Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Mikson

Karta graficzna do Lol'a? Monitor 144hz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Planuję zakup karty graficznej aby uciągnęła League of Legends na najwyższych ustawieniach w 144hz.

 

Specyfikacja:

 

Monitor: LG 24 24GM77-B

Procesor: Core 2 Quad Q9650 3.00 GHz

Grafika: GIGABYTE GeForce 9800GT (512mb)

Ram: 4 GB 1333MHz

Dysk: SSD 120 GB

Zasilacz: Modecom Feel 500 Active PFC

 

Zależy mi aby karta śmigała wzorowo w 144hz i nie traciła klatek nawet w większych team fightach przy full ustawieniach.

Liczę na Waszą pomoc,

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budżet?

Czy planowana jest w najbliższym czasie wymiana komputera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie planuję wymiany jednostki. Jeśli chodzi o budżet to max 400 zł ale będę celował w jakąś używkę na olx, allegro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że lol śmiga na integrze apu w fhd, więc karta super niepotrzebna, bardziej procesor do 144hz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak... tylko jaki procek teraz włożę pod s775? Ogólnie gram na niskich i na linii śmiga płynnie w 144 tylko właśnie w TF są znaczące spadki. Gra nie warta świeczki? A co myślicie o GTX 750 ti?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To szukaj HD7870, może znajdziesz 660ti w tej cenie. 750ti jest troche słabsza od obydwu, ale znacznie mniej prądożerna i bez problemu znajdziesz na gwarancji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej gry wystarczy Core 2 Quad Q9650 3.00 GHz do osiągnięcia od ok. 120 do ok. 140fps (wydajność na poziomie intel pentium/Phenom II)

CPU.png

W FullHD już od HD7770 aka R7 250X pozwala osiągnąć od ok. 120FPS do ok. 140FPS:

High-1920.png

Test jest z 2013 roku, a 2014 był tam jakiś graficzny update w lol, więc wymagania mogły trochę wzrosnąć ale tak czy siak grafiki w cenie ok. 400zł są już dużo mocniejsze, nawet nowe powinny pozwolić na wygenerowanie ok. 140FPS:

http://www.agito.pl/karta-graficzna-xfx-radeon-r7-260x-core-edition-2gb-ddr5-pci-e-box-pl-1029200-r7-260x-cnf4/pd/D09TKMBBM/?utm_medium=Feed&utm_source=Ceneo.pl&utm_campaign=wszystkie&utm_content=11474158

http://www.zadowolenie.pl/podzespoly-komputerowe/karty-graficzne/zotac-geforce-cuda-gtx750-2gb-ddr5-pci-e-128bit-2dvi-mhdmi-mp

Według testów na Toms to radeony działają znacznie lepiej w tej grze, jak średnio to GT 650Ti był wydajniejszy:

average-perf.png

A w lolu przegrywa.

 

Kupując używane karty w cenie ok. 400zł można otrzymać jeszcze mocniejsze grafiki o ok. 25%(od R7 260X) jak np. R9 270 czy starszy odpowiednik HD7870 bo po tyle chodzą na allegro ale najlepiej szukać ten pierwszej i jeszcze lepiej z gwarancją.

 

Edit: Nieważne jaką kartę wybierzesz to tak czy siak warto też zmienić zasilacz, bo do powyższych używanych może się okazać za słaby. Dodatkowo konieczna będzie aktualizacja biosu w płycie głównej by jakakolwiek z tych kart pod PCI-E 3.0 została w ogóle wykryta, a na to przy LGA775 nie ma 100% gwarancji. Dlatego lepiej skupić się na nowej karcie, by w razie problemu z kompatybilnością móc ją zwrócić do 14 dni przy zakupie na odległość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z miesiąc temu 270x poszedł za niecałe 400 na aukcji, w to powinien celować, nie niżej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z miesiąc temu 270x poszedł za niecałe 400 na aukcji, w to powinien celować, nie niżej

A co zrobi jak karta mu nie ruszy na jego płycie głównej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem hd 7870 i szczerze polecam. Wyraźny wzrost wydajności tylko zastanawiam się jeszcze nad OC mojego zestawu. Poleci ktoś jakiś budżetowy, a zarazem dobry zasilacz, który temu podoła bez zająknięcia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo konieczna będzie aktualizacja biosu w płycie głównej by jakakolwiek z tych kart pod PCI-E 3.0 została w ogóle wykryta, a na to przy LGA775 nie ma 100% gwarancji. Dlatego lepiej skupić się na nowej karcie, by w razie problemu z kompatybilnością móc ją zwrócić do 14 dni przy zakupie na odległość [/b]

nie wiem skad macie info, ze karty na pci-e 3.0 nie dzialaja na lga775?

ja na swojej p31-ds3l (stara jak swiat, budzetowa) nie mialem problemu z jakakolwiek karta - oczywiscie bios mam zaaktualizowany, ale chipset ma xx lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem skad macie info, ze karty na pci-e 3.0 nie dzialaja na lga775?

ja na swojej p31-ds3l (stara jak swiat, budzetowa) nie mialem problemu z jakakolwiek karta - oczywiscie bios mam zaaktualizowany, ale chipset ma xx lat

A czy ja napisałem, że nie zadziała?Taka sytuacja może mieć miejsce ale nie musi. Płyty na LGA 775 by uruchomić grafikę na PCI-E 3.0 najczęściej wymagają aktualizacji biosu do najnowszej wersji ale czasem nawet to nic nie daje w danej płycie głównej i karta nadal nie jest wykrywana. Chociażby przykład ostatniej takiej sytuacji użytkownika forum z HD7770: http://forum.pclab.pl/topic/1161819-Nie-dzia%C5%82a-karta-graficzna-Gigabyte-Radeon-HD7770-1024MB-rev-20-GVR777OC1GD/page__p__14232903__fromsearch__1entry14232903

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a skad pewnosc, ze to akurat przez plyte ta karta nie dzialala? autor tamtego tematu sam nie wiedzial, czy karta jest sprawna - i nie napisal rozwiazania. to takie gdybanie.

ja mialem 6870 - dzialal bez zadnego problemu, gtx 650 ti - bez problemu, teraz mam r7 260x - bez problemu :)

ewentualnie to moze zalezec od chipsetu, a nie od socketu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a skad pewnosc, ze to akurat przez plyte ta karta nie dzialala? autor tamtego tematu sam nie wiedzial, czy karta jest sprawna - i nie napisal rozwiazania. to takie gdybanie.

ja mialem 6870 - dzialal bez zadnego problemu, gtx 650 ti - bez problemu, teraz mam r7 260x - bez problemu :)

ewentualnie to moze zalezec od chipsetu, a nie od socketu

Heh podałem tylko jeden przykład. Takich można w necie znaleźć sporo i nie tylko na polskich forach. Nie jest to zależne od chipsetu tylko od biosu do danego modelu płyty głównej na sokecie LGA775, jeśli najnowsza aktualizacja biosu nie pomoże wykryć karty to już nic się nie da zrobić poza zmianą płyty głównej.

Ty natomiast stwierdzasz, że jeśli u ciebie działało to u wszystkich musi... co za bzdurna reguła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie twierdze, ze u wszystkich musi dzialac, ale podales zly przyklad - i jeszcze sie klocisz - ehh, nie pierwszy twoj post taki, jak to mowia "kozak w necie..." reszte znasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...