Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

frosti33612

Problem z kartą graficzną- do oddania?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam..Gram, gram, gram w gta V, scinka, wyskakuja rozowe kwadraciki na caly ekran, dzwiek leci, obraz stoi i blue screen. Próbuję odpalic kompa- odpala sie jednak obrazu brak, jedynie komunikat na monitorze ze rozdzielczosc obecna to 640xXXX i zalecana to fhd. Dalej nic. Dodam ze karta dzialala bardzo dobrze, 0 lagow 0 artefaktow, temperatury dobre itp az do teraz. Co moze byc przyczyna? Gtx 1070 MSI GAMING X kupiony 2 msc temu w komputroniku. Już napisałem wniosek o rękojmie który wygląda tak:

 

"Reklamacja z tytułu rękojmi

 

W dniu 2016-07-20 nabyłem w ramach umowy sprzedaży nr xxxxxxxxxxx karte graficzną GTX 1070 MSI GAMING X.

W dniu 25.08.2016 stwierdziłem wadę fizyczną zakupionej karty graficznej, polegającą na tym, że karta nie wyświetla obrazu. Po dwumiesięcznym graniu w pewnej chwili pewna gra się zacieła, pojawiły się różowe, kwadratowe artefakty,a następnie blue screen. Od tego momentu karta nie wyświetlała obrazu.

W związku z powyższym, działając zgodnie z art. 561 Kodeksu cywilnego (Ustawa z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta /Dz. U. 2014 r., poz 827, wprowadzająca zmiany w ustawie z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. z 2014 r. poz. 121)), żądam wymiany na nowa karte bez wad, lub zwrot gotówki. Jednocześnie oświadczam, ze nie wyrażam zgody na naprawę reklamowanego sprzętu.

 

Wysyłać na tą rękojmie, czy może jeszcze jakoś da się sprawdzić? Może polecieć z nią do kumpla i tam sprawdzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idź sprawdzić ale wygląda mi to na padniętą kartę.

Normalnie mi to przyjmą? Nawet nie sprawdzam - menadżer urządzeń pokazuje mi błąd 43 - w wiekszosci przypadkow znaczy to ze karta dead.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast "Po dwumiesięcznym graniu " lepiej napisać "Po dwumiesięcznym użytkowaniu" bo pomyślą żeś nołlajf :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę tutaj jest nadużycie stwierdzanie "Po dwumiesięcznym graniu", bo kupiłeś ją 20 a dziś jest 26 kolejnego miesiąca, to lekko ponad miesiąc, nie dwa miesiące całe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawiłem to wszystko co napisaliście, wygląda lepiej. Jak myślicie, przyjmą? Jestem w sumie lekko zielony w tym, ale nic z nią nie ruszałem i padła tak nagle po dobrym użytkowaniu.

Po podłączeniu jej nie ma kompletnie obrazu, a temperatury jej to na 100% jakieś +80 stopni w ciągu 3 minut.

Kumpel pisze, że pewnie: "widocznie sekcja zasilająca zle podaje napiecie i za duzo podaje i się szybko robi gorąca"

Myślę, że powinni przyjąć.. Dzis dzwonie, na dniach wysyłam..

A i pytanie: nie miałem żadnego okablowania w pudełku od 1070 - kabel PCI wziąłem z MOBO, a na komputroniku pisze, że trzeba do niej zamieścić wszystko potrzebne do poprawnego działania sprzętu - co w tym wypadku?

 

@edit

Moze dopisze o tych temperaturach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A i pytanie: nie miałem żadnego okablowania w pudełku od 1070 - kabel PCI wziąłem z MOBO, a na komputroniku pisze, że trzeba do niej zamieścić wszystko potrzebne do poprawnego działania sprzętu - co w tym wypadku?

 

@edit

Moze dopisze o tych temperaturach?

 

Jaki kabel wziąłeś?

 

A karty potrafią padać same z siebie, Hardcore pc miał taki przypadek z 1080, mi kiedyś padła 680'tka pi miesiącu... shit happens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nwm czemu, ale grafe dostałem totalnie bez kabli - w sumie nic nie było tylko płytka i instrukcja.

