Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

DejvidLP

Telefon do ~1400 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam obecnie posiadam samsunga galaxy s4 ale pora na cos ciekawszego

 

moj budżet to okolo 1400-1700zł (aktualizacja)

 

wymagania bezwzględne

- przycisk fizyczny pod wyświetlaczem

- duża pamięć telefony minimum 32GB lub ew slot kart pamięci

- 5 cali minimum

- solidna bateria

- dobry procesor audio (chodzi o słuchanie muzyki na słuchawkach)

wymagania mniejszej wagi

- przyzwoity aparat

- nagrywanie 1080p 60kl/s - był by to duży plus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że chyba nie ma telefonu, który spełniałby wszystkie wymagania bezwzględne, a przynajmniej mnie nie przychodzi taki do głowy - niby najbliżej jest Samsung A5 (2016), ale według recenzji audio na słuchawkach nie powala. Podobnie polecany przez niektórych chińczyk Meizu M3 note z x-kom'a gra na słuchawkach bardzo cicho. Oba modele nie nagrywają też 1080p w 60 fps a jedynie w 30. Z kolei HTC10, który spełnia większość wymagań ma przeciętną baterię i kosztuje dużo powyżej limitu. Można poszukać S5, ale tu nie zobaczysz jakiegoś mega przeskoku jakościowego względem S4, choć w zasadzie spełnia wszystkie Twoje wymagania, w dodatku ma wymienną baterię. S6 z kolei ma baterię niewymienną, małą i krótko trzymającą, choć spełnia pozostałe wymagania to naprawdę porządnego egzemplarza w tej cenie możesz długo szukać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem a jak by dołożyć do budżetu powiedzmy z 200-300 zł? (sprzedaż aktualnej s4)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, to bardziej kwestia twojego pierwszego wymagania - telefonów posiadających fizyczny przycisk z przodu jest niewiele - poza Samsungami, które mają chyba wszystkie, reszta firm praktycznie zrezygnowała z niego już dawno.

Niedługo znowu będzie dostępny w sprzedaży One+ 3 - spełnia wszystkie Twoje wymagania, kosztuje 1799 zł i to byłby telefon na 2 lata spokojnie - absolutna czołówka obecnie w kwestii wydajności.

 

S4 w dobrym stanie jest warty sporo więcej niż 200-300 zł - w kwietniu sprzedałem S4 żonki za 500 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj tam,

 

UMI touch za niecałe 800zł spełnia wszystkie wymagania, łącznie z przyciskiem fizycznym z czytnikiem palucha (dziala rewelacyjnie) oraz dobrym dźwiękiem z słuchawek. Mamy taki jeden w firmie wiec nie opieram się na "wydaje mi się" jak większość tu wypowiadających się. Telefon rewelacyjny za te pieniądze.

Zakup nie byle gdzie bo w Agito, więc masz i polską gwarancję.

 

aha, andek 6.0 i są aktualizacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

32 gb ramu to jeden pkt nie spełnia ale ok ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem jednak, że ma bardzo kiepską jakość rozmów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spełnia

 

- duża pamięć telefony minimum 32GB lub ew slot kart pamięci

 

edit:

Czytałem jednak, że ma bardzo kiepską jakość rozmów...

 

dementuję zarówno ja jak i kolega, który aktualnie go ma jako firmowy. Jakość rozmów jak najbardziej ok. Zarówno mikrofon jak i słuchawka.

 

edit:

aha, zanim zdecydowaliśmy się na zakup umi czytaliśmy recenzje i oglądaliśmy filmiki YT. Sporo minusów nie ma odzwierciedlenia w rzeczywistiości lub tez są to indywidualne preferencje i wymagania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

32 gb ramu to jeden pkt nie spełnia ale ok ;)

 

tu nie chodzi o RAM :D żaden telefon i to długo nie będzie miał tyle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu nie chodzi o RAM :D żaden telefon i to długo nie będzie miał tyle :)

 

ba, nawet żeby znaleźć posiadacza komputera z 32gb ram trzeba trochę poszukać. jednak ramu nigdy za dużo, chętnie widziałbym w Galaxy S8 32gb :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co? Jak Note 7 z 4GB nie radzi sobie z dobrą obsługą tego ramu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co byście wybrali zuk z2 pro a może one plus 3 zależy mi na dobrym audio na słuchawkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś zrezygnował z fizycznego przycisku pole do wyboru znacznie zwiększa się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś zrezygnował z fizycznego przycisku pole do wyboru znacznie zwiększa się.

