Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Blantozaur

Monitor do laptopa gry + programowanie, do 1200

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Poszukuję monitora, który będzie dla mnie służył jako główny ekran do mojego laptopa. Ma to być monitor zarówno do gier (głównie dynamiczne) oraz jako powiększenie przestrzeni roboczej przy programowaniu. Nie wiem też co będzie lepsze, jaka wielkość, częstotliwość odświeżania, etc, ale po kolei:

 

- rozmiar (24/27 cali)

Miło by było mieć 27 cali, jako że daje to więcej miejsca, ale przy tym budżecie nie sądzę bym znalazł coś o lepszej rozdziałce niż FHD, a podobno 1080p na 27 calach niekoniecznie musi wyglądać dobrze, nie mówiąc o innych parametrach. Chyba że się mylę i jakaś 27mka by się znalazła, wtedy byłoby miło.

 

-częstotliwość odświeżania

Jeśli się nie mylę, to w mojej grafice (gtx 965m) mam do dyspozycji mini DP ver 1.2, wiec moge uzywac monitora 144Hz, wiec takiego bym szukal.

 

-rodzaj matrycy (TN)

niski czas reakcji, monitor będzie stał na wprost więc kąty nie są tak bardzo istotne, tak samo odwzorowanie barw. W laptopie mam świetną matrycę, więc aby popatrzeć na fajne kolorki ona mi wystarczy

 

-kwota (1200zł)

Chciałbym zamknąć się w 1000zł o ile to możliwe. Jeśli nie to byłbym w stanie dorzucić 200zł do puli. W ekstremalnym wypadku (znalazłby się monitor, który odpowiada mi w 100%) dałoby się i o kolejne 200-300 podciągnąć, ale priorytetem jest 1000-1200

 

To chyba na tyle z wymagań. Liczę, że pomożecie mi coś znaleźć :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie przyszedł mi dell u2515h I porównując do mojej iiyamy (24" fhd tn 60hz) jest PRZEPAŚĆ

 

Zastanawiałem się nad 27" fhd a tu się okazało, że 24" fhd to padaka nie do opisania- mam te monitory obok siebie i na iiyame nie moge teraz patrzeć, obraz na niej jest tak koszmarny.

w filmach tego tak nie widać, ale przy pracy z tekstem przepaść totalna! A world of warcraft w 2k to też jakby inna gra :D

 

porównuję ekran 24 vs 25, ja nie wiem jak można patrzeć na 27" fhd :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...