Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Raven325

Oddanie ddr4 na gwarancje morele

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wygląda to tak.

 

MEMTEST kości 1 w slocie1: https://zapodaj.net/a9ecd43cc89a4.jpg.html

MEMTEST kości 2 w slocie 2 (4 errory): https://zapodaj.net/872f074a2ab37.jpg.html

MEMTEST kości 2 w slocie 1 (2 errory): https://zapodaj.net/d45be899c3c8d.jpg.html

 

Z tego co ja rozumiem to mam zepsuta jedna kość ram.

Nigdy nie oddawałem nic na gwarancje dlatego proszę o radę.

 

Ram kupiłem w sklepie morele jako zestaw a nie dwie oddzielne sztuk, razem z reszta podzespołów do kompa.

 

1. Czy przyjmą mi na gwarancje ram jak powiem że jest uszkodzona jedna bo sprawdzałem memtest?

2. Czy będę musiał 1 czy 2? Lepiej 1 bo by mi komp działał.

3. Ile bym musiał czekać na zwrot?

4. Czy mógłbym oddać kość do netpunktu w którym ją kupiłem razem z całym komputerem?

5. Z tego co wiem to przysługuje mi jeszcze rekojmia bo kompa kupiłem w maju, więc mogę dyktowac warunki i zarządać np. wymiany na inny model lub zwrotu pieniędzy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, że druga kość raz ma 2 errory a raz 4. Może przeczyść styki i sprawdź czy jakiś syf nie wpadł do slotów. Ja bym jeszcze sprawdził tą 1 kość w drugim slocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dlatego że robiłem test tej uszkodzonej kości dużo krócej, bo po 25 i 15 minut chyba, stąd najpierw 4 a potem 2 errory.

 

Co do 1 kości to robiłem tak:

1 slot - 2.5 h - 0 error

2 slot - 3h - 0 error

 

Jeden znajomy powiedział mi żebym dawał na rękojmie, ja jadę 13 września za granicę więc planuję zrobić to tak:

- 9 września piszę na stronie morele zgłoszenie, że uszkodzony 1 moduł pamięci, robiłem testy memtest, że jak są obie wpięte to BSODy itd, a jak jedna ta sprawna to all OK

- 12 września oddaję obie kości do netpunktu w którym je kupiłem, mówię że chcę wymianę na nowe i że mają mi je odesłać kurierem do domu (mogę tak zrobić bo mam gwarancję rękojmi, dostarczenie jest na ich koszt)

- kości przychodzą pewnię po 2-4 tygodniach do domu kurierem, odbiera je moja siostra bo ja jestem jeszcze za granicą

 

Czy to powinno się udać wszystko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgłoś z tytułu rękojmi i zażądaj wymiany na nowe.

 

Dwa moduły w zestawie to jedna sztuka towaru, dlatego raczej będziesz musiał odesłać obie.

 

Otwórz ticket w systemie moreli i czekaj na rozwój sytuacji.

 

Wymienią jak będą mieć na stanie (i się oczywiście na to zgodzą). A wtedy powinni wysłać nowe jak tylko dotrze do nich towar i go sprawdzą że faktycznie jest wadliwy.

W diagnostyce po ich stronie może się przydać info na których adresach jest uszkodzenie - po co czekać pół godziny jak można mieć wynik w minutę :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakim pudełku mam je im zanieść do netpunktu jeśli nie mam oryginalnego?

 

I co myślicie o rozwiązaniu numer 2:

- kupuje identyczne kości sobie, z tym 2 kości ale ODDZIELNIE, nie jako komplet, żeby w razie awarii na przyszłość oddać jedną i zostać z jedną.

- te kości które mam oddaję jako komplet zgodnie z procedurą powyżej z tym że żądam zwrotu kasy

W ogólnym rozrachunku wychodzę pewnie z 40 zł na minus ale za to nie jestem 3 tygodnie bez kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...