Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

igoxteam

Problem z FX 8350

Rekomendowane odpowiedzi

Witam niedawno zakupiłem nowy procesor AMD FX 8350. Teraz mam zamiar kupić nową kartę graficzną jednakże nie znam się tak dobrze na kartach jak na prockach dlatego zwracam się tu u was o pomoc z dobraniem optymalnej karty graficznej do tego procka. Wiem że już był taki temat aczkolwiek tamten temat powstał dawno a jak wiemy co roku są nowe CPU i Gpu. Moja maksymalna kwota do wykorzystania to 1000 zł. Rozważałem nad propozycjami kupna gtx 970 lub gtx 960, r9 380x z oc. Czekam na wasze propozycje. Jeżeli mam podać inne specyfikacje pc proszę napisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Specyfikacja pc

Procesor FX 8350

Płyta główna SaberTooth 990 FX R2.0

Zasilacz Enduro FM1 Gold 650 W.

Karta graficzna gt 630 2gb

Jeżeli chcecie coś więcej ze specyfikacji proszę pisać.

Preferuje gry w których ten AMD jest wydajniejszy w tym segmencie cenowym niż i5. Wybrałem Amb bo do mojego wykorzystania jest lepszy niż i5 i tańszy. Nalegałbym na nie zmienianie procka .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakaś jedna, jedyna gra w której fx jest szybszy? Nie ;) W segmencie 1500 zł za zestaw :lol2:

Do tego fx to 950, 960 to optymalny max, 970 za dużo nie wyciągnie przy tym procesorze, będą dosyć odczuwalne spadki klatek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Specyfikacja pc

Procesor FX 8350

Płyta główna SaberTooth 990 FX R2.0

Zasilacz Enduro FM1 Gold 650 W.

Karta graficzna gt 630 2gb

Jeżeli chcecie coś więcej ze specyfikacji proszę pisać.

Preferuje gry w których ten AMD jest wydajniejszy w tym segmencie cenowym niż i5. Wybrałem Amb bo do mojego wykorzystania jest lepszy niż i5 i tańszy. Nalegałbym na nie zmienianie procka .

Sorry ale AMD wysiada przy i3... A co do grafy to bierz GTX 970. Do słabego proca potrzebujesz mocnej grafiki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ten amd za 490 zł bo była promocja więc myślę że jeżeli chodziło o 490 zł to byłby najwydajniejszy model. CO mam zmienić w swoim zestawie i jak można to proszę podać już gotowy zestaw w cenie tego albo modyfikowanie tego zestawu.

Pozdrawiam igoxteam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz zmienić procka, płytę i grafę :)

 

Serio jeżeli jeszcze możesz to zwróć cepa i płytę, no chyba że za te dwie części dałeś <700.

 

Za ~1100 możesz mieć i5 6400 i dobrą płytę, która zgniecie tego FX na starcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najchętniej chciałbym propozycje z prockiem którego można podkręcić żeby dawał rade w nowych produkcjach i żebym nie musiał za rok czy 2 zmienić znowu procka.

Skoro mam zmienić grafe procka i płyte to proszę o cały zestaw optymalny w cenie tego co ja chcialem czyli fx 8350 gtx 970 lub 960 z oc , Płyta główna SaberTooth 990 FX R2.0,Zasilacz Enduro FM1 Gold 650 W. i pamięć ram 16 GB DDR3 1800MHZ.

Pozdrawiam igoxteam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiemy za ile go kupiłeś.

Najlepiej załóż nowy temat w dziale Zestawy, podaj kwotę i zastosowanie, coś się dobierze :)

 

Na poczatek jak chce krecic i nie zmieniac procka za 2 lata to 

6700K - 1600 zł

płyta do oc - 600 zł

ram ~ 300 zł

no i grafika jaka chcesz, bo tylko te części musisz zmienić, reszta może zostać

 

spokojnie można grać na

6400 - 800zł

dobra płyta bez oc - 300 zł

ram - 170zł za 8gb / 300 za 16gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiemy za ile go kupiłeś.

Najlepiej załóż nowy temat w dziale Zestawy, podaj kwotę i zastosowanie, coś się dobierze :)

Nie chce już was męczyć dlatego mam tylko 3 pytania

po 1 jeżeli chciałbym nadal zostać przy procesorze amd a chciałbym kupić lepszy od tego fx 8350 to jaki byś polecił

po 2 jeżeli chciałbym kupić intela to czy bym musiał zmienić płytę główną jeżeli nie to jak intel byłby optymalny do tej płyty i lepszy od fx weźmy pod uwagę że fx 8350 bez promocji kosztuje 750 zł to jaki intel w tej cenie byłby wydajniejszy i (bardziej efektywny do podkręcania ) podkręcania ni musisz ostatecznie brać pod uwage

po 3 czy pci exp z gtx 970 czyli 3.0 zadziała na płycie która ma 2.0.

