Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

JeRRy_F3D

Godna mobo 1151 do OC 6600K ? - bez zbytecznych fajerwerków

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Proszę o pomoc w wyborze sensownego zakupu.

Przesiadka z configu w sygnaturze na 6600K.

 

Założenia:

ZBYTECZNE:

- niepotrzebne gamingowe fajerwerki, barwy wojenne, itd - mobo w zamkniętej budzie

- niepotrzebne SLI

- niepotrzebne dobre audio (używam SoundBlastera)

 

POTRZEBNE:

- "pełnowymiarowa" ATX (dla przerośniętego Palita JS 1070)

- wygoda OC dla 6600K

- ram 3000-3200 MHz

- wygoda (usytuowanie slotów) ram stosowne pod chłodzenie typu Ferra2 (btw. sprawdzi się przy OC 6600K?)

- wygoda SATA (czyta się o mobo z głupkowato lokowanymi sata w pionie - w moim przekonaniu porażka)

 

WSKAZANE (niekoniecznie = minifajerwerki)  lol2.gif

- jakaś sygnalizacja diodowa błędów - nie fajerwerki ozdobno-świecące

- karta wifi

- reset bios z przycisku - nie ze zwory ;)

 

Budżet: bez kwoty - zdroworozsądkowy jakość / wydajność (aby nie bolał zbytnio przy przelewie ;)

 

Sympatyzuję z MSI, więc miło byłoby zapodać coś od MSI, ale chętnie dowiem się o zaletach innych stajni.

 

Będę bardzo wdzięczny za sugestie, czego szukać (albo choć, czego unikać).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

ja powiem tak.

Jak nie patrzysz na wygląd nie potrzebujesz dźwiękowej czy innych zabawek to bierz co tańsze byle seksja zasilania była rozsądna i miała trochę złomu na sobie.

Rozstaw złącz sprawdź sobie na necie po zdjęciach.

 

MSI MATE kosztuje chyba 450zł

Gigabyte K3 koło 480zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja powiem tak.

Jak nie patrzysz na wygląd nie potrzebujesz dźwiękowej czy innych zabawek to bierz co tańsze byle seksja zasilania była rozsądna i miała trochę złomu na sobie.

Rozstaw złącz sprawdź sobie na necie po zdjęciach.

 

MSI MATE kosztuje chyba 450zł

Gigabyte K3 koło 480zł.

Dzięki.

Obie wyglądają "zadawalająco". :)

Choć GB już troszkę "gaminguje" designem (spoko :)

 

Jakieś znane wady?

Zaraz pogooglam.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponował bardzo dobra płytę ASRock Z170 Gaming K4

minus - DDR3 

minus - audio wygląda na przerośnięte

minus - pionowe sata

minus - mało slotów

w porównaniu z powyższymi - bez petardy i mocno poza "potrzebnymi":)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

gigabyte ma dziwny bios. Tzn dziwnie są te opcje poprzestawiane ale jak czegoś nie będziesz wiedział to możesz zapytać bo ja już to co potrzebowałem ogarnąłem.

 

Dziwnie ustawia się napięcie rdzenia jeżeli ma je zbijać w spoczynku bo nie ma czegoś jak ustawienie np. 1,35 adaptive voltage. Jest tylko taki inny offset. Dodaje się napięcie do jakiejś wartości (która też się zmienia według jakiegoś schematu nie mam pojęcia jakiego) np. + 0,065V.

Na sztywno ustawić napięcia nie problem ale po co.

 

Mniej pogmatwana jest pewnie MSI ale za to złącza PCI-E 1x gorzej rozłożone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gigabyte ma dziwny bios. Tzn dziwnie są te opcje poprzestawiane ale jak czegoś nie będziesz wiedział to możesz zapytać bo ja już to co potrzebowałem ogarnąłem.

 

Dziwnie ustawia się napięcie rdzenia jeżeli ma je zbijać w spoczynku bo nie ma czegoś jak ustawienie np. 1,35 adaptive voltage. Jest tylko taki inny offset. Dodaje się napięcie do jakiejś wartości (która też się zmienia według jakiegoś schematu nie mam pojęcia jakiego) np. + 0,065V.

Na sztywno ustawić napięcia nie problem ale po co.

 

Mniej pogmatwana jest pewnie MSI ale za to złącza PCI-E 1x gorzej rozłożone.

