Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Boczkins

1070 wentylatory w miejscu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam z 30min temu odebrałem 1070 ze sklepu odinstalowalem sterowniki od amd zainstalowalem od nvidi podłączyłem kabel zasilający itp.

Obraz jest ale nie kręcą mi się wentylatory ??? ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hahahahahahahahaha Boczkins make my day, przykleić ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn pierwszy raz mam nvidie i sie nie znam odpalilem gre ale dalej sie nie kręcą ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn pierwszy raz mam nvidie i sie nie znam odpalilem gre ale dalej sie nie kręcą ;/

przy osiągnięciu danej temperatury włączą się wiatraki :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto poczytać przed zakupem specyfikacje karty.Ja mam MSI 1070 i do około 50 stopni wentylatory się nie kręcą.Swoją drogą karta i tak cicha nawet pod obciażeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowego tomb raidera ??? czyli mam pograć z 10 min czy ileś i sie niby załączą a nie można ustawić to jakoś ręcznie albo sprawdzić przy ilu się uruchamiają ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby tak chociaż napisać dokładnie o jaką kartę chodzi...

 

Jak się nie kręcą przy 50 stopniach to jest ok.

Jak się nie kręcą przy 80 stopniach to jest coś nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn pierwszy raz mam nvidie i sie nie znam odpalilem gre ale dalej sie nie kręcą ;/

Tak jakby nvidia miała coś wspólnego z pólpasywnym chłodzeniem :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wentylatory włącza się po osiągnięciu np 50 stopni. AF i ustaw sobie, ale jak piszesz takie tematy to uważaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AF i ustaw sobie ??? jak na razie gry na fulla i jest ok jedynie nowy tomb raider z mssax2 x4 już kuleje ale to może dla tego że mam monitor 120zh ale thx za pomoc.

Aha i przesiadka z 280x dało niezłego kopa ;=D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie Panikuj... mi się włączają dopiero powyżej 60 stopni i to nie kręcą się ciągle tylko zakręcą się i cisza...

To normalne zachowanie a jeżeli Cię to martwi to sprzedaj nvidie i kup sobie ati.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam z 30min temu odebrałem 1070 ze sklepu odinstalowalem sterowniki od amd zainstalowalem od nvidi podłączyłem kabel zasilający itp.

Obraz jest ale nie kręcą mi się wentylatory ??? ;/

Wejdź w ustawienia wentylatorów karty i pogmeraj w opcjach.

...i nie dziw się że zabawnie wyszło - poprawiłeś niejednemu humor.

Piątka leci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest jak się nie wie co się kupuje, a potem co się posiada w komputerze :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@samsung70, Dlatego, że do danej temperatury pracuje jako chłodzenie pasywne - bez wsparcia mówiąc prosto prądu. Od danej temperatury uruchamiają się wentylatory i jako, że ma ten 'prąd' to jest aktywne (bo coś się tam jednak dzieje) no i dlatego jest półpasywne..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest jak się nie wie co się kupuje, wiem co kupiłem 1070 Gigabyte tyle że zmieniłem z AMD i nie interesowałem się Nvidią do dziś ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od modelu i właściwego producenta samej karty

 

Sam półpasyw nie pojawił się znowu jakoś wybitnie dawno - zaczął się popularyzować dopiero z maxwellami (geforce 9xx) i trzecią serią gcn'ów (r9 3xx).

 

Ale to wciąż ciężko zrozumieć że wywalasz za kartę ponad 2 kafle, i nawet nie sprawdzasz co sam producent o niej pisze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyle że karta od amd nie miała takiego czegoś

Ale czym Ty w ogóle się przejmujesz? Dzięki trybowi pół-pasywnemu masz bezgłośną kartę w spoczynku. Jeśli martwisz się o temp. to czy tak trudno uruchomić jakikolwiek program monitorujący temp. karty jak np. GPU-Z, HW Monitor , HW Info, MSI Afterburner itd. i sprawdzić czy przy obciążeniu jakąś grą, przez dłuższy czas jakie temp. osiąga karta i przy jakich uruchamiają się wentylatory? Jeśli temp. nie przekracza 80*C przy aktywnych wentylatorach to nie masz się w ogóle czymkolwiek przejmować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyle że karta od amd nie miała takiego czegoś

