Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

wojn007

Kingston Hyper Savage Cl9 2x8 GB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów.

Zakupiłem pamięci ram w serwisie Morele.net link do produktu: https://www.morele.net/pamiec-hyperx-2x8gb-1866mhz-ddr3-cl9-hx318c9srk2-16-661441/

i mam problem ze startowaniem komputera. Mam 2 dyski ssd (system) i hdd dane. Niestety przy podłączonym dysku ssd i hdd komputer się nie uruchamia. Jakby nie mógł wystartować ale to nie jeden problem ponieważ jak odłączę dysk hdd to problem zostaje. Ustawienia w Uefi są domyślne i nie zmieniałem profilu XMP. Mimo iż ram może pracować z taktowaniem 1800 Mhz po ustawieniu tego profilu w Uefi komputer nie startuje ale jak mają ustawione 1600 Mhz też mają problem. Komputer działa jak mu się podoba. Nie ma na niego reguły ktoś mi pomoże? wykluczyłem dyski (sprawdzone w innym komputerze) oraz karta graficzna też sprawdzona. Zostają pamięci ram. Wykluczam procesor i7 4790k.

Obecnie skanuje pamięci ram MemTestem86. Wrzucę logi jak tylko skończę test. Proszę o pomoc bo płyta była 2 razy w serwisie i nic stwierdzono że płyta jest sprawna. Ile powinien trwać test pamięci ram?

Daje zrzuty ekranu:

 

201608272_ahrhaqh.jpg

 

201608272_ahrhaqe.jpg

 

201608272_ahrhaqs.jpg

 

201608272_ahrhqph.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro je kupiłem rok temu i do tej pory działały to raczej tak są kompatybilne nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w spisie pamięci ram nie ma ich w 1800 MHz ani w 1600 MHz więc co jak ich nie ma to nie będą działały? przecież rok na win 7 działało normalnie bez spiny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak zrobiłem diagnozę komputera wykonałem następujące konfigurację mojego sprzętu:

1. i7 4790k, karta graficzna zintegrowana,ssd, napęd,pamięć ram 2x8 GB podkręcony na 1800 Mhz. Uruchamia się za 1 razem oraz wstaje za każdym restartem wykonałem ich 2, wyłączyłem zasilanie i uruchomił się od razu.

2. i7 4790k, karta graficzna zintegrowana,ssd,hdd,napęd,pamięć ram 2x8 GB podkręcony na 1800 Mhz. Uruchamia się za 1 razem oraz wstaje za każdym restartem wykonałem ich 2, wyłączyłem zasilanie i uruchomił się od razu.

3.i7 4790k, karta graficzna radeon x550,ssd,hdd,napęd,pamięć ram 2x8 GB podkręcony na 1800 Mhz. Uruchamia się za 1 razem oraz wstaje za każdym restartem wykonałem ich 2, wyłączyłem zasilanie i uruchomił się od razu.

4. i7 4790k, karta graficzna Strix gtx 970,ssd,hdd,napęd,pamięć ram 2x8 GB podkręcony na 1800 Mhz. nie uruchamia się za 1 razem, po restarcie uruchomił się z zacinaniem, 2 restart nie włącza się 2 długie dźwięki i 3 krótkie,

wyłączyłem zasilanie i uruchamiam ponownie nie wstaje. Pod spodem załączam zdjęcia karty a właściwie jej pinów może to coś pomoże w diagnozie są uszkodzone? czy tak powinny wyglądać?

 

 

 

 

 

 

PRZOD-KAR_ahrxhnn.jpg przód karty piny 1

 

PRZOD-KAR_ahrxhns.jpg przód karty piny z bliska 1

 

TYL-KARTY_ahrxhee.jpg tył karty piny 2

 

strix-na-_ahrxhnq.jpg strix i gigabyte gaming 3

 

strix-na-_ahrxhen.jpg strix i stary gigabyte

 

970jpg_ahrxhes.jpg strix i cpu-z

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę mało to rozgarnięte i ciągle nic nie wiadomo o twojej konfiguracji.

Nie przejmuj się, mam złotą kulę!

 

Jeżeli nie ruszasz pamięci(fizycznie) to problem przy zmianach konfiguracji wskazuje na zasilacz!

 

Kiedy "żonglujesz" podzespołami to równie dobrze Windows moze krzaczyć przy zmianie konfiguracji bez odświeżania sterowników.

Sprawdź linie na zasilaczu.

Mógłbyś dla każdej konfiguracji zrobić wymagające testy. Być może to tylko kontroler pamieć?!?!

Z doświadczenia, zaleciłbym postawienie Win na świeżej partycji w ostatniej konfiguracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...