Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ashasedix

Program Internet Explorer nie może otworzyć miejsca internetowego

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.Mam problem z Internetem.Chodzi o przeglądarkę Internet Explorer.Wyświetla mi się komunikat ze Program Internet Explorer nie może otworzyć miejsca internetowego.Próbowałem zainstalować inną przeglądarkę lecz nie może połączyć się z Internetem więc chyba problem jest szerszy.Posiadam WindowsXP z kartą sieciową SiS 900-Based PCI Fast Ethernet Adapter.Na moje oko wygląda to tak jakby coś blokowalo dostęp do Internetu.Karta sieciowa jest włączona.We właściwościach połączenia lokalnego mam aktywny protokół tcp/ip a w nim zaznaczone uzyskiwanie adresu IP automatycznie oraz uzyskiwanie adresu serwera DNS automatycznie.Próbowałem ręcznie wpisywać maskę adres ip i bramkę z polecenia w cmd ipconfig ale dalej to samo.Oczywiście Internet jest bo korzystam normalnie z Wi-Fi a do stacjonarnego komputera na którym jest problem dociagiety jest kablem.W połączeniu lokalnym dane wychodzą i przychodzą.Używałem funkcji napraw ale niestety dalej jest to samo.Wyłączyłem takze zaporę Windows ale dalej to samo.Gdy wejde w polaczenia sieciowe w panelu sterowania w polaczenia internetowe jest tak owszem "połączono".Co może blokować dostęp do Internetu? Czy może być to wina bramy sieciowej i jak to naprawić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustaw kartę sieciową na automat, a potem przez cmd wpisz ipconfig /all i zrób zrzut ekranu dając go na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer dostaje poprawne dane z routera, więc sprawdzamy dalej - w tym samym okienku cmd, wpisz ping wp.pl a potem ping 212.77.100.101 i daj skrina na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko ok, internet powinien śmigać.

Pobierz instalator innej przeglądarki, np. firefox lub opera, na drugim komputerze, zapisz na pendrivie i odpal na tym, co nie chce działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobiłem z Chrome ale też "dziwnym trafem" nie mógł się połączyć z Internetem podczas instalacji.Wirus wykluczam przeskanowalem Dr Web i nie było ani jednej infekcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chrom działa jeszcze na win xp? Słyszałem, że odpuścili sobie ten system jakiś czas temu, dlatego sugerowałem firefoxa.

Odpal jeszcze raz cmd i wpisz:

netsh winsock reset

netsh interface ipv4 reset

następnie zrestartuj kompa.

Jak nie pomoże, to pod cmd wpisz route print i daj skriny na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...