Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

MordoTyMoja

[3500] Prośba o ocenę gamingowego zestawu

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry z rana, przychodzę po radę do mądrzejszych ode mnie z prośbą o ocenę zestawu. Całość wychodzi na kwotę ~3,5k i ma mi służyć do grania w najnowsze gry w 1080p oraz słuchania muzyki. Nie mniej jednak nie wiem czy dobrze dobieram wszystkie komponenty (czy karta graficzna zmieści się w obudowie itd., ten radiator obok chipsetu wydaje się dość wielki).

 

Procesor: Intel Core i5­6600K /3.5GHz, 6MB, LGA 1151, BOX/

Płyta główna: AsRock H110M­HDV /intel H110, DDR4, LGA1151/

Pamięć RAM: Kingston 16GB (2x8GB) 2133MHz CL14 HyperX Fury Black

Karta graficzna: Gigabyte GeForce GTX1060 Gaming G1 6GB DDR5 192bit (1847/8008)

Obudowa: SilentiumPC Brutus M25 Pure Black (b/z)

Zasilacz: XFX Core TS 550W 120mm Bronze 60

 

Chciałbym dodatkowo zainwestować w jakieś niedrogie i ciche chłodzenie CPU. Mam kartę dźwiękową AIM SC808 - czy w jej przypadku ten zasilacz normalnie sobie poradzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor zmień na taki bez K na końcu; brak dysku twardego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym się różni 6600K od 6600? Dysku nie potrzebuje obecnie, bo mam dwa (jeden SSD, drugi HDD).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6600k to cpu do podkrecania, ma odblokwanym mnoznik, w zestawie nie ma chlodzenia, nawet tego małego boxa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różni się tym, że 6600k można bez problemu podkręcać, ale na płycie z chipsetem Z170.

Skoro masz wybrana na H110 to lepszym wyborem jest procesor non-k (mniej płacisz).

Jedyna moja uwaga jest taka, że zamiast 6600 można wybrać 6500/6402p (lepszy stosunek do ceny/wydajność)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W porządku, zatem biorę 6600, bo wydaje mi się, że obecnie nie chcę aż tak inwestować by bawić się w OC. Podobno K na końcu daje sporo możliwości.

 

Bardzo proszę tylko o polecenie jakiegoś chłodzenia do CPU. Odkąd pamiętam - zawsze stockowe chłodzenie CPU było wąskim gardłem moich poprzednich zestawów, a jestem osobą, która bardzo ceni sobie cisze. Priorytetem będzie kultura pracy, niżeli by wyciąganie dantejskich temperatur na CPU. :)

 

Fajnie było by był backplate w zestawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 3,5k bez dysku, i z 6500/6400 to 1070 powinna ci wejść, warto się postarać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domyślnie zestaw ma działać na monitorze 1920x1080. Sądzę, że ten i5 6600 razem z "moją" upatrzoną kartą nada się do najnowszych gier. Ludzie z tym zestawem spokojnie grają w "najnowsze" :D gry (GTA 5, Wiedźmin 3).

 

PS Problem z płytą główną - ten pomarańczowy radiator pod złączami PCI-E jest na tyle wysoki, że będzie mi blokował kartę dźwiękową - dlatego też szukam zamiennika (na tym samym sockecie 1151).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam nieco temat, bo po długich poszukiwaniach i lekturach nieco zaktualizowałem zestaw.

 

CPU: Intel Core i5-6600 /3.3GHz, 6MB, LGA1151, BOX/

GPU: Gigabyte GeForce GTX1060 Gaming G1 6GB DDR5 192bit (1847/8008)

Mobo: MSI B150M Night Elf /intel B150, DDR4, LGA1151/ - wygląda bardzo w porządku, plus radiator jest płaski za złączem PCI-E, nie będzie kolidował z kartą dźwiękową whoops, to płyta micro ATX - a zatem może bardziej ta? MSI B150A GAMING PRO

RAM: Kingston 16GB (2x8GB) 2133MHz CL14 HyperX Fury Black

Obudowa: SilentiumPC Brutus M25 Pure Black (b/z) - zostaję przy niej, jednak pewien test w internecie pokazał, że w M25 panuje o kilka stopni niższa temperatura niż w RG3w

Zasilacz: Corsair VS 550W 120mm

 

Dwa pytania:

 

a) Dlaczego we wczesniejszym poście kolega potworek polecił 450W zamiast 550?

b) Czy procesory Haswell i te stany C6/C7 to gra warta świeczki? Komputera raczej nie planuje usypiać, jak kończę użytkowanie to go wyłączam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...