Chłopie karty od AMD tez mają półpasywne chłodzenie, przejdź już do roku 2015 a najlepiej na 2016 ustaw kalendarz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • ja mam płytę za 400zł od kilku lat i nic złego się z nią nie dzieje. Nie zmieniam sprzętu właśnie dlatego, że działa bezproblemowo. Mam inne podejście. Jako, że mam jakąś tam wiedzę komputerową to kupuje to co potrzebuje. Nie potrzebuje super karty dźwiękowej, sieciowej,  2 kart sieciowych, 2 dźwiękowych, 20 portów USB z tyłu i sata, najlepszej sekcji zasilania. To wszystko mocno podnosi koszta i nagle robi się 2k zł za płytę lub więcej a tych dodatków nigdy nie wykorzystam wręcz będą przeszkadzać bo to dodatkowe coś co może się popsuć i coś co będzie się ładowało przy starcie systemu więc sam system będzie startował dłużej. Wydajnościowo nic się nie zmieni czy to płyta za 500zł czy za 3000zł. Ta płyta za 500zł jest dobra a jak trzeba będzie wymienić płytę bo  to nie będzie szkoda bo dużo nie kosztowała. Przydałoby się wbudowane wifi i 4 banki pamięci ale w przyszłości pamięć pewnie pójdzie do zmiany na jakąś 8000-10000Mhz z większą pojemnością więc obecna pójdzie na sprzedaż.  
    • Szczerze to wydawało mi się że kilka plików, bardziej tak z pamięci napisałem. Jak będę miał chwilę to zassam jakiś film i sprawdzę.
    • Ale tak bylo od wiekow to na prawde zejdz na ziemie i nie skladaj klockow. Wyplata opodatkowana a podatek od nieruchomopsci to calkowicie odmienne tematy. No masz racje na 2024 co wychodzi na duzy + bo drugi spada na 12% do 85K
    • @kola01Ok, dzięki za ogólne wyjaśnienie jak działają chłodzenia i stwierdzenie czy moje chłodzenie, którego nigdy w życiu na własne uszy nie słyszałeś jest ciche lub głośne😆 Bardzo wiele to zmienia w moim życiu, dobra robota👏  Jak "głośny" jest Fortis 5 dual przy swoim maksymalnym RPM 1400 w porównaniu z różnymi aio możesz przeczytać tutaj:  https://www.purepc.pl/test-silentiumpc-fortis-5-i-fortis-5-dual-fan-coolery-dla-procesorow-z-dobrym-stosunkiem-ceny-do-wydajnosci-i-cichymi-wentylator?page=0,7 Może uwierzysz 
    • Nic sobie nie pomyliłem. Z premedytacją nie użyłem nazwy gdyż mowiny o tanich asrocakch, model nie ma znaczenia. Ogólnie beka bo gdy mówię o karcie dźwiękowej narracja zmieniana jest na taką że dobra karta dźwiękowa nie jest potrzebna, można kupić inna, można kupić dac itp (TO SĄ DODATKOWE KOSZTY). Jak mówię o sekcji zasilania to narracja brzmi że pomylelem się z modelem płyty. Cały dowcip polega na tym że to 400zl to nie wiele jak na różnice w tym co dostajemy w tych mobasach. Tzn lepsza dźwiękowka, lepsza sekcja zasilania, lepsze wyposażenie. OGÓŁEM LEPSZA PŁYTA. Jeśli komuś wystarcza biedny kodek audio czy biedna sekcja zasilania to fajnie ale niech nie mówi że ta płyta jest dobra. Jest WYSTARCZAJĄCA dla niego i to wszystko. To tak jak z tymi bułkami z biedronki, dla kogoś są wystarczające, ja wolę kuoic 3x droższe i nie jest odnrazanego barachła. Argumenty że za 900zl płyty też mają kiepskie kodeki audio jest śmieszny bo wystarczy poszukać w specyfikacji technicznej i znaleźć taka która ma normalne audio, wyposażenie czy co tam nas interesuje. Nadal nikt nie odpowiedział, dlaczego nie polecają tanich asrockow na am4? Bo różnica pomiędzy dobrą płyta jest po prostu mniejsza i mówimy o mniejszej skali.  Edit: teraz spojrzałem na morele, nowy tomahawk kosztuje 871zl. Różnica pomiedzy "wystarczającymi" asrockami zaczyna topnieć wiec za niedługo ten post będzie nieaktualny bo i tak wszyscy będą polecali MSI. Obecnie to już 350zl czyli żaden pieniądz. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...