeczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

system stawiany był na czysto

 

 

i5 4690k

Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5'',

 

To wyklucza syf w systemie. Wywal sterowniki DDU i sprawdź najnowsze ze strony Nv o ile ich nie masz, a jak nie pomoże to powtórz operacje i sprawdź te http://www.guru3d.com/files-details/geforce-362-00-whql-driver-download.html

 

Starsze ale podobno całkiem dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak system na nowo postawiony to jedynie, albo dysk nie nadąża (są też czasem takie przypadki), albo procesor nie wyrabia lub najbardziej prawdopodobne to gtx970, teraz są wyprzedaże i może są to jakieś karty ze zwrotów czy coś, byle by się pozbyć z magazynów. Jak ją niedawno zakupiłeś to oddaj i kup za 1300 gtx 980, chyba że masz ją od dawna i nie było takich problemów. Ale ja nadal stawiam na błędy z pamięcią w gtx 970, albo coś nie tak z samą kartą.

 

@Edit: to procesor nie jest za słaby i dysk da radę, to ddu od nowa stery i przy instalacji zaznacz, niestandardowa i "czysta instalacja" czy coś w te gusta. Jak to nie pomoże to grafika możliwe, że jest uwalona. Napisz jeszcze jaki zasilacz masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wyklucza syf w systemie. Wywal sterowniki DDU i sprawdź najnowsze ze strony Nv o ile ich nie masz, a jak nie pomoże to powtórz operacje i sprawdź te http://www.guru3d.com/files-details/geforce-362-00-whql-driver-download.html

 

Starsze ale podobno całkiem dobre.

sterowniki sa na nowo nowe wiec raczej nie wina sterownikow

 

Jak system na nowo postawiony to jedynie, albo dysk nie nadąża (są też czasem takie przypadki), albo procesor nie wyrabia lub najbardziej prawdopodobne to gtx970, teraz są wyprzedaże i może są to jakieś karty ze zwrotów czy coś, byle by się pozbyć z magazynów. Jak ją niedawno zakupiłeś to oddaj i kup za 1300 gtx 980, chyba że masz ją od dawna i nie było takich problemów. Ale ja nadal stawiam na błędy z pamięcią w gtx 970, albo coś nie tak z samą kartą.

 

@Edit: to procesor nie jest za słaby i dysk da radę, to ddu od nowa stery i przy instalacji zaznacz, niestandardowa i "czysta instalacja" czy coś w te gusta. Jak to nie pomoże to grafika możliwe, że jest uwalona. Napisz jeszcze jaki zasilacz masz.

pc skladany kupilem na morele na poczatku wakacji zainstalowalem gta v i byly scinki widzialem duzo osob ma problemy z gta to mowie moze cos zle sie zainstalowalo albo od systemu wina ale jak zainstalowalem batmana arkhan i the witchera to nie dalo sie grac bo fps z 90 do 40spadaly a npw grach cs,h1z1, te scinki wgl prawie ich nie ma lecz jest takie szarpniecie czasami w gta v od wgrania windows 10 tez sa mniejsze scinki

zasilacz posiadam Thermaltake Smart SE Modular 630W 80+ Bronze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że oni coś przy składaniu uszkodzili, na Morele.net nie składa się kompa, co najwyżej można części kupić, bo i nich tacy fachowcy jak z koziej d*py trąba. Jak nie grafikę wsadzili nie do końca dopiętą w slocie, to wtyczki byłe źle powpinane, albo chłodzenie źle założone, jakieś piny powykrzywiane się zdarzały. Ja bym to jakoś reklamował raczej. Bo nie jest to normalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie spadki użycia GPU normalne nie są. Stawiałbym jednak mimo wszystko na problemy natury sw, warto byłoby sprawdzić te sterowniki które zalinkowałem. Najnowsze nie znaczy najlepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że oni coś przy składaniu uszkodzili, na Morele.net nie składa się kompa, co najwyżej można części kupić, bo i nich tacy fachowcy jak z koziej d*py trąba. Jak nie grafikę wsadzili nie do końca dopiętą w slocie, to wtyczki byłe źle powpinane, albo chłodzenie źle założone, jakieś piny powykrzywiane się zdarzały. Ja bym to jakoś reklamował raczej. Bo nie jest to normalne.