PO tych odp wszystko przemyślę.

Ten pc ma być do grania i nagrywania nie nowych gier i takich np jak wiedzimin czy gta 5 tylko starszych i mniej wymagających a z biegiem czasu jak uda mi się zdobyć jakiejś 2500 zł lub 3000 zł to będę myślał nad ulepszaniem lub nad zmianą .

Pozdrawiam igoxteam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam niedawno zakupiłem nowy procesor AMD FX 8350. Teraz mam zamiar kupić nową kartę graficzną jednakże nie znam się tak dobrze na kartach jak na prockach dlatego zwracam się tu u was o pomoc z dobraniem optymalnej karty graficznej do tego procka. Wiem że już był taki temat aczkolwiek tamten temat powstał dawno a jak wiemy co roku są nowe CPU i Gpu. Moja maksymalna kwota do wykorzystania to 1000 zł. Rozważałem nad propozycjami kupna gtx 970 lub gtx 960, r9 380x z oc. Czekam na wasze propozycje. Jeżeli mam podać inne specyfikacje pc proszę napisać.

RX470 szukaj, karta nowa co jakiś czas będzie ich więcej w sklepach. GTX960 i R9 380 to przeżytek w obecnych cenach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Żaden, w AM3+ nie ma nic mocniejszego

2. Oczywiście, procesor AMD = płyta pod procesor AMD i vice versa. i5 6400 będzie już znacznie szybszy, a to najsłabszy aktualny i5... podkręcanie jest zablokowane w najtańszych jednostkach, ale i tak bez OC te i5ki są szybsze od FXów.

3. Zadziała, nie zwolni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Żaden, w AM3+ nie ma nic mocniejszego

2. Oczywiście, procesor AMD = płyta pod procesor AMD i vice versa. i5 6400 będzie już znacznie szybszy, a to najsłabszy aktualny i5... podkręcanie jest zablokowane w najtańszych jednostkach, ale i tak bez OC te i5ki są szybsze od FXów.

3. Zadziała, nie zwolni.

1 a co z AMD FX-9590?

2 czy Intel nie jest przypadkiem szybszy bardziej w grach takich jak bf 4 czy cs go? Zbytio nie gram w strzelanki preferuje symulatory i strategie najwyżej ze strzelanek star wars batellfront chce żeby ten star wars chodził jak najlepiej płynnie co tyczy się również innych gier.

3 Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Różni się taktowaniem, kręcą się podobnie.

2. Pooglądaj testy w grach które Cię interesują, tak będzie najlepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 a co z AMD FX-9590?

2 czy Intel nie jest przypadkiem szybszy bardziej w grach takich jak bf 4 czy cs go? Zbytio nie gram w strzelanki preferuje symulatory i strategie najwyżej ze strzelanek star wars batellfront chce żeby ten star wars chodził jak najlepiej płynnie co tyczy się również innych gier.

3 Dzięki

Wszystko co preferujesz lepiej działa na procesorach intela... FX9590 to nic innego jak podkręcony FX-8320... Bierze w chusteczkę prądu i daje przeciętną wydajność. AMD ma przestarzałą i słaba kontrukcję, do premiery zen nie ma co kupowac chyba że tanie APU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Różni się taktowaniem, kręcą się podobnie.

2. Pooglądaj testy w grach które Cię interesują, tak będzie najlepiej.

Dzięki za wszelką pomoc jednakże ten procek z połączeniem gtx 970 w tych grach na ust graf na maks wystarcza nie schodzi poniżej 68 fps. A jak bym chciał kiedyś kupić tego 6700K za 1600 zł czy zadziała on na tej płycie głównej ( nie każdy procek np intela a płyta jest na amd lub viceversa działa na rekomendowanej płycie głównej bo kiedyś to przetestowałem . A i jeszcze jedno do jakiego taktowania udało by mi się tak na oko maks podkręcić tego procka ?

Dzięki za wszelaką pomoc

Pozdrawiam Igoxteam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4200 robi każdy, 4500 to realny wynik powyżej to będzie bardzo gorąco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4200 robi każdy, 4500 to realny wynik powyżej to będzie bardzo gorąco.

