Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Piwakk

Inrernet UPC czy Orange?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w najbliższym czasie - max miesiąc wraz ze znajomymi będzie wynajmować net do mieszkania studenckiego. Przez 2 lata miałem UPC 120 MB/S, ale to było na dwie osoby. Ogólnie ok, nie miałem co narzekać. Teraz będzie nas więcej bo 6 lub 7 osób. I zastanawiamy się jaki internet wziąć. Do wyboru:

 

UPC 250 MB/S

 

Orange 600 MB/S

 

Lokalizacja: Warszawa Górczewska.

 

W UPC wiem, że problemów być nie powinno. A co z Orange? Opinie ma raczej złą. Ale na tyle osób to 250 może być mało jeśli będzie granie online + YT. Co sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orange jest 600 czy do 600 bo jest to bardzo ważna informacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezproblemowe 35Mb na łeb wam nie starczy?

 

W dodatku w TP/Orange Youtube zawsze słabo działał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronce Orange jest napisane:

 

Internet

600 Mb/s

 

Przesyłanie 60 Mb/s

 

a UPC:

 

do 250Mb/s

 

Ale przez miesiąc czy dwa miałem z UPC w promocji 250 to z Origin pobieranie szło jakieś 23 Mb/s.

 

No właśnie się zastanawiam czy tyle starczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przez miesiąc czy dwa miałem z UPC w promocji 250 to z Origin pobieranie szło jakieś 23 Mb/s.

Może Origin po prostu szybciej nie wyrabia.

 

Co do YouTube po Neostradzie, to o ile jeszcze 1,5 roku temu było kiepsko, wydaje mi się, że jak ostatnio byłem w Polsce, było już w porządku.

 

Ale niech jakiś neostradowicz to potwierdzi. Chwilowo, poza Polską, mam takie łącze:

 

5575066256.png

 

- a prawdopodobnie nawet szybsze, tylko ogranicza mnie switch routera przez który przepuszczam sygnał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi po neo idzie duzo slabiej niz z upc youtube.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno co wiem to tam gdzie mi zależało miałem z UPC dobre pingi. Kolega ma Orange VDSL i ping do niego mam 100ms. Wartość iście absurdalna bo na onet itp. mam po 15ms. Teraz rozkmina jak sytuacja wygląda z jego strony na te wszystkie serwery gdzie z UPC ping był spoko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Neostrada ma bardzo kiepskie wyjście na świat. Łącząc się z zagranicznymi serwerami opóźnienia są masakryczne. Co do YT, to np mój znajomy ma Neostradę VDSL do 80 Mbit/s, a często nie może filmów w HD włączać, bo się tną. Jak widać niewiele się tam zmienia, jak ja jeszcze 2 lata temu męczyłem się z Neostradą, to było podobnie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie ma co się bawić z Neostradą, jak ma się inny wybór. Telepsy oszczędzają na łączach zagranicznych, i korzystanie z takiego YT to męczarnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam neo 10mb i żadnych problemów z yt nawet w hd, co innego ponad rok temu że nic nie chciało się buforować nawet w jakości 240p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 mb (czy raczej miałeś na myśli mb/s) na pewno nie masz, bo to oznaczałoby 1 bit na 100 sekund. Raczej Mb/s.

 

Coś w stylu 10 mb/s, albo nawet i mniej, owszem zdarza mi się mieć - gdy łączę się przez przeciążone wifi. Wtedy na wysłanie do kogoś wiadomości przez komunikator czasem trzeba czekać kilka bądź kilkanaście minut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bydgoszcz, Orange Światłowód. 100mb/s, pingi prawie dwukrotnie lepsze niż miałem na UPC (39-50 vs 80-110 w europie). Youtube działa poprawnie, czasem pieprzy się coś ale internet jest o wiele bardziej responsywny i dają lepszy routero-modem wg. mojej skromnej opinii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam UPC od 11 lat w mieszkaniu, zawsze prędkość "do" była prędkością działania. Teraz mam 120 MBit/s i ciągnie mi 12,5 MB/s z dobrych serwerów lub prywatnych trackerów torrentowych. Z udostępnionego netu korzysta kilka osób naraz - ja np. gram online, w tle udostępniam torrenty, dzieciaki korzystają z YT w TV, a żona siedzi na FB na telefonie (rzadka sytuacja, żeby wszyscy naraz korzystali, ale zdarzyło się parę razy) i nikt nie narzekał na zwolnione transfery. Teść ma neostradę chyba 10 MBit/s i bywa, że film YT w 1080p dogrywa co 5-6 sekund, nie da się oglądać. Na pewno nie jest to miarodajne, bo każdy może mieć inne warunki, ale z UPC praktycznie nigdy nie było problemów, przestojów, zawieszeń, spadków pingów jak miałem z neostradą, więc tej ostatniej nie polecę nikomu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orange unikaj. Maja ogromnie dziwna polityke routingu. Ktos tam ostro z LSD przesadza.

Ruch miedzy operatorski najczesciej leci przez frankfurt wiec jak ktos wyzej zauwazyl osoba z upc do orange bedzie miala duzy ping.

Youtube najczesciej leci im przez frankfurt. Chociaz pewne grupy neostradowiczow juz lokalnie.

