Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kriksus

Problem z Radeon 5850

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam pewien problem z wyświetlaniem obrazu na komputerze. Raz na jakiś czas (powiedzmy 50% przypadków) obraz na monitorze zaczyna się destabilizować, faluje, ekran zaczyna migotać, aż w końcu pada i pomaga jedynie restart. Problem pojawia się w spoczynku, czasami również w grach, nie ma reguły (no tylko w msi kombustor jeszcze mi nie wywaliło, ale to się raczej nie przyda).

 

Temperatury:

 

Spoczynek ok 40 st.

Obciążenie ok 70 st.

 

BIOS przywrócony, windows 10 restart do ust początkowych, monitor też sprawdzony, nie wiem w czym problem i jak to naprawić, np.: w tym momencie obraz się tak rozpływa jak normalnie w oczach po 10h sesji nieprzerwalnego grania.

 

Mój sprzęt:

 

Karta: Asus Radeon DirectCu 5850 1GB 775/1125

Zasilacz: Chieftec CFT-600-14CS

Płyta: Gigabyte P35-DS3L Rev 2.0

 

Nie mam artefaktów, jest jeszcze jakaś nadzieja ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakim przewodem łączysz monitor z kartą? Oraz jakie wyjścia posiada monitor.

 

Ewentualnie to może być też problem z monitorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie z monitorem, laptop był podłączony długo tym samym kablem VGA i działało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabel zmieniony i o dziwo... działa, ale powstał inny problem: nie mogę dać większej rozdzielczości, nawet wymusić niż 1600x1200.

 

Chcę kupić kabel, czy taki wynalazek: http://allegro.pl/kabel-przewod-dvi-i-meski-vga-d-sub-meski-1-8m-i5746212608.html , będzie ok ? Czy lepiej kupić DVI 12+5 czy ze wszystkimi pinami 24 DVI-I ? (teraz mam przejściówkę Gigabyte 12+5)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką max rozdziałkę ma monitor? Jeśli jest problem z ustawieniami rozdzielczości to najpewniej powinieneś jeszcze przeinstalować sterowniki. Albo może gniazdo na karcie jest zruszone? Spróbuj może na innym?

Nie wiem czy takie wynalazki są ok. jaki masz monitor? Nie ma innego złącza niż D-Sub? A karta? jakiego producenta? jakie ma złącza. Najlepiej podłaczyć jakimś cyfrowym (DVI HDMI...) i olać Analoga (d-sub)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie mam, mam 2 wyjścia jedynie d-sub i zasilanie, to wszystko ;/

 

Sterowniki mam najnowsze, to jest od kabla - na 2 pozostałych kablach da się ustawić wyższą rozdzielczość. Mam jeszcze drugi czarny i mogę dać 1920x1080, ale mam ekran na niebiesko (co za kable ;/). Sprawdzane na telewizorze to samo.

 

Karta dokładnie Asus Radeon DirectCu, złącza DVI, Displayport oraz HDMI. Chciałbym olać analog, ale chyba nie ma takiej opcji ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To spróbuj kabel DVI do karty i dsub do monitora - chyba taki jak pokazywałeś. Tylko najpierw podłącz kompa poprzez HDMI lub DVI do telewizora lub innego monitora żeby wykluczyć uszkodzenie karty graficznej.

JAk masz "ekran na niebiesko" to pewnie gdzieś kabel jest niedociśnięty. Albo możliwe, że któryś pin się urwał i siedzi w gnieździe karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...