Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Erigme

Kupujemy agregat prądotworczy

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie potrzebuje pomocy w kupnie agregatu. Agregat ma mi służyć na budowie, czyli raz na jakiś czas betoniarka, albo szlifierka kątowa. Raczej cieżko pracować nie będzie ale musi mieć taka moc żeby uciągnąć betoniarkę. Widzę ze na Allegro ceny zaczynaja sie od 200 złotych. Myślałem o wydaniu 300-400 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mam wydac 5 tys to taniej wyjdzie mi prąd budowlany.... Pracował ktos na tych tanich sprzętach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość affinity

Jak mam wydac 5 tys to taniej wyjdzie mi prąd budowlany.... Pracował ktos na tych tanich sprzętach ?

To kup szrot za 400 zl, ale potem nie placz na forum, ze to padaka jest. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup jakiś porządniejszy od 1500zł, jak skończysz budowę to odsprzedasz kupcy na pewno się znajdą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony taki agregat bardzo przydatny jak awaria prądu lub jakaś katastrofa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem, ze za 5 tys można kupić super agregat... To tak samo jak można kupić fiata funto z 94 r i mercedesa c klasę z 2008 r ale ten i ten zawiezie Cie a punktu a do punktu b i spełniają jakies tam oczekiwania chodzi tylko o jakość. Dlatego moje pytanie jest czy ktos używał takie tanie badziewie i czy to jakos działa czy uciągnie np betoniarkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciezko powiedziec bo nigdy nie uzywalem taniego badziewia. Na robotach przewaznie widuje sie Hondy. Niezawodne, jak swieca dobra to cholery nawet przy mrozach rzedu -30 do -40 odpalaja do 3 pociagniec.

Balbym sie o stabilnosc takiego generatora. Zeby Ci silnika w betoniarce nie zrabal.

A co do uciagniecia to betoniarka betoniarce nierowna. Skad mamy widziec jaki masz silnik w tej betoniarce.

Edit:

Ew. jak nie Honda bo za drogo to proponowalbym taniej ale dalej calkiem solidnie cos z silnikiem Briggs and Stratton. Wychaczysz taniej.

 

Edit:

Widze ze Kohlery nie sa takie drogie w Polsce, a nie sa zle tez

http://www.agregatypradotworcze.otwarte24.pl/Szukaj/kohler/

3.3kW za 2200 PLN to nie jest zle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony taki agregat bardzo przydatny jak awaria prądu lub jakaś katastrofa.

Przy katastrofie trzeba mieć jeszcze do niego paliwo...

 

Bo przy awarii prądu zawsze można pojechać po benzynę na stację w miejsce gdzie prąd mają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak ktoś taki agregacik to nie wyobrażam sobie, że nie posiada trochę paliwa w zapasie na wszelki wypadek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak ktoś taki agregacik to nie wyobrażam sobie, że nie posiada trochę paliwa w zapasie na wszelki wypadek.

Na jaki? Jak nie mieszkasz na absolutnym zadupiu to raczej nie ma przerw w dostawie prądu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 400 zł o można sobie co najwyżej agregacik pod lodówkę na kemping kupić a nie do używania sprzętów budowlanych :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jaki? Jak nie mieszkasz na absolutnym zadupiu to raczej nie ma przerw w dostawie prądu.

 

Mowa była w kontekście katastrofy/klęski. Czytaj temat. Absolutnego niezadupia taka okoliczność nie może dotknąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mowa była w kontekście katastrofy/klęski. Czytaj temat. Absolutnego niezadupia taka okoliczność nie może dotknąć?

Temat dotyczy możliwie taniego agregatu na budowę a nie wizji z fallouta czy mad maxa ;)

 

Fakt że jak się uprzeć można mieć zapas paliwa i to starsze wlewać do samochodu. Ale jeśli ktoś chce agregat do budowy to nawet jak go zostawi to nie będzie trzymał zapasu paliwa na wypadek katastrofy. Zresztą jeśli kupi dobry agregat to go po budowie sprzeda. Metoda to zakup używanego, mniej lub wcale, straci na wartości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat tak, natomiast wypowiedź usera, do którego doczepiłeś się tyczy jednoznacznie okoliczności typu katastrofa. Spójrz na post nr 7. Użył tego słowa. Katastrofa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozważ wypożyczenie, kiedy zmienialiśmy siedzibę firmy i w nowym budynku nie było jeszcze prądu, to wypożyczyliśmy agregat. Wszystko zależy od długości wynajmu, bo przy paru miesiącach możesz przedrożyć zakup nowego urządzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozważ wypożyczenie, kiedy zmienialiśmy siedzibę firmy i w nowym budynku nie było jeszcze prądu, to wypożyczyliśmy agregat. Wszystko zależy od długości wynajmu, bo przy paru miesiącach możesz przedrożyć zakup nowego urządzenia.

 

:thumbup:

 

Za 400 zl to sie UPSa do kompa kupi przyzwoitego, a nie agregat pod betoniarke. Takze albo wypozyczenie albo kupic cos za te 2k i odsprzedac jak wyzej sugerowano.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jaki? Jak nie mieszkasz na absolutnym zadupiu to raczej nie ma przerw w dostawie prądu.

Praktycznie cała "Polska powiatowa", wszelkiego rodzaju wioski, ma do czynienia z przerwami w dostawie prądu po większych wichurach i burzach. Linie średniego napięcia doprowadzające prąd do tych wiosek są praktycznie zawsze prowadzone napowietrznie, często przez lasy. To nie musi być wcale absolutne zadupie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, panie, agregat prądotwórczy za 400zł pod betoniarkę ? Za 400zł to on czajnika nie pociągnie, co najwyżej szlifierkę parkside za 50zł 500w :lol2: 8 lat robiłem w budowlance dróg i mostów, albo kupujesz rzeczoną hondę ewentualnie brigs&straton co najmniej 5kW za kilka tysi albo wynajem, inne sprzęty nie mają najmniejszego sensu, i nie łódź się, że to mała budowa domu i tylko betoniarka, lichy agregat padnie Ci po kilku dniach albo rozwali silnik betoniarki, a o pracy na deszczu można zapomnieć bo jebnie Cie zanim do niego dojdziesz :E

 

Zrób zdjęcie tabliczki znamionowej betoniarki

 

Mniej więcej tak kształtuje się wynajem 4kVA czyli 3.2kW http://www.atutrental.com.pl/pl/o/Agregat-pradotworczy-Honda-EC-4000 czyli taki do porządnej szlifierki, młota czy małej betoniarki, ale tylko jedno urządzenie bo inaczej się wyłączy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...