Właśnie chciałem powiedzieć, że jakos odwykłem od biosu GB ;) i ten MSI bardziej mi się czyta ;)

BTW. Właśne ściągam foto MSI / GB i mojej i sobie zerknę na ewentualne niespodzianki topograficzne :)

 

@ kieros

a co myślisz o z170 krait gaming x3? (pionowe sloty :( sata, ale koleś sprzedaje)

6600K + z170 krait gaming x3 + 16gb kingston hyperx = 1850 - warto?

 

już widzę, że średnio warto z drugiej ręki - to w zasadzie cena nówek mobo i ram z moreli

ram - 340

mobo - 650

wychodzi ze cpu - 850 (żadna okazja) - zysk jedynie 200 zł tylko na cpu

(albo sumaryczny zysk = 200 zł) vs nówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

Nie wiem nie patrzyłem na tą półkę cenową. Pewnie pod wygląd bierzesz. Poczytaj sobie w necie testy tej płyty.

Wiem, że z asus gaming były problemy.

 

 

Co do ramu to chyba warto wziąć szybki bo taki 3200 CL15 jest chyba 30-40zł droższy tylko.

https://www.morele.net/pamiec-g-skill-ripjaws-v-ddr4-2x8gb-3000mhz-cl15-f4-3000c15d-16gvgb-831832/

 

https://www.morele.net/pamiec-patriot-viper-4-ddr4-16gb-2x8gb-3000mhz-pv416g300c6k-769239/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może warto na Kaby Lake poczekać.

Dużo nie da w stosunku do Skylake (5-10% i to pewnie dzięki fabrycznemu wyższemu zegarowi)

Ale zawsze nowsza platforma.

 

Co do pamięci..

http://www.overclockers.com/forums/showthread.php/775007-G-Skill-Trident-Z-2x8GB-DDR4-3200-CL15-F4-3200C15D-16GTZ

 

Ładnie się podkręcają.

Above settings depend from luck and used motherboard. For example one kit can make 4000 CL16 1.35V while other will need 1.45V for the same.

 

Ale należy mieć na uwadze że nie ma gwarancji osiągnięcia tego samego.

 

Kostki tanie nie są.

około 500 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

jednemu się podkręci drugiemu nie.

Wrzuciłem mu 3000 CL15 za 340zł. Są też inaczej wyglądające za tyle ale to już niech sobie poszuka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam polecam http://asrock.com/mb/Intel/Z170%20Extreme4/index.pl.asp

 

POTRZEBNE:

- "pełnowymiarowa - jest

- wygoda OC dla 6600K - lata na 4,8Ghz wybrane z (palca, presetu)

- ram 3000-3200 MHz - jest (nawet 3866)

- wygoda (usytuowanie slotów) ram stosowne pod chłodzenie typu Ferra2 (btw. sprawdzi się przy OC 6600K?) - tu OK

- wygoda SATA (czyta się o mobo z głupkowato lokowanymi sata w pionie - w moim przekonaniu porażka) - tu też

 

WSKAZANE (niekoniecznie = minifajerwerki) Dodaj obrazek

- jakaś sygnalizacja diodowa błędów - nie fajerwerki ozdobno-świecące - jest wyświetlacz postu i błedów

- karta wifi - w tej wersji brak, trzebaby z plusem

- reset bios z przycisku - nie ze zwory - jest, reset i power

 

Dodatkowo

 

dysk m.2

przyzwoite audio

usb C

prawdopodobnie załapiesz się jeszcze na kod do Assassin Creed Syndicate

 

to tyle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem nie patrzyłem na tą półkę cenową. Pewnie pod wygląd bierzesz. Poczytaj sobie w necie testy tej płyty.

Wiem, że z asus gaming były problemy.

 

 

Co do ramu to chyba warto wziąć szybki bo taki 3200 CL15 jest chyba 30-40zł droższy tylko.

https://www.morele.n...-16gvgb-831832/

 

https://www.morele.n...g300c6k-769239/

tak tak - bede celowal w 3000-3200Mhz

 

Mam polecam http://asrock.com/mb...e4/index.pl.asp

 

POTRZEBNE:

- "pełnowymiarowa - jest

- wygoda OC dla 6600K - lata na 4,8Ghz wybrane z (palca, presetu)

- ram 3000-3200 MHz - jest (nawet 3866)

- wygoda (usytuowanie slotów) ram stosowne pod chłodzenie typu Ferra2 (btw. sprawdzi się przy OC 6600K?) - tu OK

- wygoda SATA (czyta się o mobo z głupkowato lokowanymi sata w pionie - w moim przekonaniu porażka) - tu też

 

WSKAZANE (niekoniecznie = minifajerwerki) Dodaj obrazek

- jakaś sygnalizacja diodowa błędów - nie fajerwerki ozdobno-świecące - jest wyświetlacz postu i błedów

- karta wifi - w tej wersji brak, trzebaby z plusem

- reset bios z przycisku - nie ze zwory - jest, reset i power

 

Dodatkowo

 

dysk m.2

przyzwoite audio

usb C

prawdopodobnie załapiesz się jeszcze na kod do Assassin Creed Syndicate

 

to tyle :)

Uuuu... grubo!

