Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

MihuJ

AMD Radeon - Sterownik ekranu przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od kilku dni podczas grania obraz wraz z dźwiękiem z gry mi się zawiesza, choć wszystko co w tle np. teamspeak/skype dalej normalnie działa bo mogę rozmawiać. Niestety komputer zawiesza się na tyle że kombinacje ctrl+alt+del, alt+f4, alt+tab nic nie robią i trzeba resetować komputer, lecz gdy poczekam kilka minut to komputer się odwiesza, ale pokazuje komunikat jak w temacie.

 

Chodzi o kartę graficzną AMD Radeon HD7950 z najnowszymi sterownikami (ale nie beta).

Dodam także iż ok.2-3 lata wszystko działało bez zarzutów i nawet przy mocniejszym podkręcaniu nie występowały problemy, a temperatury były w porządku, więc nie jest to wina przegrzania.

 

Z góry dziękuję za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zainstalować starsze sterowniki. Jeżeli to nie pomoże możesz się już rozglądać za nową kartę, bo tak za niedługo może paść :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zainstalować starsze sterowniki. Jeżeli to nie pomoże możesz się już rozglądać za nową kartę, bo tak za niedługo może paść :/

 

Oby nie :/ a skąd mogę pobrać starsze sterowniki, bo na stronie AMD nie widziałem żadnej zakładki ze starszym softem ?

 

Zauważyłem też, że nie w każdej grze się to dzieje, bo np. w Emipre TW i Napoleon TW problem nie występuje, ale jak gram w CS:GO to zdarza się średnio co 10 minut, a jest to mniej wymagająca gra niż taki Napoleon, także trochę dziwna sprawa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobierz program HW Info i Process Monitor(po pobraniu rozpakuj pliki). Uruchom HW Info i zaznacz tylko "Sensors only" i włącz program, w oknie monitoringu kliknij na ikonę logowania i wybierz lokalizacje zapisu logowania z monitoringu. Następnie uruchom Process Monitor i odznacz wszystkie ikony poza "Show Process and Thread Activity". Po wszystkim uruchom grę i zacznij grać przez dłuższą chwilę, aż uświadczysz opisany problem. Następnie wyłącz grę i zatrzymaj logowanie w HW Info tym samym przyciskiem logowania w oknie monitoringu oraz w Process Monitor poprzez wybranie "File"-->"Save" i tam zaznacz opcje zgodnie ze screenem oraz lokalizacje w "Patch" najlepiej w to samo miejsce co log z HW Info. Po wszystkim wyślij zapisany rejestr logowania z obu programów załączając do wiadomości link do ich pobrania z jakiegoś hosta/chmury (najlepiej uprzednio je spakuj).

Możesz też samodzielnie sprawdzić log z HW Info / GPU-Z / AIDA64 programem LogViewer, a z Process Monitor w nim samym poprzez "Tools" --> "Process Activity Summary".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

podaj cala specyfikacje kompa - byc moze, zasilacz nie wyrabia z "podawaniem" pradu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pobierz program HW Info i Process Monitor(po pobraniu rozpakuj pliki). Uruchom HW Info i zaznacz tylko "Sensors only" i włącz program, w oknie monitoringu kliknij na ikonę logowania i wybierz lokalizacje zapisu logowania z monitoringu. Następnie uruchom Process Monitor i odznacz wszystkie ikony poza "Show Process and Thread Activity". Po wszystkim uruchom grę i zacznij grać przez dłuższą chwilę, aż uświadczysz opisany problem. Następnie wyłącz grę i zatrzymaj logowanie w HW Info tym samym przyciskiem logowania w oknie monitoringu oraz w Process Monitor poprzez wybranie "File"-->"Save" i tam zaznacz opcje zgodnie ze screenem oraz lokalizacje w "Patch" najlepiej w to samo miejsce co log z HW Info. Po wszystkim wyślij zapisany rejestr logowania z obu programów załączając do wiadomości link do ich pobrania z jakiegoś hosta/chmury (najlepiej uprzednio je spakuj).

Możesz też samodzielnie sprawdzić log z HW Info / GPU-Z / AIDA64 programem LogViewer, a z Process Monitor w nim samym poprzez "Tools" --> "Process Activity Summary".

Jak na razie od godziny mi się nie zwiesza co jest trochę dziwne, ale pewnie problem zaraz wróci, za to inna dziwna rzecz wystąpiła, jak uruchamiam kompa to zużycie karty graficznej jest w granicach 0-8% czyli normalka, włączam grę jest 90-99% czyli też normalne, ale jak wyłączę grę to spada tylko do ok. 85% i następna uruchomiona rzecz już muli strasznie.

Do końca dnia spróbuję uchwycić freez'a.

 

witam

podaj cala specyfikacje kompa - byc moze, zasilacz nie wyrabia z "podawaniem" pradu

CPU: Intel Core i7-3770 @ 4.0 GHz

Motherboard: Asrock z77 pro4

RAM: 16GB DDR3 @1600

GPU: Sapphire Radeon HD7950

Power Supply: Chieftec Bronze 750W

 

Komputer ma ok. 3 lata i wcześniej wszystko chodziło dobrze na tym zasilaczu, poza tym 750W myślę że jest wystarczające :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak miałem losowo z 7950, freez , zaraz , że sterownik przestał działać , ale odzyskał sprawność , przy różnych sterownikach się tak działo , na niektórych było spoko. Ponad 2 lata takie cyrki potrafił losowo wywalać, a działa do dziś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak miałem losowo z 7950, freez , zaraz , że sterownik przestał działać , ale odzyskał sprawność , przy różnych sterownikach się tak działo , na niektórych było spoko. Ponad 2 lata takie cyrki potrafił losowo wywalać, a działa do dziś.