Kiedy wychodzi zen i jaką będzie miał realną wydajność i cenę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy wychodzi zen i jaką będzie miał realną wydajność i cenę ?

Magiczne kula ma w środy wolne. Początek roku 2017.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magiczne kula ma w środy wolne. Początek roku 2017.

Na chwile obecną jednak zostanę przy fx gry które patrzyłem są na maks ust graf i chodzą powyżej 60 klatek jak będę grał w jakieś bardziej wymagające gry i nie uciągnę na maks ust graf 60 fps to wtedy się zastanowię. Połączenie fx8350 z gtx 970 wystarcza. Za do następnego roku uzbieram tyle pieniędzy że jeżeli coś nie da rady to odezwę się tutaj.

Dziękuje za pomoc.

Poz IGOXTEAM!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...A jak bym chciał kiedyś kupić tego 6700K za 1600 zł czy zadziała on na tej płycie głównej ( nie każdy procek np intela a płyta jest na amd lub viceversa działa na rekomendowanej płycie głównej bo kiedyś to przetestowałem...

 

Procek intela zadziała tylko na płycie pod procesory intela i to z odpowiednią podstawką, tak samo jak amd tylko z płytą pod procki amd

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Specyfikacja pc

Procesor FX 8350

Płyta główna SaberTooth 990 FX R2.0

Zasilacz Enduro FM1 Gold 650 W.

Karta graficzna gt 630 2gb

Jeżeli chcecie coś więcej ze specyfikacji proszę pisać.

Preferuje gry w których ten AMD jest wydajniejszy w tym segmencie cenowym niż i5. Wybrałem Amb bo do mojego wykorzystania jest lepszy niż i5 i tańszy. Nalegałbym na nie zmienianie procka .

Z racji tego że już kupiłeś tego fx ,dobrze ze masz przynajmniej saberta jako mobo a nie jakiś szajs do 400zł do fx ,do niego to albo od biedy 970gtx lub coś co ma wsparcie dłuższe RX470/.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zrobisz jak sprzedasz swoje mobo + tego fx za 1000zł - może się znajdzie chętny. Kupisz i5 6400, używki chodzą na allegro już po 700zł z gwarą + mobo z170 za ok. 500zł i robisz oc na te 4,4-4,5 ghz, za dopłatą 200zł zyskasz z jakieś ok.25-40% w tych grach (zależy od gry), jeśli gpu wydoli.

Albo zaryzykujesz i kupisz tego inżyniera i7 6400T za te 500-600zł zamiast i5 6400, który też się ładnie kręci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zrobisz jak sprzedasz swoje mobo + tego fx za 1000zł - może się znajdzie chętny. Kupisz i5 6400, używki chodzą na allegro już po 700zł z gwarą + mobo z170 za ok. 500zł i robisz oc na te 4,4-4,5 ghz, za dopłatą 200zł zyskasz z jakieś ok.25-40% w tych grach (zależy od gry), jeśli gpu wydoli.

Albo zaryzykujesz i kupisz tego inżyniera i7 6400T za te 500-600zł zamiast i5 6400, który też się ładnie kręci.

 

Idąc Twoim tokiem rozumowania to ten "chętny" też może dołożyć 200zł i kupić intela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idąc Twoim tokiem rozumowania to ten "chętny" też może dołożyć 200zł i kupić intela :)

 

Może ale nie koniecznie musi być na tyle zorientowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam niedawno zakupiłem nowy procesor AMD FX 8350. Teraz mam zamiar kupić nową kartę graficzną jednakże nie znam się tak dobrze na kartach jak na prockach dlatego zwracam się tu u was o pomoc z dobraniem optymalnej karty graficznej do tego procka. Wiem że już był taki temat aczkolwiek tamten temat powstał dawno a jak wiemy co roku są nowe CPU i Gpu. Moja maksymalna kwota do wykorzystania to 1000 zł. Rozważałem nad propozycjami kupna gtx 970 lub gtx 960, r9 380x z oc. Czekam na wasze propozycje. Jeżeli mam podać inne specyfikacje pc proszę napisać.

 

GTX 1060 LE 3 GB, GTX 980, GTX 1060 6gb. GTX 1060 LE polecałbym najmniej

 

Najtańsze 1060 6gb kosztują 1200 zł

 

Jak twoje serduszko bije mocno do amd to rx 470 może być, ale w lokacjach procesorowych będziesz widział mało fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...