Wielkie dzięki!

Wrzucam do wora "pod uwagę" :)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aczkolwiek sam bym chyba poczekał jeszcze "chwilkę" i zakupił Asrocka Z270 Extreme 4 :) i Kaby Lake, nic już nie poradze że gonie od lat króliczka i dobrze mi z tym.

 

PS. Dopiero co oswoiłem się ze swoim Asusem Turbo 1060 a już po głowie chodzi 1070FE, ktoś linkował z moreli za 1799zł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aczkolwiek sam bym chyba poczekał jeszcze "chwilkę" i zakupił Asrocka Z270 Extreme 4 :) i Kaby Lake, nic już nie poradze że gonie od lat króliczka i  dobrze mi z tym.

Aż tak nakręcony nie jestem. :)

Pewnie - jak zwykle - po wejściu mobo i reszta będzie kosztować wór kasy scratchhead.gif

Chcę jedynie dać lepsze papu mojej 1070, bo teraz ciut głoduje, ale nie od razu kawior i homary ;)

 

Trochę boje się Asrock'a... ale mocno biorę go pod uwagę.

Wygląda zacnie.

 

BTW. Ubawił mnie comment usera na morelach przy nim:

"Wygląd niebędący połączeniem drzewka świątecznego z ferrari"

lol2.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I chyba skończy się na drzewku świątecznym z ferrari. :(

Zarówno Gigabyte, Asrock i reszta... wszystkie mocno zacne, ale... odchodzą od PCI !

Nie będzie gdzie wpiąć mojego Sound Blastera.

 

I skończy się na którejś z tych MSI.

Albo biedna MATE, albo disco-polo M3.

 

Całe szczęście, że wybierać muszę z "moich ulubionych" MSI (biosy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmiało bierz asrocka. Extreme4 to płyta niemal bez wad ze wspaniałą funkcjonalnością bios.Osobiście wolę asrocka niż msi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmiało bierz asrocka. Extreme4 to płyta niemal bez wad ze wspaniałą funkcjonalnością bios.Osobiście wolę asrocka niż msi.

Ech :(

Wyposażenie godne.

 

Szarpnąłbym ją, jak reksio boczek, ale... lekka dyskwalifikacja, bo nie zapnę na niej sound blastera (+front panel 5,5)

Żeby choć 1 slot miała :(

 

ale MSI M3... lipa waszym zdaniem?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od PCI już się przez dłuugi czas próbuje odejść, i chipsety nie wspierają już tego archaizmu. Do jego obsługi jest umieszczany dodatkowy chip na mobo.

 

Trochę meh ograniczać wybór płyty tylko dlatego że "nie wejdą alufelgi od starego poloneza".

 

Albo zmień dźwiękówkę, albo porozglądaj się za adapterami PCIe x1 -> PCI. Użytkownik T_G kiedyś robił temat o tym wynalazku, powinien już był to dostać - zapytaj o wrażenia może. Tylko jak karta jest wysoko profilowa to pewnie i tak nie będzie jak jej wyprowadzenia umieścić, no chyba że po riserze :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od PCI już się przez dłuugi czas próbuje odejść, i chipsety nie wspierają już tego archaizmu. Do jego obsługi jest umieszczany dodatkowy chip na mobo.

 

Trochę meh ograniczać wybór płyty tylko dlatego że "nie wejdą alufelgi od starego poloneza".

 

Albo zmień dźwiękówkę, albo porozglądaj się za adapterami PCIe x1 -> PCI. Użytkownik T_G kiedyś robił temat o tym wynalazku, powinien już był to dostać - zapytaj o wrażenia może. Tylko jak karta jest wysoko profilowa to pewnie i tak nie będzie jak jej wyprowadzenia umieścić, no chyba że po riserze :P

Trudno się nie zgodzić, a porównanie z felgami całkiem celne i zabawne. Fakt.

Chyba mnie przekonałeś.

 

Od biedy... takie cuś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]

ale MSI M3... lipa waszym zdaniem?

