Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

slawer

obudowa do komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałem kupić obudowę do komputera która będzie fajnie chłodziła moje podzespoły ponieważ w tym monecie posiadam Brutusa m23 i nie jestem zadowolony z temperatur zastanawiam się nad tymi obudowami i która z nich będzie lepsza i czy duzo mi to da do chłodzenia moich podzespołów ?

http://www.x-kom.pl/p/156728-obudowa-atx-btx-aerocool-gt-s-biala.html

http://www.x-kom.pl/p/168287-obudowa-atx-btx-cooler-master-cosmos-se-czarna.html

http://www.x-kom.pl/p/57833-obudowa-atx-btx-cooler-master-hafx-942-czarna.html

http://www.x-kom.pl/p/316198-obudowa-atx-btx-aerocool-x-predator-ii-czarna-usb-30.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten brutus to żaden piekarnik nie jest, zastanów się nad dołożeniem wentylatorów, albo zmianą chłodzenia. Co do obudów które podałeś - to już nie sa nowe konstrukcje i lepiej polować na używki, jeśli zależy ci na zmianie obudowy to nawet taki zalman z3 zrobi robotę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... która z nich będzie lepsza i czy duzo mi to da do chłodzenia moich podzespołów ?

Jakich podzespołów?

Czy naprawdę chcesz tyle wydać na obudowę?

 

Zrób solidny przeciąg za pomocą dobrych wentylatorów.

 

Dodam.

(Pewnie nie w guście ale zerknij bo wszystkie trochę tańsze).

Corsair Obsidian Series 550D - na panelu bocznym sito pod wentylatory, które sporo pomogą w tym miejscu.

Fractal Design Define S - też bardzo przewiewna, tylko trzeba dorzucić śmigieł.

Cooler Master MasterCase 5 - j/w.

Phanteks Pro M - j/w.

InWin 303 - j/w.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy mi właśnie zeby trochę temperatury zbić procesora i karty graficznej do procesora mam juz kupione lepsze chlodzenie a na obudowach za bardzo się nie znam i żeby obudowa miała możliwości zainstalowania chłodzenia wodnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.agito.pl/obudowa-corsair-obsidian-series-350d-czarna-cc-9011028-ww/pd/DJRVJBBBM/

-34% (410zł/270zł)(darmowa dostawa)

Dwa w zestawie 120 oraz 140

"Łącznie model 350D umożliwia zainstalowanie do 5 wentylatorów: 2x 140 mm z przodu, 2x 120/140 mm u góry i 1x 120 mm z tyłu obudowy."

Akurat śmigła Corsaira ale nie tylko są w promocji (na wyprzedaży)

Łącznie za "wyjściowe" 410zł można mieć budę z bardzo dobrą cyrkulacją i stylowym wyglądem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy mi właśnie zeby trochę temperatury zbić procesora i karty graficznej do procesora mam juz kupione lepsze chlodzenie a na obudowach za bardzo się nie znam i żeby obudowa miała możliwości zainstalowania chłodzenia wodnego

 

Fractal Design Define S lub Define R5.

Zobacz jakie to są sita - i o to chodzi, szczególnie sito na topie czyli zadaszenie obudowy.

Kupujesz tego typu obudowę i dokładasz stopniowo dobre wentyle.

Zamontował bym na początek wentylatory nawiewne z przodu i na dole obok zasilacza - żeby wentyl zaciągał powietrze spod obudowy i podawał na kartę GPU.

W bocznym panelu gdy masz otwory na wentyle to je zakładasz i karta dostaje z boku trochę dodatkowego fresh'a.

Wywiewny wentyl z tyłu na górze to standardowo i na topie jeden.

 

Gorące powietrze naturalnie zawsze kieruje się ku górze.

Gdy nie ma otworów (komina) to się kumuluje i robi się coraz cieplej.

W S340 tak mam, ale nie ma tragedii, po prostu da się zauważyć to zjawisko.