Tak więc wziąłem kabel PCI z mobo który leżał bezczynnie bo został i ktoś mi powiedział ze moze byc. Pasował, działało itp..

Może spaliła się czy coś ze wzgl. na "nie ten slot"? Karta była w środkowym slocie PCI, a niby powinna byc na najwyzszm pod coolerem?

 

Czyli jesli padla sama z siebie to dostane nową bez wad? A co jesli odeślą mi mówiąc, że to moja wina?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kartę odsyłaj tak jak ją producent do ciebie przysłał

 

Tylko jeden problem - tam gdzie karta jest umieszczona, ona była w takiej dziwnej folii, że tak powiem, a ja ją wywaliłem i poprostu włożyłem kartę. Nie wygląda aby coś miało się stać ale czy nie będą mieli problemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przypuszczam że nikt się do tego nie przyczepi.

 

K, niedlugo wysle.. A jak z czasem? Pewnie z 1.5 miecha bede musial czekac az cokolwiek zrobią (komputronik)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

K, niedlugo wysle.. A jak z czasem? Pewnie z 1.5 miecha bede musial czekac az cokolwiek zrobią (komputronik)

Nie bo rękojmia jest regulowana przepisami prawa...

Lektura

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bo rękojmia jest regulowana przepisami prawa...

Lektura

 

Czytałem, ale jeśli nawet przyjmą rękojmie to jaki czas mają na odesłanie działającej karty? @edit ponoć nie ma ustalonego, ale czasem takie firmy niezłe jaja robią, a ja nie chcę mieć problemów z nimi.. No ale tego sie nie uniknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami potrafią się przyczepić do braku zaślepki na gnieździe procesora i odesłać płytę bez naprawy więc i do braku folii ESD mogą się przyczepić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami potrafią się przyczepić do braku zaślepki na gnieździe procesora i odesłać płytę bez naprawy więc i do braku folii ESD mogą się przyczepić.

 

Raczej bez przesady :/ a dostane gdzieś taką folię?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na allegro poszukaj albo w necie.

 

Na allegro nie kupuj od szmaciarzy z Novis-Tech mają na allegro drugie konto do wałków klamotex na którym sprzedają uwalony sprzęt jako niesprawdzony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale bez przesady, że musi być folia przy uwalonym sprzęcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwalony czy nie zabezpieczyć warto aby nikt się nie przyczepił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami potrafią się przyczepić do braku zaślepki na gnieździe procesora i odesłać płytę bez naprawy więc i do braku folii ESD mogą się przyczepić.

tylko że ta zaślepka ma być w przypadku podstawek lgaxxxx. Wiec nie wiem co to zdziwienie, jest zapisane w gwarancji producenta płyt chyba, a że czasem przyjmą bez to loteria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nwm czemu, ale grafe dostałem totalnie bez kabli - w sumie nic nie było tylko płytka i instrukcja.

Tak więc wziąłem kabel PCI z mobo który leżał bezczynnie bo został i ktoś mi powiedział ze moze byc. Pasował, działało itp..

Może spaliła się czy coś ze wzgl. na "nie ten slot"? Karta była w środkowym slocie PCI, a niby powinna byc na najwyzszm pod coolerem?

 

Czyli jesli padla sama z siebie to dostane nową bez wad? A co jesli odeślą mi mówiąc, że to moja wina?

 

Dobra, zaciekawiłeś mnie z tym kablem :) Chodzi ci o kabel zasilania? Daj fotkę albo określ dokładnie.

 

Co do slotu, drugi ma elektryczne x8 czyli w teorii mogłeś mieć niższą wydajność ale nie powinno to wpłynąć na "zdrowie" karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko że ta zaślepka ma być w przypadku podstawek lgaxxxx. Wiec nie wiem co to zdziwienie, jest zapisane w gwarancji producenta płyt chyba, a że czasem przyjmą bez to loteria.

 

No tak chodzi o lga intelowskie, ja tym zwracam uwagę na fakt że byle pierdoła (z naszego punktu widzenia) może mieć wpływ na zabawy wysyłka-odsyłka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...