Ja właśnie nigdy nie miałem dlatego się martwię czy mi już nie wysiada :/

 

Przy okazji teraz siedząc tylko na przeglądarce i obserwując na MSI Afterburner użycie GPU znowu skoczyło zużycie do ok. 85%, a nic nie robiłem szczególnego, więc uruchomię komputer jeszcze raz, włączę te dwa programy do obserwowania co dzieje się w procesach i wrzucę logi na chmurę, to może się wyjaśni co tu się wyrabia...

 

Przyłapałem skok użycia, ostatnich kilka minut logów, link: https://drive.google.com/file/d/0BzOHxEkKtL_4endKQmtLQ19yaEU/view?usp=sharing i nie jest to chwilowy skok, bo utrzymuje się już od ok. 20 minut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś podobny problem. Odinstalowałem MSI Afterburnera, crimsony, i jeszcze usunąłem sterowniki amd jakimś programem (chyba Display Driver Uninstaller). Potem zainstalowałem ostatnie działające. O dziwo pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś podobny problem. Odinstalowałem MSI Afterburnera, crimsony, i jeszcze usunąłem sterowniki amd jakimś programem (chyba Display Driver Uninstaller). Potem zainstalowałem ostatnie działające. O dziwo pomogło.

 

Dziękuję, wypróbuję :)

 

Okazało się że tym programem jak odinstalowałem i zainstalowałem to wszystko działa jak powinno, chociaż zdarzają się momenty gdzie mam niskie fpsy i muszę restartować kompa bo nie odzyskam mocy, ale to rzadko więc...

Temat do zamknięcia, problem rozwiązany.

 

Dziękuję wszystkim za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Witam, zamierzam sam zainstalować sobie monitoring wokoło domu i mam pytanie, ponieważ jestem laikiem. Czy można tak połączyć kamery za pomocą tych extenderów? 
    • Postaram się podrzucić następnym razem, jak będę na miejscu. Jak byłem ostatnio, to tyle pamiętam, że łapało LTE2100 z przekaźnika na odległości niecałych 4 km, a moc sięgała niżej niż -90dBm. Ogólnie tragedia z wczytaniem najprostszej strony internetowej, u 3 operatorów podobnie.   Powiem tak - została ta antena wybrana i zamontowana przez "fachowca" na zlecenie innych domowników. Ja się na tym tak nie znam, ale zanim się dowiedziałem jeszcze co tam w ogóle zostało zamontowane, to czułem już, że to będzie bubel, bo co innego może taki "fachowiec" zamontować. No i widzę, że moje przypuszczenia się potwierdzają. Żadnej poprawy to nie da? Bo trochę teraz ciężko będzie to zdjąć i rozmontować, nie wspominając już o poniesionych kosztach i ewentualnych następnych kosztach zakupu nowej anteny. Czy jesteś w stanie odpowiedzieć na resztę pytań dotyczących routera? Na przykład takie złącza to pewnie i tak zawsze będą te same, więc niezależnie od anteny router chyba można wybrać już teraz (mogę się mylić!). Chciałbym szczerze mieć coś ogarnięte przez majówką, o ile jest to osiągalne.
    • Witam po rocznej przerwie ; -). Odnawiam temat. Jak można łatwo odgadnąć, w poprzednim roku nic nie wyszło z kupna PC. Nic jednak straconego, gdyż jestem aktualnie gotowy do kupna gotowego zestawu lub zbudowania własnego PC. Budżet za samą jednostkę z softwarem (OS + Office) +/- 10000zł. Mogę dołożyć, o ile będzie miało to sens. Na początek, znalazłem taką oto promo w X-KOM: https://www.x-kom.pl/p/1220819-desktop-g4m3r-hero-i7-14700f-32gb-1tb-rtx4070s-w11x.html?sm=lowcygier Czy to dobra oferta? Czy też lepiej zbudować własną maszynę od zera?    
    • Świetne rady, autor tematu gra w 3440x1440, więc jakim cudem warto zmieniać 4070Ti na 4070Ti Super, skoro premiera RTX 5000 jest tak nieodległa ? Zanim braknie mu 12GB VRAM w tej rozdzielczości to będzie premiera RTX 6000. Więc @andriejek69 jak masz zmieniać teraz kartę to albo coś dużo mocniejszego, albo czekaj na nowe RTXy. Chyba, że faktycznie chcesz pograć w Cyberpanka z Path Tracingiem, ale tam nawet 4070Ti Super z 16GB to będzie za mało. Zrobisz ja uważasz, ale osobiście uważam taką zmanię za kompletnie bezsensowną, bo obecna kara Ci wystarczy do tej rozdzielczości, a jak zmieniać to na 4090, żeby faktycznie poczuć różnicę, teraz dostaniesz 10% to wydajności. Jedyna opcja to sprzedaż obecnej karty za dobrą cenę i niewielka dopłata.
    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...