Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ev1986

Odebrałem Nowy PC i NIE DZIAŁA , co może być przyczyną ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie..

 

Kilka godzin temu odebrałem nowy PC ze znanego sklepu internetowego , oto konfiguracja którą wybrałem..

 

MSI B150M Night Elf

8GB RAM DDR4 HyperX Savage CL13 2x4GB

Intel Core i5 6600 SKylake

Grafika Gigabyte GeForce GTX 1060 G1 Gaming 6GB

GoodRam Iridium PRO 240GB

SilentiumPC Regnum RG1W

Be Quiet Pure Power L8 500W

 

Wypakowałem , stawiam na biurko i podłączam wszelkie kable a następnie uruchamiam komputer i czarny ekran na monitorze - brak sygnału kontrolka świeci na pomarańczowo.

Widzę przez okienko w obudowie że płyta główna MSI świeci , karta grafiki działa bo zmienia kolory i jest napis Fan Stop , wentylatory w obudowie się kręcą.

Próbowałem podłączyć na różne sposoby. Kablem HDMI-HDMI oraz DVI-D-HDMI , oraz przyniosłem TV bo innego ekranu niż monitor nie mam i też CZARNY EKRAN.

 

Bardzo proszę o jakieś konkretne wiadomości.. Zapłaciłem tyle kasy a ONI przysłali wadliwy PC ?

Zamówienie składałem przez telefon - jakiś konsultant mówił że sprawdzają komputery przed wysyłką ale widzę że jednak to ściema.

 

Proszę o odpowiedzi.PC Zamówiłem z montażem- odkręcałem boczną pokrywę aby sprawdzić czy SSD jest dobrze wpięty i jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy wszystkie kable od zasilania są podpięte, spróbuj odpalić na 1 kostce ramu, zrestatruj bios wyjmując bateryjkę, jak nic nie pomoże to reklamuj, że nie działa, może ktoś kto go składał pogiął piny w sockecie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilanie karty podpięte?

Nie podłączasz pod integre?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę wyjaśnić kilka spraw.

 

Komputer zamówiłem z systemem Windows 10 Home ale żeby go zainstalować potrzebny jest sygnał w monitorze abym widział gdzie klikam i co robię.

Karta jest podpięta prawidłowo jedną wtyczką 8pin.

Komputer po uruchomieniu nie daje sygnału do monitora - jest po prostu czarny ekran i tyle. Grafika G1 Gaming 1060 GTX jest aktywna bo napis zmienia kolor.

Pierwszy raz w życiu spotykam się z takim badziewiem i nie mam zielonego pojęcia co jest uszkodzone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym go całego rozmontował i złożył na nowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież nie będę złożonego zestawu rozmontowywał i składał na nowo :) To bardzo złe rozwiązanie.

Zamówiłem komputer ze złożeniem - wszystko jest ładnie podpięte a komputer chodzi bardzo cicho tylko nie ma żadnego sygnału na monitorze.

Dzwoniłem do tego sklepu skąd ten PC przyszedł , zrobiłem zdjęcia telefonem i wysłałem na adres podany przez konsultantkę a potem do niej dzwonię raz jeszcze a ona mówi że kable są dobrze podpięte a PC należy odesłać.

Wpisuje w google hasła typu GTX 1060 no signal lub black screen bo chcę się dowiedzieć co może być przyczyną.

Być może płyta główna uszkodzona , być może karta albo wszystko wadliwe.

Teraz już mam pewność że zostałem oszukany kiedy słyszałem przez telefon że PC są dobrze sprawdzane przed wysyłką a jeżeli coś działa źle wysyłka nie jest możliwa.

 

Dokupiłem nawet kabel DVI-D - HDMI i podpinam pod tego GTX-a 1060 i pod monitor i nic , czarny ekran no signal.

Nie mam możliwości wejścia do biosu bo NIC SIĘ NIE DZIEJE.

