Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

krzysiokal

Restart komputera po 2min gry

Rekomendowane odpowiedzi

Witam otóż mam gry:

Carmageddon Reincarnation

Fallout 4

Watch Dogs

 

Po uruchomieniu każdej z nich pojawia się menu mogę zacząć rozgrywkę i po jakimś czasie (10sekund do ok3 minut) komputer samoczynnie mi się restartuje. Brak Bluescreena jest tylko wyłączenie kompa i ponownie się uruchamia.

Mój sprzęt:

MSI P67A-GD55

i5 2500k @3.3Ghz

2x4Gb DDR3 667Mhz (DUAL)

Nvidia GeForce GTX 560 TI 1GB 256bit GDDR5

OCZ 600SXS2 80+

OCZ Vertex 4 i 500GB Samsung Sata

System Windows 7 Ultimate x64 SP1

Wszystkie gry odpalałem na minimalnych wymaganiach na pełnym ekranie jak i rozgrywka w oknie.

Wszystkie temperatury podzespołów w normie. Napięcia również mierzone multimetrem. Sterowniki wszystkie również bios najnowsze.

 

Raz wystąpił mi restart gdy grałem w Leauge of Legends (LOL) tak po ok 30min gry.

Załączam temperatury po ok 30min pracy na przeglądarce i po graniu w Leauge of Legends.

post-290691-147212400715_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź inny zasilacz jak masz możliwość. Aczkolwiek może to być też płyta główna. Zasilacz wykluczysz innym zasilaczem. Zobacz jeszcze dziennik zdarzeń. Jak będziesz miał komunikat w stylu "niepoprawne wyłączenie systemu przez nagłe odcięcie prądu" to wina leży gdzieś w sprzęcie. BTW że jeszcze ten fermiak Ci chodzi :D

 

@Edit:

 

Niedoczytałem do końca z tym multimetrem. Sprawdź podbijając delikatnie napięcia na procu może przez to działa niestabilnie, aczkolwiek proc chodzi na stocku... Stawiam na płyte główną, bo sam to przerobiłem kilka dni temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacza innego póki co nie mam. Dziennik zdarzeń wyczyściłem bo nic nie znalazłem. Będę teraz robił stress podzespołów. Procek działał na @4.2Ghz i nie było takich cyrków, ale podkręcę.

Nie zrozumiałem z tym "fermiakiem"

 

@Edit

Bym zapomniał kompa takiego mam już 3 lata i od samego początku podczas uruchomienia go występował restart zaraz po ukazaniu się możliwości do Biosu lub przed, ale nie zawsze. Pytałem się na forum tym lub innym i do niczego się nie doszło.

Wynik ze stresu podczas gry LOL

post-290691-147212730854_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fermiak, 560Ti też miałem i po 4 latach mi zdechła musiałem piec :D

Nie chce Cię martwić ale skoro tak się dzieje, to coś jest nie tak z płytą.. jeżeli podbijesz napięcia a coś jest walnięte na sekcji to troche pochodzi "stabilnie" i walnie.

Miałem tak z używakiem, kupiłem w marcu płyte główną, czasami resetowała mi się na yt czy cs'ie ale wtedy jeszcze mialem 430gt olałem temat. Tydzień temu wsadziłem 1070-tke, zauważyłem że komp zaczął się cześciej resetować. Wgrywanie na nowo biosu nic nie dało. W końcu podbiłem napięcia na procesorze i pamięciach. Pochodził 3 godzinki na wieśku i się wyłączył, już nie chciał wstać, po wypięciu wtyczek zasilania procesora płyta ruszyła, ale już ją wywaliłem.

 

A tak apropos. Nim Ci się zresetuje masz ścinki obrazu? Takie chwilowe stopklatki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest stabilnie trochę czekam aż mi się odpali gra zwłaszcza Carmageddon. W menu wszystko płynnie. Gra też płynnie działa. W Fallout 4 wystarczy że pójdę do robota i zechcę z nim pogadać (rozpoczęcie nowego rozdziału czy coś) i wtedy jest restart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te "testy" to wiesz... Odpal normalnie OCCT na te 10 minut, to samo z grafą, w tym przypadku użyj np. MSI Kombustor, jeśli na obu temperatury będą się utrzymywać w normie i nie wywali- wtedy odpal je jednocześnie. Potem pomyślimy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy obu testach nastąpił reset po minucie. Teraz robię pojedyncze.

