Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

pnss

modernizacja pc do 2400zl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy przy takim zestawie starczy zasilacz corsair vs450w?

 

Płyta główna Asus H110M-K, H110, DualDDR4-2133, SATA3, DVI, D-Sub, mATX (H110M-K)

Procesor Intel Core i3-6100 3.7GHz, 3MB, BOX (BX80662I36100)

Pamięć HyperX Fury DDR4, 2x8GB, 2133MHz, CL14 (HX421C14FB2K2/16)

Karta graficzna MSI R7 370 Gaming 4G 4GB GDDR5 (256 bit)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz ponawiam pytanie. juz posiadam:

Płyta główna MSI B150 GAMING M3, B150

Procesor Intel Core i3-6320, 3.9GHz

Pamięć HyperX Fury DDR4, 16GB, 2133MHz, CL14

Dysk Western Digital Caviar Blue, 1TB,

 

Karta graficzna CHCE KUPIC Asus Radeon R9 380 OC 4GB GDDR5 256 bit

 

Czy musze juz zmienic zasilacz czy jeszcze uciagnie tą karte? bo jednak dość duzo pobiera mocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o dobór płyty i procesora to mniej opłacalnie się już nie dało ;)

 

Eee jaki zasilacz?

Karta za ile? Bo tych kart teraz nowych generalnie nie opłaca się brać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasilacz: corsair vs450w

i czemu malo oplacalne? karta za 740zl. jesli nie ta to jaka sie oplaca dobrac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor mało opłacalny dlatego, ponieważ różnica w taktowaniach w stosunku do i3 6100 jest niewielka, a dopłata znacząca.

 

Jeżeli natomiast chodzi o płytę, to w takiej kwocie już można mieć Z'tkę i możliwość OC, zarówno cpu (nawet tych bez K) jak i ram (czyli montowania szybszych niż 2133). Główny sens B150 to 4 sloty na RAM, reszta to symboliczne różnice względem H110. Ten gaming to produkt ściśle marketingowy - "gejming certifajd", ledy, i inne kilery nie są nic warte. No, może dźwiękówka jest trochę lepsza od typowych, ale na pewno nie jest warta dopłaty ponad 100zł. Tyle lepiej dołożyć do czegoś zewnętrznego, a nie wprasowanego w mobo.

 

Ten asus ma jedno gniazdo PCIe 8pin. Z tego co widzę zasilacz ma jedną wtyczkę 6+2pin, i jedną 6pin. Będzie pasować, i bez problemu powinien uciągnąć kartę. Co do tej wtyczki jednak się upewnij.

 

Jeżeli chodzi o samą opłacalność karty, to źle nie jest. Weź tylko pod uwagę, że karty AMD lubią mocniejsze procesory. Poczytaj sobie test "Radeon RX 480 vs GeForce GTX 970. Test na kilku procesorach" na konkurencyjnym purePC aby wiedzieć mniej więcej o co chodzi, i wybrać dobrze kartę w zależności od typu gier w jakie grasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Dokładnie tak jak Krzysiak napisał to wyglądało i nikogo nie wyśmiewam  napisałem jaki był problem i to był jedyny jaki miałem z amd a lecę na takich platformach od lat, intela miałem raz w życiu u siebie w PC  
    • Na wstępie, nie wiem czy wybrałem odpowiedni dział, jeśli nie to proszę o przeniesienie tematu w właściwe miejsce Dziękuję. Witam szanownych użytkowników Zwracam się do Was z wielką prośbą o pomoc w takiej sprawie Niedawno złożyłem sobie starszego PC-ta do zabawy w retro, komputer był na Windowsie XP i posiada dysk 80GB Miałem na nim zapisane mnóstwo różnego rodzaju starych programów pod DOS i starych gier, które zbierałem przez dłuugi czas, większość pochodziła jeszcze z starych dyskietek które zostały już zagubione bądź sformatowane Tyle historii w dużym skrócie, a teraz co się stało, bawiąc się dzisiaj uruchomiłem komputer z dyskietki startowej z DOSem 6.22 i uruchomiłem program Fdisk i przez własną głupotę omyłkowo usunąłem partycję startową dysku C 😭na której było wszystko, od systemu Win XP poprzez wszystkie programy i gry, o ile postawić na nowo Windowsa to nie problem o tyle najbardziej zależy mi na całej reszcie, czy da się jakoś przywrócić tą partycję lub chociaż programy zapisane na dysku? Formatowania na szczęście w nieszczęściu nie robiłem. Jeśli da się to jakoś uratować, przywrócić partycję lub chociaż utracone oprogramowanie zbierane latami to jakim programem darmowym można to zrobić najłatwiej i najszybciej? Bardzo proszę Was o pomoc, wiem że można na Was liczyć Dodam że posiadam drugi nowszy komputer z Windowsem 10 do którego mogę podpiąć ten dysk HDD z tego starego komputera ale co dalej?
    • UV to obniżenie napięcia poniżej standardu karty dla zadanej częstotliwości taktowania rdzenia. Oczywistym jest, że jak taktowanie spada, to karta sama z siebie obniża te napięcia (wyjściowa tabela Hz/V jest w BIOSie karty) ale chodzi o to, żeby obniżyć je jeszcze bardziej.  Pomijam fakt, że są talenty, które obniżają krzywą (że niby niżej to lepiej) robiąc tym samym OV zamiast UV.  Jeśli się z tym nie zgadzasz, to wytłumacz mi na spokojnie, w którym miejscu i jakie bzdury Twoim zdaniem potarzam. 
    • sprawdź, czy karta - jak nie będzie internetu wpisz ping adres bramki jeśli nie będzie połączenia z ruterem\bramką raczej na pewno karta jeśli karta w menedżerze urządzeń kliknij prawym kartę - właściwości, zarządzanie energią, ewentualnie odhacz zezwól na wyłączanie urządzenia...  - może to
    • Od kilku dni mam problem z YouTube. Kiedy wchodzę do zakładki moje filmy to nie ma tam żadnego filmu, który zrobiłem. Wcześniej myślałem że usunęli ale jak wejdę na jakiś film z linka który udostępniłem na jakieś stronie to ten film jest. Drugi problem to że nie ma moich playlist. Trzeci to że jak piszę jakiś komentarz to zamiast mojego niku jest podawane moje imię i nazwisko. Co ciekawe jak piszę podczas transmisji to pojawia się mój nik. Do tego mogę mój własny kanał zasubksrybować. Ktoś może wie o co biega? Wygląda to trochę jakby bym zalogowany na swoim kanale ale jednocześnie nie.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...