Masakra !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego komputer składamy sami a nie powierzamy "specjalistom" ze znanych sklepów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PC jest z całą pewnością uszkodzony i szczerze powiem już nie obchodzi mnie co w nim jest źle.

Spakowałem go i aktualnie oczekuje na wysyłkę..przysługuje mi prawo ZWROTU więc skorzystam z tego prawa i oddaję wadliwego bubla i oczekuję że sklep odda mi pieniądze.

 

Wypełniłem formularze zwrotu towaru , dzisiaj czeka mnie wydrukowanie tych dokumentów i być może nadanie paczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spakowałem go i aktualnie oczekuje na wysyłkę..przysługuje mi prawo ZWROTU więc skorzystam z tego prawa i oddaję wadliwego bubla i oczekuję że sklep odda mi pieniądze.

Przy towarze robionym na zamówienie nie przysługuje prawo zwrotu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem go przez internet i mam prawo go oddać i odzyskać pieniądze. Nie wiem skąd masz informacje że jestem pozbawiony tego prawa. Rozmawiałem z konsultantką i z tego co zrozumiałem mam 15 dni na oddanie bez podania przyczyny. Nie gadaj głupot że nie mogę oddać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to skoro konsultantka tak powiedziała, to OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyciągnij GTX'a podłącz monitor pod integrę i zmień w ustawieniach biosu żeby obraz szedł przez PCI. Bez wyciągania GTXa też powinno dać radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze niech kolega zrobi zdjecie pod ktory port podpina monitor czy co tam ma do podpiecia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podociskajdobrze wszystkie kable,wtyczki naplycie,podociskaj pamieci,docisniej grafike...moze podczas transportu cos sie obluzowalo,lub niejest do konca wpiete.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli dobrze pamiętam kilka lat temu miałem identyczne zachowanie - nie wyświetlał się obraz i nie wiedziałem dlaczego (komputer był też wtedy składany na zamówienie).

Potem się okazało że karta graficzna wypięła się nieznacznie z gniazda, co nie było od razu widoczne. Jak się ją docisnęło to problem zniknął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy towarze robionym na zamówienie nie przysługuje prawo zwrotu.

 

Miałem podobną sytuację (komputer składany) coś było z nim nie tak- odstapilem od umowy kupna sprzedaży(masz na to 14dni od odbioru) ,kurier odebrał a następnie otrzymałem zwrot kasy na podane konto.To żadna łaska z ich strony ,takie obowiązują przepisy prawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie raz jeszcze..

 

Chcę Wam podziękować za to że jest w tym temacie widoczny ruch..i widzę że chcecie pomóc :)

Komputer został już spakowany tak jak pisałem i oczekuje na przybycie kuriera w poniedziałek - zamawiałem telefonicznie.

Jeśli chodzi o jakość złożenia komputera to nie można tutaj do niczego się przyczepić , wszystko super spasowane , komputer działa cicho - rozruch bajka tylko nie wyświetla się obraz na monitorze.

 

Podpinałem różnymi kablami typu HDMI - HDMI oraz DVI-HDMI i też nic. Napęd DVD działa - oznaki działania PC są , wszystko się kręci i pracuje , napis Gigabyte fajnie zmienia kolor , napis FAN STOP również .. Nie mam pojęcia zielonego co tutaj jest źle.

 

Ale zauważyłem jedną rzecz która być może nie ma wpływu na działanie ale dodam ją tutaj : Wentylator Box od Intel Core i5 6600 jest zamontowany "do góry nogami" , tzn napis INTEL na wentylatorze jest odwrócony i po zdjęciu boku obudowy trzeba przechylić głowę aby poprawnie go odczytać . Czy to ma jakikolwiek wpływ na działanie ??

 

Sklep wyraził zgodę abym odesłał PC i raczej chce pomóc.W chwili obecnej nie chcę podawać nazwy sklepu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy takie zamontowanie wentylatora box może mieć wpływ na rozruch komputera ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie.