Czemu lipna? Ja mam tą płytę i wszystko jest OK, a to że ma taki wygląd "gamingowy", no cóż, buda i tak zamknięta jest ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu lipna? Ja mam tą płytę i wszystko jest OK, a to że ma taki wygląd "gamingowy", no cóż, buda i tak zamknięta jest ;)

Absolutnie tego nie twierdzę! ;)

Pytam po prostu, skoro tak mocno wszyscy wskazują jednak na Asrocka.

BTW. Jak Twoja ocena M3? Jak stopień komplikacji OC? Jakieś zauważone wady?

 

pozdr

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie tego nie twierdzę! ;)

Pytam po prostu, skoro tak mocno wszyscy wskazują jednak na Asrocka.

BTW. Jak Twoja ocena M3? Jak stopień komplikacji OC? Jakieś zauważone wady?

 

pozdr

Ja tam jestem zadowolony bo po prostu wszystko działa tak jak powinno. Nie jestem jakimś pedantem by zwracać uwagę na szczegóły typu pionowo bądź poziomo umieszczone złącza SATA czy inne tego typu rzeczy. Płyta po prostu ma działać stabilnie i działa z podkręconym i5 6600K.

Co do kwestii OC i BIOS'u to robiłem to z tego poradnika

bo akurat gość używa tej właśnie mojej płyty MSI Z170A M3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jestem zadowolony bo po prostu wszystko działa tak jak powinno. Nie jestem jakimś pedantem by zwracać uwagę na szczegóły typu pionowo bądź poziomo umieszczone złącza SATA czy inne tego typu rzeczy. Płyta po prostu ma działać stabilnie i działa z podkręconym i5 6600K.

Co do kwestii OC i BIOS'u to robiłem to z tego poradnika

bo akurat gość używa tej właśnie mojej płyty MSI Z170A M3.

No i super.

O to mi chodziło.

Dziękuję.

 

Co do pedantyzmu... ;)

Ja też nie jestem, i nie jest to pedantyzm, a... pragmatyzm / funkcjonalność.

 

W moim przypadku, okazało się, że moje mobo B85-G43 (tu masz foto), ma 2 złącza w pionie i 4 w poziomie (o ile pamiętam, te najszybsze SATA dla SSD, to chyba te pioniaki - tak czy inaczej, nie mogłem sobie odpuścić ich obsadzenia). I super. "Latało mi" to utrudnienie. Nawet nie zdawałem sobie sprawy, że to jakieś utrudnienie :).  Nic mi nie przeszkadzało. :) Miałem na tym mobo MSI 960, MSI 970, aż podkusiło mnie na 1070kę. Padło na Palita. Cholernie gruba i ciężka karta i okazało się, że pomimo zastosowanie wtyczek "łamanych / kątowych" karta grafiki radiatorem i tak pcha się na te wtyki, co mocno utrudnia dociśnięcia jej, jak należy, do slotu PCI-E. A wystarczyło, by te nieszczęsne pionowe wejścia SATA były (pion / poziom) zamienione miejscami "za" a nie "przed" poziomymi - aby były w stronę krawędzi / dołu mobo, a nie w górę w stronę CPU. I byłoby po problemie :)

 

Tak więc jakiś "śmieszny" i nic nie znaczący dla innego niuans konstrukcyjny spowodował, że o włos... a miałbym kłopot z wpięciem grafiki. Dlatego teraz - z tym doświadczeniem, zwracam na to uwagę, bo po co mi te emocje przy kolejnym mobo? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

[...]

Miałem na tym mobo MSI 960, MSI 970, aż podkusiło mnie na 1070kę. Padło na Palita. Cholernie gruba i ciężka karta i okazało się, że pomimo zastosowanie wtyczek "łamanych / kątowych" karta grafiki radiatorem i tak pcha się na te wtyki, co mocno utrudnia dociśnięcia jej, jak należy, do slotu PCI-E. A wystarczyło, by te nieszczęsne pionowe wejścia SATA były (pion / poziom) zamienione miejscami "za" a nie "przed" poziomymi - aby były w stronę krawędzi / dołu mobo, a nie w górę w stronę CPU. I byłoby po problemie :)

Ja też na mojej płycie MSI Z170A M3 miałem najpierw GTX 960, a teraz mam Gainward'a GTX 1070 Phoenix, czyli w sumie to co Ty bo Palit i Gainward to bliźniacze konstrukcje. No i wszystko się na tej płycie dobrze mieści :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...