Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

carny14

G-SYNC - co daje?

Rekomendowane odpowiedzi

Siemandero, jestem w trakcie wyboru monitora 2K/4K no i rozglądam się za G-SYNC, jako, że jestem tylko i wyłącznie #NvidiaOnly i marki zmieniać nie będę chcę was spytać czy dobrze myśle nt. właśnie tej technologii. Czy jeśli na takim GTX 1080 gram w 4K na G-Syncu i mam na liczniku 40fps to czy będzie to tak płynne jak 60fps bez G-Synca? Tzn. czy dzięki G-Syncowi granica płynności 60fps zostaje przełamana i 40fps jest już tak płynne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, bo niby jak? G-sync powoduje, że monitor odświeża obraz z taką samą częstotliwością jak ilość klatek którą aktualnie wypluwa twoja karta graficzna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jeśli na takim GTX 1080 gram w 4K na G-Syncu i mam na liczniku 40fps to czy będzie to tak płynne jak 60fps bez G-Synca?

 

Nie, w żadnym wypadku.

 

Gsync z 40fps wyglądałby tak samo, jakbyś na normalnym monitorze wymusił 40Hz i grał z vsync.

 

Na normalnym ekranie miałbyś tak:

monitor dostaje od karty i pokazuje 60 obrazów na sekundę.

karta nadąża produkować tylko 40 na sekundę.

Już czujesz jaki problem omija zmienna częstotliwość odświeżania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na teście G-Syncu tak piszą, czyli że jeśli przyjeło się, że te 60fps to wyznacznik płynnego obrazu to z włączonym G-Sync nawet na 40 jest tak samo.

 

Na teście G-Syncu tak piszą, czyli że jeśli przyjeło się, że te 60fps to wyznacznik płynnego obrazu to z włączonym G-Sync nawet na 40 jest tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam monitor z G-Syncem jeśli fps utrzymuję się w granicy 50-60 to masz płynny obraz jak przy 60fps, przy 40fps widać już różnicę w porównaniu do 60fps. Oczywiścię jeśli szybko się obracasz różnice widać nawet między 50 a 60fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze to brak rozszarpywania ekranu, fps może sobie skakać do woli. Na początku wydaję się że nie potrzebnie dopłacało się do gsync, ale potem powrót do monitora bez tej technologi mocno boli. Chyba że ktoś nie widzi tego rozrywania, mnie od zawsze drażniło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze to brak rozszarpywania ekranu, fps może sobie skakać do woli. Na początku wydaję się że nie potrzebnie dopłacało się do gsync, ale potem powrót do monitora bez tej technologi mocno boli. Chyba że ktoś nie widzi tego rozrywania, mnie od zawsze drażniło.

 

...się ma, się gra... :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez vsync praktycznie nie da się grać. Nie wiem jak niektórzy grają bez vsync, ja nie jestem w stanie tak grać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli grając na monitorze 60hz i fps skacze nam do załóżmy 120fps to nie ma tych dziwnych rzeczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na teście G-Syncu tak piszą, czyli że jeśli przyjeło się, że te 60fps to wyznacznik płynnego obrazu to z włączonym G-Sync nawet na 40 jest tak samo.

To jest tylko przytoczenie przykładu dla zobrazowania korzyści z posiadania g-sync, a cyferki są wyssane z palca - nie dokładne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://testufo.com/#test=stutter&demo=gsync&foreground=FFFFFF&background=000000&max=12&pps=720

 

Grając na 120Hz bez Gsync i Vsync na ogół nie dostrzegam rozrywania obrazu, ale na 60Hz już tak, ale też zależnie od gry: np. w Overwatch na 60Hz była istna tragedia i złamanie na złamaniu, a na 120Hz gładko, a np. w S4 League nie przypominam sobie żebym widział kiedykolwiek jakiekolwiek złamanie, a gra ma 62,5fps lock i grałem w nią na około 7 różnych monitorach.

 

Dla odmiany ja nie potrafię grać z vsync. Dodaje on tyle laga, że się po prostu odechciewa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...