To czego nie wyrzuci tylny wentylator, wyleci naturalnie górnymi otworami.

I to prawie cała filozofia chłodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fractal Design Define S lub Define R5.

Zobacz jakie to są sita - i o to chodzi, szczególnie sito na topie czyli zadaszenie obudowy.

Kupujesz tego typu obudowę i dokładasz stopniowo dobre wentyle.

Zamontował bym na początek wentylatory nawiewne z przodu i na dole obok zasilacza - żeby wentyl zaciągał powietrze spod obudowy i podawał na kartę GPU.

W bocznym panelu gdy masz otwory na wentyle to je zakładasz i karta dostaje z boku trochę dodatkowego fresh'a.

Wywiewny wentyl z tyłu na górze to standardowo i na topie jeden.

 

Gorące powietrze naturalnie zawsze kieruje się ku górze.

Gdy nie ma otworów (komina) to się kumuluje i robi się coraz cieplej.

W S340 tak mam, ale nie ma tragedii, po prostu da się zauważyć to zjawisko.

To czego nie wyrzuci tylny wentylator, wyleci naturalnie górnymi otworami.

I to prawie cała filozofia chłodzenia.

a do Fractal Design Define S jakie bys smigla polecał? i czy w tej obudowie mogę zamontowac chłodzenie wodne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Define S to dobra obudowa pod LC - w moje sygnaturce masz zestaw zbudowany właśnie w tej budzie.

 

Weź tylko pod uwagę, że bez paneli na topie obudowa wygląda po prostu średnio, ale to już kwestia indywidualna :E. Zawsze idzie sobie tez jakoś z tym poradzić.

 

Co do wentylatorów, to mają być pod montaż na chłodnicy? Jeśli tak to taniej Enermax Twister Pressure, drożej Fractal Ventiur HP-12 - mówimy oczywiście o 120mm wentylatorach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak ze nie za bardzo się na tym znam :D i nie mam pojęcia gdzie ty wentylatory zamontować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przód - możesz dać max 3x120mm, top 3x120mm, tył 1x120mm i w piwnicy 1x120mm jeśli masz krótki zasilacz. Fabrycznie masz jeden wentylator na tyle i jeden na przodzie. Ile wentylatorów dołożyć? To już zależy od zestawu jaki chcesz pakować do środka. Generalnie dokupienie dwóch dodatkowych wentylatorów i zamontowanie ich na froncie zrobi w środku tornado :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli tylko dokupić na przód wentylatore czy naprzód i u góry tak samo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki sprzet ma siedzieć w tej obudowie? Dokładanie miliona wentylatorów nie ma większego sensu. Spokojnie wystarczą trzy na froncie i jeden na tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie wystarczą trzy wentylatory na froncie i jeden na tyle, żeby ogarnąć taki zestaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a do Fractal Design Define S jakie bys smigla polecał? i czy w tej obudowie mogę zamontowac chłodzenie wodne ?

Wode kolega wyjaśnił, ja tylko przybiję piąteczkę.

 

Wentyle

be quiet silent wings3

Noiseblocker Eloop

Prolimatech Ultra Sleek Vortex

Corsair Air Series AF140 Quiet Edition

 

Na początek nie szalej z ilością śmigieł. Dokładaj stopniowo, zmieniaj konfiguracje, testuj.

To przegrzewanie może być wynikiem np., słabego/wadliwego kaloryfera na CPU... jeśli chodzi o temp proca.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Straszny rozrzut z tymi wentylatorami podałeś - o ile eLoopów nie można się czepiać o tyle SW3 to nowa konstrukcja i jeszcze nie ma sensownych testów. Prolimatech USV to wentylatory slim, które będą mniej wydajne, a AF140 mają kiepskie łożysko jak na cenę, którą Corsair za nie żąda - do tego nie nadają się na chłodnicę :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz kasę to NB B12 to świetne wentylatory, które warto brać, ale swoje kosztują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wentylatorki dodane do obudowy to zostawić czy zastąpić tamtymi lepszymi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...