 

Wyciągnij GTX'a podłącz monitor pod integrę i zmień w ustawieniach biosu żeby obraz szedł przez PCI. Bez wyciągania GTXa też powinno dać radę.

Podłącz po integre na płycie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po co zakładać wątek i nie korzystać z rad użytkowników?

 

Podłącz po integre na płycie Ale łatwiej jest wysłać komputer niż przepiąć kable :hmm: :hmm: :hmm: :hmm: :hmm: :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsumowanie : PC jest spakowany i oczekuje do poniedziałku aż zabierze go kurier UPS i odeśle skąd do mnie przyszedł.

Wierzę że tak poważny problem z jakim mam do czynienia uda się rozwiązać na spokojnie,aktualnie tych myśli się trzymam.

Z tego typu przypadkiem mam do czynienia po raz pierwszy w całej historii posiadanych przeze mnie PCtów.

Jestem rozjuszony i poruszony i zły i nie tylko.

 

Dziękuję wszystkim za udzielanie się w tym temacie , każdy wpis został przeze mnie przeczytany.

Jeśli ktoś dąży do tego aby zamknąć ten temat to OK - wyrażam zgodę.

Pozdrawiam Marcin.

 

Jeśli czegoś się dowiem na temat tego PC i będę miał możliwość podzielenia się tym to z chęcią dodam wpis.Być może na przyszłość komuś się przyda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat wygląda tak, panikujesz że komputer nie działa ale nie wykonałeś ani jednej z zalecanych czynności. Faktycznie temat można zamknąć i usunąć na śmietnik, bo na nic nie jest potrzebny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Ja naprawdę nie bardzo wiem jak do ciebie pisać, może zacznę ci rysować. Co ma to co ja napisałem do tych twoich pseudo-intelektualnych wysrywów i osobistych wycieczek. Nie potrafisz dyskutować idz do piaskownicy, zero argumentów jakieś pierdololo o znaniu się lepiej od emerytowanych generałów dorabiających jako eksperci, godzinie W i bieganiu z karbinem, uwielbiam takie głodne kawałki internetowych napinaczy, co to się napinają na forach jak to oni będą bronić kraju a wszyscy inni będą uciekać, a w rzeczywistości siedzą z obsraną zbroją w domku i czytają jak to już za chwilę padnie Ukraina i oni będą walczyć z Putinem. Ale jeżeli to ciebie jakoś pocieszy, to jeżeli faktycznie kiedyś wybuchnie ta wojna, to ja nie ucieknę bo przez wzgląd na nieszczęsny przydział mobilizacyny który od lat leży i czeka to by była dezercja, ale niestety raczej się nie spotkamy w okopach, bo będe miał w tym momencie ważniejsze zadania niż bieganie z karabinem po lini frontu, ale ty baw się dobrze. To się kolego sympatyczny nazywa projekcja
    • Jak chcesz to oddaj rządzącym swoje całe zarobki. Kolejny podatek i pieniądze do przepalenia. 
    • https://videocardz.com/driver/nvidia-geforce-game-ready-552-22
    • Ten plik , który zaimplementowałem w CRU dla swojego monitora zmniejsza maksymalną częstotliwość monitora z 240 na 230 Hz, a ja dodatkowo ustawiłem blokadę FPS w sterowniku Nvidii na 220 fpsów. I to o dziwo wyeliminowało całkowicie migotanie w moim monitorze przy włączonym G-SYNC.
    • @Badalaman przez przegraną rozumiemy z pewnością: - warunki pokojowe na bardzo złych zasadach np oddanie większej ilości ziem - przegrana militarna i zajęcie przez rosję całej Ukrainy Okupacja i walka partyzancka to już zupełnie co innego... Na tej zasadzie to Polacy nigdy nie przegrali bo robili powstania w czasie zaborów, a w czasie PRL była Solidarność... Ale to już kwestia semantyki...
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...