Mam chłodzenie dodatkowe ale to by było od chłodzenia ?

spadki uzycia karty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie od chłodzenia, po prostu dałem przykłady, że morele odwala kaszanę przy składaniu kompa jak to robiłeś za dodatkową dopłatą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie od chłodzenia, po prostu dałem przykłady, że morele odwala kaszanę przy składaniu kompa jak to robiłeś za dodatkową dopłatą.

w sumie za zlozenia komputera zapłaciłem 1zł bo mialem rabat :D

@EDIT czyli co karte dac na reklamacje ? a jak karta by była w porzadku to płyte główną

zasilacz raczej jest dobry ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie od chłodzenia, po prostu dałem przykłady, że morele odwala kaszanę przy składaniu kompa jak to robiłeś za dodatkową dopłatą.

pobrałem Dying Light i wykresy pokazuja tak zero przycinek zero dropow fps https://scr.hu/OmRYZd

cos dziwnego na prawde czyli karta nie jest zepsuta ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobierz program HW Info i Process Monitor(po pobraniu rozpakuj pliki). Uruchom HW Info i zaznacz tylko "Sensors only" i włącz program, w oknie monitoringu kliknij na ikonę logowania i wybierz lokalizacje zapisu logowania z monitoringu. Następnie uruchom Process Monitor i odznacz wszystkie ikony poza "Show Process and Thread Activity". Po wszystkim uruchom grę i zacznij grać przez dłuższą chwilę, aż uświadczysz opisany problem. Następnie wyłącz grę i zatrzymaj logowanie w HW Info tym samym przyciskiem logowania w oknie monitoringu oraz w Process Monitor poprzez wybranie "File"-->"Save" i tam zaznacz opcje zgodnie ze screenem oraz lokalizacje w "Patch" najlepiej w to samo miejsce co log z HW Info. Dla pewności zrób jeszcze jeden monitoring bez obciążenia(w IDE) tak przez ok. 1 min na pulpicie, bez uruchamiania żadnej gry. Po wszystkim wyślij zapisany rejestr logowania z obu programów załączając do wiadomości link do ich pobrania z jakiegoś hosta/chmury (najlepiej uprzednio je spakuj).

Możesz też samodzielnie sprawdzić log z HW Info / GPU-Z / AIDA64 programem LogViewer, a z Process Monitor w nim samym poprzez "Tools" --> "Process Activity Summary".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przed chwila gralem w h1z1 i mialem scinki obrazu jak strzelali ludzie i przy tym byly scinki dzwieku w grze o co chodzi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ten dysk to problem? Doczytuje za wolno dane i przez to masz dropy fps a użycie gpu spada. Nie masz możliwości podłączenia ssd? Zawsze było tak, że jak dysk coś doczytywał do był zaciach i drop fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem dokładnie to samo na gtx 970, prawie w każdej grze ścinki a już na pewno w GTA 5 i ryse son of rome tam była masakra!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ten dysk to problem? Doczytuje za wolno dane i przez to masz dropy fps a użycie gpu spada. Nie masz możliwości podłączenia ssd? Zawsze było tak, że jak dysk coś doczytywał do był zaciach i drop fps.

komputer mam okolo miesiac patrzylem stan dysku jest dobry nie mam jak podlaczyc ssd

 

Miałem dokładnie to samo na gtx 970, prawie w każdej grze ścinki a już na pewno w GTA 5 i ryse son of rome tam była masakra!

czyli co uszkodzona ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komputer mam okolo miesiac patrzylem stan dysku jest dobry nie mam jak podlaczyc ssd

czyli co uszkodzona ?

Szukasz wróżbity Macieja? Jak niby mamy to stwierdzić jak nawet logów nie chcesz nam udostępnić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukasz wróżbity Macieja? Jak niby mamy to stwierdzić jak nawet logów nie chcesz nam udostępnić...

logi były sprawdzane spada przy scince uzycie karty graficznej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komputer mam okolo miesiac patrzylem stan dysku jest dobry nie mam jak podlaczyc ssd

 

 

czyli co uszkodzona ?

Pomagały jakieś porady z neta, zawsze wpisywałem "stuttering" i nazwa gry i cos trzeba było w jakis plikach gry ustawić i działało heh ale juz nie mam tej grafiki, sprzedałem daawno temu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

logi były sprawdzane spada przy scince uzycie karty graficznej

bez powodu nic się nie ścina, chcesz pomocy to udostępnij logi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...