Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Tomek1kk

Komputer nie widzi połączenia z internetem

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj nagle przerwało mi połączenie z internetem, w rozwiązywaniu problemów otrzymałem komunikat że kabel Ethernet nie jest połączony. Myślałem że to wina kabla więc kupiłem nowy ale to nie rozwiązuje problemu. Cały czas pisze że kabel nie jest podłączony. W ustawieniach nic nie mieszałem. Dodam że zawsze z tyłu komputera po podłączeniu kabla świeciły się jakieś lampki, teraz nic sie nie świeci.

Router działa, wifi działa oraz kabel jest sprawny. W menadzerze urzadzeń pokazuje ze karta sieciowa jest sprawna?

Może miał ktoś podobny problem lub wie jak go rozwiązać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz inny komputer, żeby podłączyć go w miejsce swojego ?

Uszkodzony port na routerze albo coś z kartą sieciową komputera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włączyłem ten kabel do laptopa - wszystko gra. Może wejście w komputerze jest uszkodzone?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możliwe. Nie robiłeś przypadkiem aktualizacji do windows 10 ? Bo to najczęstszy problem z kartami sieciowymi.

Spróbuj przeinstalować/zaktualizaować sterownik karty sieciowej. A jeśli to nie pomoże, to pozostaje kupić nową kartę sieciową za kilkanaście złotych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no widzisz, bo coraz częściej słychać o tego typu awariach w windows 10 po najnowszej aktualizacji. Ten system sam się aktualizuje w tle, nie angażując użytkownika, więc zwyczajnie tego mogłeś nie zauważyć.

Co do nowej karty - zauważ, że też nie ma sterowników do windows 10, więc mogą być kłopoty z działaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj odpalić jakiś system LiveCD i zobacz czy tam będzie internet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...