Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kuponek

Usypianie/hibernacja po zamknięciu pokrywy

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

to mój pierwszy post/temat na tym forum.

 

Brakuje mi już sił do tego problemu, męczę się z nim rok i postanowiłem opisać problem.

 

Potrzebuję, by mój laptop nie przechodził w tryb uśpienia/hibernacji po zamknięciu pokrywy. Po prostu by zamknięcie pokrywy powodowało nic lub wygaśniecie ekranu, ale komputer pracował normalnie. W każdym możliwym planie zasilania mam wybraną opcję "Nic nie rób", w zaawansowanych opcjach odnośnie wyłączania komponentów itp. też. Dla pewności zrobiłem to dla każdego planu zasilania. Dodatkowo, z racji tego, iż posiadam laptopa marki ASUS mam też domyślnie program: Power 4Gear Hybrid, tam też wszystko jest poustawiane na nic nie rób, nie wyłączaj, zapobiegaj przejście w stan uśpienia itp.

 

Mimo mych starań, po zamknięciu pokrywy, 10-20 minut i laptopek jest zahibernowany/uspany.

 

System: Windows 10 64bit.

Laptop: Asus X550V.

 

Będę wdzięczny za wszelaką chęć pomocy. W razie, gdyby potrzebne było więcej informacji, dajcie znać.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może więc ma ustawiony timer usypiania po czasie bezczynności?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientujesz sie, gdzie i jak da sie to sprawdzić?

 

Bo sam na 100% takiego programu nie instalowałem, ani się w nic takiego nie bawiłem.

Windows 10 ma coś takiego domyślnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest w systemowych ustawieniach zasilania, czas przejścia do uśpienia, wyłączenia monitora...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaaa, to tak jak pisałem, tam mam powybierane "Nigdy" lub "Nic nie rób". W każdym planie. W zaawansowanych ustawieniach każdego planu też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście. Na każdym planie. I po kliknięciu w zaawansowane, tam też wszystko poprzestawiane na "Nie wyłaczaj" / "Nigdy" itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli na siłę chcesz uniemożliwić usypianie komputera, to zainteresuj się programem "Don't Sleep".

 

Tak czy inaczej rzuciłbym okiem do podglądu zdarzeń (eventvwr.msc) i poszukał czegoś związanego z przechodzeniem w tryb uśpienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacze ten program, jeżeli zadziała - będę mega zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...