 

 

myślę że bym przebolał z czasem może być też dotykowy po prostu nie lubię tej "belki" na wyświetlaczu która kradnie przestrzeń wyświetlacza mam nadzieje że wiecie o co chodzi :)

 

Własnie tak przeglądam sobie oppo r9, nubia z11, mui max/super ciężko coś wybrać jak sie nie siedzi w temacie ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę że bym przebolał z czasem może być też dotykowy po prostu nie lubię tej "belki" na wyświetlaczu która kradnie przestrzeń wyświetlacza mam nadzieje że wiecie o co chodzi :)

 

Własnie tak przeglądam sobie oppo r9, nubia z11, mui max/super ciężko coś wybrać jak sie nie siedzi w temacie ;/

Tak wiem, od lat używam telefonów bez fizycznych przycisków pod (głównie Nexusy) i szczerze mówiąc..ta belka mi jest obojętna, kradnie tak niewielki fragment że nie robi różnicy + jest bardziej responsywna niż fizyczny przycisk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę że bym przebolał z czasem może być też dotykowy po prostu nie lubię tej "belki" na wyświetlaczu która kradnie przestrzeń wyświetlacza mam nadzieje że wiecie o co chodzi :)

 

Własnie tak przeglądam sobie oppo r9, nubia z11, mui max/super ciężko coś wybrać jak sie nie siedzi w temacie ;/

 

niektore telefony nir maja przycisku fizycznego pod ekranem ale maja przyciski fumkcyjne wyciagniete wlasnie pod ekran. Przykladem moze byc np. cubot x17 (ale tylko jako przyklad tego o czym pisze). Musisz poprzygladac sie zdjeciom fonow, glownie chinczykow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niektore telefony nir maja przycisku fizycznego pod ekranem ale maja przyciski fumkcyjne wyciagniete wlasnie pod ekran. Przykladem moze byc np. cubot x17 (ale tylko jako przyklad tego o czym pisze). Musisz poprzygladac sie zdjeciom fonow, glownie chinczykow

 

bije się z myślami i może przełknę to głownie chce po prostu dobry telefon na kilka lat dużo słucham muzyki i cenie sobie dobra jakość na słuchawkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli tak zależy CI na słuchawkach to może ZUK? Co prawda nie mam info odnośnie Z2 ale w jednej z recenzji Z1 koleś wypowiada się następująco:

Po trzecie multimedia i aparat. Jakość dźwięku jest hmm .. wyśmienita i to zarówno na słuchawkach jak i na głośniku. Głośnik gra głośno i czysto. Słychać zarówno tony niskie jak i wysokie. Słuchawki po kablu czy to bluetooth grają rewelacyjnie. Wiele godzin muzyki wysłuchałem z tego telefonu i była to czysta przyjemność.

http://blog.suplicki.pl/zuk-z1-rewelacyjna-bateria-porzadne-multimedia-pierwsze-wrazenia/

 

Ale trzeba by poszperać za info o Z2. Ale raczej gorzej nie jest ;)

No i ZUK należy do Lenovo, więc być może jakość ich nie jest zła. Wykonanie natomiast jest fest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja i tak bym brał One+3...

 

możesz uzasadnić dlaczego?

 

ja teraz mam na celowniku Zuk z2 pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co dostępność 3+1 jest kiepska ;/ no nic można jeszcze trochę poczekać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZUK2 Pro znalazłem tylko na kilku aukcjach na allegro i w żadnych "normalnym" sklepie, więc tu też dostępność jest kiepska...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...