Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Szczota

Dysk SSD duża prędkość odczytu zapisu w obrębie dysku

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuje dysku szybkiego, który będzie miał w miare przyzwoita predkosc odczyt/zapisu w obrebie samego siebie.

Testowalem Crucial BX200 jak i inne. Wszystko jest fajnie do momentu jesli nie musze w obrebie tego dysku przewalic sporej ilosci danych.

Odczyt zapis na poziomie 50-60MB/s mam. To duzo za malo.

Rozumiem ze odczyt jest na poziomie 500MB a zapis kolo 300MB/s ale jak robie w obrebie tego dysku to oczekuje chociaz tych 250MB/s

Wszystko fajnie wyglada jak sie pracuje do rozmiaru 1-2GB. Kolejna paczka danych spada do 50MB/s

 

Przewalam czasem Virtualki systemy po 50GB i mnie to wkurza. Jak podlaczylem drugi SSD i na niego zrzucalem obrazy to lecialo 250-500MB/s wiec spoko. Niestety czesto konwertuje miedzy formatami a obrazy sporo zajmuja i niestety musze w obrebie jednego dysku to robic. Wtedy predkosc jest jak na zwyklym talerzowym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odczyt zapis na poziomie 50-60MB/s mam. To duzo za malo.

U mnie Iridium Pro 240 utrzymuje 90-100 MB/s dla paczki kilkunastogigabajtowej, ale to na SATA II, na SATA III oczywiście powinno być dużo szybciej. Nie wiem, czy aż 250 osiągniesz, ale tak ok. 200 powinno być bez problemu.

 

Naturalnym jest, że do zapisu dużych paczek danych dyski TLC się nie nadają. Kup porządny dysk MLC i będzie działać dobrze, w wątku o polecanych dyskach wszystko masz.

 

Poza tym do kopiowania dużych danych szybszy jest FastCopy od explorera plików windows.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okolo 250GB mnie interesuje.

Budzet tez bez przegiec. Zeby nie wyszlo tak ze taniej mi wyjdzie dokupic drugiego Cruciala i miedzy dyskami przewalac dane. Zawsze to tez miejsca dwa razy wiecej.

Nie przerzucam czesto danych no ale jednak czasem jak trzeba to i czas goni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy przewalaniu dużych plików to może być np. szajsung 850 do małych plików i konwersji coś na pcie albo m2, czy to TLC czy MLC na zwykłym ssd sata to jeden pies przy małych plikach i tak będziesz czekał wieczność.

 

Mimo, że nie lubię szajsungów samplastików to w miarę fajnie działa i prędkości ma niezłe.

 

 

512GB 850 pro wymagał po 7TB secure erase bo zwolnił. Przy 11TB jeszcze działał ok ale poszedł do żyda, nie lubie mieć nic co ma w nazwie samsung.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okolo 250GB mnie interesuje.

Budzet tez bez przegiec. Zeby nie wyszlo tak ze taniej mi wyjdzie dokupic drugiego Cruciala i miedzy dyskami przewalac dane. Zawsze to tez miejsca dwa razy wiecej.

Nie przerzucam czesto danych no ale jednak czasem jak trzeba to i czas goni.

Goodram Iridium PRO jest na nowszym szybszym Phison S10 więc podczas kopiowania dużych plików może wyciągniesz te 225 MiB/s.

IRCQsP.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena tez ciekawa tego iridium.

Trzeba bedzie kupic i sprawdzic. Jak bedzie lipa i tak zostanie bo w razie czego dwa SSD bede miec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...