 

@

OCCT CPU

Cpu 72-73*C

Vcore 1.266V

Package 75W

 

Po uruchomieniu testu GPU w OCCT nastąpił reset po 2sekundach

 

Kombustor MSI

1280-720 AA: off

FPS 72-78

time: 10min

frames 41000

1024MB load:272MB

tesselation level x32

temp 60-64*C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli z prockiem wszystko w porządku, pozostaje grafa i zasilacz, resetuje natychmiast po odpaleniu testu na GPU? Jeśli nie to przy jakich temperaturach wybija? Trochę macam po ciemku ale możesz spróbować wyczyścić stery z grafy i wgrać nowe. Ew. ją "odkręcić", zmniejszyć napięcie i taktowania rdzenia i pamięci.

 

@O czyli kombustora jednak przechodzi... Jak na moje zasiłka do wymiany ;)

 

@Co swoją drogą jest dziwne bo jak czytam testy tego zasilacza to piszą że miodzio :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

@O czyli kombustora jednak przechodzi... Jak na moje zasiłka do wymiany ;)

 

 

Też tak sądzę. Wiem, że to tylko oodczyt prograamowy, ale proszę zwrócić uwagę na napięcia na linii 12V. Skoro użyłeś miernika, to podaj co pokazał. Czy pomiar był wykonywany podczas stresowania maszyny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miernik pokazywał przez wtyczke molex na lini 12v wynik 12.00V wahało się do 11.99V

W kombustorze nie wszystkie testy idą.

Reset po 2 sec GPU memory burner

Reset po 2 sec tesselated spheres x64

reset po 280sec tesselated spheres x32

lakes of titan 10min ok

temperatury były 70-73*C i tak trzymało

 

@Edit

 

W stresie 11.88-11.92V

temp GPU 67-71*C

 

Odziwo wszystkie testy które nie chodziły wcześniej teraz przeszły normalnie

kombustor

GPU memory burner 1024MB użyte 1010MB

1280x1024

AA: 8xNSAA

temp 91*C

FPS 85-87

11.85V na mierniku

 

@Edit

 

W OCCT dla GPU i Power Suply test reset następuje po 2 sekundach

na mierniku 11.95V i reset

 

@

Dziennik zdarzeń:

Źródło Kernel-Power Id:41 Kategoria(63)

System został uruchomiony ponownie bez uprzedniego czystego zamknięcia. Przyczyną tego błędu może być fakt, że system przestał odpowiadać, uległ awarii lub nastąpiła nieoczekiwana utrata zasilania.

 

Eventlog Id:1101

Zdarzenia inspekcji zostały porzucone w trakcie transportu. 0

 

DNS Client Events ID:1012

Wystąpił błąd podczas próby odczytu lokalnego pliku hosts.

 

ISCTAgent Id:1000

CISCTPnpDriverApi::CreateInstance *****Unable to open the ISCT device driver

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem dziś paste termoprzewodzącą na GPU i CPU

Zauważyłem delikatną poprawe. W carmageddon pograłem ze 30min ale co ok 2min wychodziłem z gry do pulpitu. Watch dogs również tym sposobem mogłem pograć dłużej.

Obniżanie i podwyższanie taktowań GPU raczej nie przyniosło rezultatów.

Zmiana sterownika NVIDIA na starszy 275.33 bez zmian.

Aktualnie dziesie się dalej to samo czyli restart komputera. Zasilacz jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli twierdzisz, że zasilacz jest ok, to ja bym się zainteresował RAM-em. Na początek zamień go miejscami. Zobacz jak komputer zachowuje się na jednej kości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Mam pytanie techniczne.

 

Mam ten sam problem co krzysiokal na prawie takim samym sprzęcie (procesor, karta graficzna, zasilacz).

 

Mam stworzyć nowy wątek czy mogę się dołączyć do "krzysiowego"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...