Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

artur_r0

Lenovo Z70-80 w10 - nie włącza się za pierwszym razem

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Nie wiem czy mój problem kwalifikuje się do tego działu ale spróbuję. icon_smile.gif

 

Mam problem z Lenovo Z70-80 ze świeżo zainstalowanym Windowsem 10 Anniversary. Kiedy naciskam przycisk POWER, żeby włączyć komputer to pojawia się logo LENOVO na kilka sekund, następnie znika i komputer się wyłącza. Kiedy kliknę POWER po raz drugi, ponownie pokazuje się logo LENOVO, ale po kilku sekundach pojawia się logo typu "loading" i system normalnie startuje i normalnie działa. Taki problem występuje tylko wtedy kiedy włączam komputer który był zupełnie wyłączony. Wybudzanie z uśpienia i funkcja uruchom ponownie działa poprawnie.

Sterowniki BIOSu swieżo zainstalowane - są najnowsze z dostępnych. W menu BIOS BOOTowanie mam ustawione z dysku na pierwszym miejscu.

System: Windows 10 64 bit Anniversary. Poprzednio był Windows 8.1, następnie aktualizacja na Windows 10 przez aplikację od Microsoftu. Obecnie jest Anniversary zainstalowany z instalki ze strony Microsoftu. Z tego co pamiętam to ten problem pojawiał się na każdym z systemów które były zainstalowane.

 

Poniżej przedstawiam wyniki testów które wykonałem:

- Diagnostyka pamięci systemu Windows - nie wykrył żadnych problemów

- Lenovo Solution Center - nie wykrył żadnych problemów

- Crystal disc info - wyniki w załączniku

- HDTune - wyniki w załączniku

 

Ma ktoś pomysł co może być nie tak?

 

 

8c2f7a72ed60fd36med.png

 

084397a35cf7640dmed.png

 

f06f558dbfd6d554med.jpg

 

1f66a3d932a5eb66med.png

 

 

 

HD Tune: ST1000LM014-SSHD Benchmark

 

Transfer Rate Minimum : 2.6 MB/sec

Transfer Rate Maximum : 116.2 MB/sec

Transfer Rate Average : 43.2 MB/sec

Access Time : 19.2 ms

Burst Rate : 155.6 MB/sec

CPU Usage : 8.2%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyłączysz szybkie uruchamianie w ustawieniach zasilania problem wciąż występuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...