Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ReevoX

Pamięci Ram - Modernizacja czy na szrot?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jako, że kiepsko się znam na pamięciach Ram potrzebuję waszej pomocy. Obecnie posiadam 6 Gb w takiej konfiguracji. 1 gb + 1 gb (Corsair) oraz 2 gb + gb2 (Elixir) łącznie 6gb. Te i te mają taką samą częstotliwość i CL.

Zamierzam wydać 170-200 zł na nowe kostki. Używane tylko wchodzą w grę, bo wiadomo, że znajdę lepsze sztuki jeżeli chodzi o pojemność i częstotliwość.

 

1 wariant: Dokupić do elixirów 8 gb z takim samym taktowaniem 1333 MHZ i CL 9 co mi da łącznie 12 Gb. Wariant najtańszy.

2 wariant: Kupić 8 Gb pamięci 1866-2133 MHZ.

3 wariant. Kupić na allegro paczkę 4 kostek gdzie każda jest po 4 Gb co daje nam łącznie 16 Gb z taktowaniem 1600 MhZ od producenta HyniX (bez radiatorów kostki tak jak moje obecne)

 

Komputer służy przede wszystkim do gier. Już gry w zalecanych mają 16 Gb pamięci.. Fakt faktem jeszcze jakiś czas temu odpaliłem w 60 klatkach Battlefronta na 6 Gb ramu chociaż on wymagał 8 Gb czy więcej ale jednak dobrze by było mieć zapas pamięci. Więc najbardziej się skłaniam do 3 wariantu. Jednak czekam na wasze opinie.

 

https://www.asus.com/pl/Motherboards/P8Z68V_PROGEN3/specifications/ - Widzę, że nie będzie problemu z obsługą pamięci przez płytę główną.

http://ark.intel.com/pl/products/65719/Intel-Core-i7-3770-Processor-8M-Cache-up-to-3_90-GHz/ - Tutaj mamy chyba problem. Jest napisane Rodzaje pamięci DDR3 1333/1600. To znaczy, że mój procesor nie da rady przyjąć pamięci z wyższym taktowaniem? Jeżeli tak to wariant 2 do odrzucenia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3. tyle ze az 16gb to ci raczej nie potrzebne, moga byc 3kostki po 4gb i tyle. Procek masz zablokowany wiec szybsze ci sie nie zdadza do niczego a lepiej miec wiecej ramu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3. tyle ze az 16gb to ci raczej nie potrzebne, moga byc 3kostki po 4gb i tyle. Procek masz zablokowany wiec szybsze ci sie nie zdadza do niczego a lepiej miec wiecej ramu.

O dzięki chociaż to się wyjaśniło, że nic lepszego niż 1600 MHz nie ma co wstawiać, dzięki ;)

Chociaż czegoś chyba nie ogarniam albo jest tu jakiś fail.

Mój procesor ogarnia max 1600 Mhz tak? Płyta główna obsługuje pamięci ponad 1600 Mhz według strony.

Jednakże szukałem teraz i nie udało mi się znaleźć procesora pod socket LGA1155 który by obsługiwał pamięci szybsze niż 1600 Mhz? Chyba, że jakiś pominąłem? Ale wydaje mi się, że nie ma procka na ten socket który obsługuje szybsze pamięci niż 1600 Mhz. Płyta główna obsługuje tylko socket LGA1155. Więc jaki jest sens podawać szybsze pamięci na stronie z płytą główną skoro one nigdy to nie zostanie przez nikogo użyte? No chyba, że czegoś w tym nie rozumiem :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obsługują, sandy bridge max 2133, ivy 2400, ale jak proc będzie fikuśny to może być niestabilne albo wogóle nie działać.

 

Tu masz różnice

Szkoda że masz bez k procka różnica pewnie będzie znikoma. Za 170-200zl nie kupisz 16GB w 4 kostkach w wariancie 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...