Osoby na mobilnym necie lokalnie maja youtube :)

Podobnie z klientami biznesowymi. Przy czym klient biznesowy to nie jest ktos ktos kto ma DSL bo to jest to samo co neo tylko ktos kto zostawia ponad tysiaka miesiecznie za lacze.

Pomalu u nich zaczyna wracac normalnosc ale jakies 10 lat sa do tylu wzgledem innych.

Widac ktos na gorze zauwazyl ze zainteresowanie peerowaniem sie z orange jest zerowe skoro trzeba im placic za to (na calym swiecie to jest za free) wiecej niz za lacza miedzynarodowe a w zamian dostajemy to ze gimbaza z neostrada ma do nas maly ping.

Contentu praktycznie nie maja. Ci co maja TPnet to albo data center maja z hostingiem albo nie maja wyjscis i sa zmuszeniu do lacz orange

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, czyli będziemy brać UPC :)

 

Dziękuję za wszystkie rady i pomoc w wyborze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wybór. Ja zamieniłem UPC 120mb/s na orange supernova 300mb/s i żałuję. Na łączu Orange w gry MMO nie da się u mnie grać bez VPNa, bo straty pakietów są spore, nawet 20% i nie jest to tylko mój problem. Polecam poczytać w necie o kłopotach Orange z węzłem Telia.net przez który idzie sporo ruchu z Orange.

Z drugiej strony wszystko inne działa bez zarzutu i daje się wyciągnąć maksymalną prędkość na Orange, czego nigdy nie uświadczyłem na łączu UPC gdzie miałem max prędkość około 80mb/s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orange cóż, mają kiepskie wyjścia na świat, trasy pakietów też tragiczne. Np tracert do home.pl idzie przez pół Europy zamiast bezpośrednio w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orange cóż, mają kiepskie wyjścia na świat, trasy pakietów też tragiczne. Np tracert do home.pl idzie przez pół Europy zamiast bezpośrednio w Polsce.

Taki routing maja i to na wlasne zyczenie.

 

Oni dalej zyja w latach 90 gdzie faktycznie nie bylo wyjscia i peering z tpnet to bylo byc albo nie byc bo 95% internautow byli z TPSA. Teraz jest inaczej.

Wystarczy ze z kazdym operatorem beda chcieli sie za free ruchem wymieniac i wszystko im wroci do normy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jaki wybor?

Tez mieszkam na Górczewskiej

Skonczyla mi sie umowa z UPC zastanawiam sie czy nie zmienic na Orange TV+Swiatłowód

Cena orange sporo niższa

Głownie interesuja mnie pingi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jaki wybor?

Tez mieszkam na Górczewskiej

Skonczyla mi sie umowa z UPC zastanawiam sie czy nie zmienic na Orange TV+Swiatłowód

Cena orange sporo niższa

Głownie interesuja mnie pingi

mam niedaleko przy Wolskiej UPC i polecam

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy to prawda ze internet upc ma teraz jednen z lepszych zasięgów? sporo czytałam o nich w necie, np tu http://opinie.info.pl/opinie/upc-internet/24 i większość ludzi zachwala, chodzi mi głównie o szybkość łącza w szczególności przy jednoczesnym działaniu 4 komputerów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy to prawda ze internet upc ma teraz jednen z lepszych zasięgów? sporo czytałam o nich w necie, np tu http://opinie.info.pl/opinie/upc-internet/24 i większość ludzi zachwala, chodzi mi głównie o szybkość łącza w szczególności przy jednoczesnym działaniu 4 komputerów?

Może się mylę, ale UPC ma internet kablowy, a nie bezprzewodowy, więc trudno tu mówić o jej zasięgu, w sensie jakości sygnału. Co do jakości łącza, to użytkuję UPC od wielu lat i uważam za świetną sieć - od 2005 roku miałem łącznie ze 3-4 awarie, zwykle krótkie i zwykle firma samodzielnie zmniejszała abonament za niedziałającą usługę. Na codzień niskie pingi (kilka do kilkunastu ms) oraz prawdziwe szybkości (zgodność z deklarowanymi - wczoraj ciągnąłem ponownie Diablo 3 i przy 128 MBit/s łączu szło non stop powyżej 14 MB/s). Nie mam doświadczenia z więcej niż dwoma komputerami na raz, ale często w domu kilka urządzeń korzysta jednocześnie - komputer, telewizor z YT, 3 telefony i tablet - nikt nawet nie zauważa, że pozostali też korzystają z internetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasięg z usług przewodowych bezsprzecznie najlepszy ma Neostrada od TPSA, a w przypadku UPC jest on po prostu mierny. Tylko tam, gdzie UPC ma swoją sieć od telewizji.

 

Szybkość i sprawność działania pewnie faktycznie mają jedną z najlepszych, ale to nie ma nic wspólnego z zasięgiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orange jest 600 czy do 600 bo jest to bardzo ważna informacja

 

Akurat w FTTH w Orange nie ma tego problemu, jak serwer pozwoli to idzie pełną parą. Gorzej z ich trasami pakietów... :E

 

 

Co do YouTube po Neostradzie, to o ile jeszcze 1,5 roku temu było kiepsko, wydaje mi się, że jak ostatnio byłem w Polsce, było już w porządku.

 

 

Youtube już dobrze działa na Neo/Orange postawili swój punkt styku z Google.

 

Neostrada ma bardzo kiepskie wyjście na świat.

 

Nie tylko Neo całe Orange tak ma :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...