Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Hernal

Nagły spadek FPS przy oglądaniu na Youtube/Twitch.tv i w niewymagających grach

Rekomendowane odpowiedzi

Edit.: Po uruchomieniu PC i pozostawieniu go w idle, zużycie GPU rośnie do 100%. Powinienem jeszcze raz sprawdzić PC czy nie ma w nim kopacza.

 

Witam,

Wydaje mi się, że zaistniały problem zauważyłem w lipcu.

Oglądam film (youtube 1080p) lub przekaz na żywo (twitch.tv full hd a nawet przy 480p), wideo jest płynne, przestaję korzystać z klawiatury i myszki a po 1,5-2min nagle z domyślnego FPS (30 lub 60) klatki spadają do kilku sztuk.

 

Czy ktoś może mi powiedzieć jak rozwiązać ten problem?

 

Sytuacja jest analogiczna, gdy nic nie robię w mało wymagających grach (Kingdom, Salt and Sanctuary).

Po poruszeniu myszką problem znika.

Przy otwartym Menedżerze zadań/CPU-Z problem się nie pojawia.

Przy otwartym GPU-Z spadek FPS występuje.

 

W momencie spadku FPS GPU-Z wyświetla, że:

Taktowania maksymalne 400/160 wzrastają do 880/1050

Temp 45-50*C zaczyna wzrastać, więc fan speed rośnie

GPU Load 8-15% -> 100%

Video Engine Load 40% -> 0%

 

(Przed chwilą, pomyślałem, że zamiast poruszyć myszką, to poczekam i zobaczę, czy komputer zrobi jeszcze coś nieoczekiwanego.)

Spadek kończy się czarnym ekranem, wyświetleniem powiadomienia, że sterownik ekranu przestał działać, ale odzyskał sprawność oraz zatrzymaniem odtwarzacza filmów.

 

Specyfikacja PC:

GPU MSI GTX 560 Ti TwinFrozr II

CPU i5-2500K 4,4GHz 1,35V

MOBO AsRock P67 PRO3 B3

RAM GoodRam 4GB 1333MHz CL9

PSU A-Data HM-550

SSD Plextor 128M5S (system)

HDD Samsung 1TB F3

Windows 10 Home 64 bit [Edit. Kolejnego dnia zaktualizowałem do anniversary update windows 10]

PC używany od 2011r. (5 lat)

 

Testowane przeglądarki: Chrome, Microsoft Edge

Testowane sterowniki GPU: od czerwcowych (368.39) do najnowszych (372.54)

HDD i SSD w HD tune zakładka: health i error quick scan

Sprawdzenie braku obecności złośliwego oprogramowania: przez użytkownika filutka78 logi

W VLC filmy full hd i 720p działają w normie.

 

Czy macie jakieś porady, co jest źródłem problemu i jak go rozwiązać?

 

Jeżeli napisałem w złym dziale, to proszę o przeniesienie do odpowiedniego działu.

 

Edit2: Kolejnego dnia w grze Heroes of the Storm podczas wejścia do etapu wybierania postaci i ładowania mapy GPU przechodziło na taktowania 50/100/150 zamiast 880/2100/1700.

Nie udało mi się wymusić zwiększenia taktowań ani w msi afterburnerze, ani zmieniajac plan zasilania na "wysoka wydajnosc"

Edit3: Problem z "Edit2" pochodzi od kombinacji najnowszego sterownika nvidii i windowsa anniversary edition. Niektórym użytkownikom cofnięcie się do 368.xx cofnęło problem, ale mi nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... uruchom GPU-Z zakładkę "sensors" i pozostaw na 1 minutę.

 

Daj fotkę tutaj do wglądu.

 

Monitoring wykonaj w bezruchu - bez ruszania czegokolwiek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GPU-Z log

linijki 1-9 uruchomienie pc i programu

10-115 idle

116-131 nagły wzrost GPU load do 100% i max taktowanie

124 - ruch myszą, przejście do idle

post-315082-147250569787_thumb.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobierz program Process Hacker i uruchom wersje 64bit jako administrator (PPM na plik .exe --> uruchom jako administrator ).

Kliknij PPM na dowolną kolumnę i wybierz "Choose Columns" i wybierz z listy "inactive columns" GPU i go dodaj do listy "active columns".

Teraz kliknij na kolumnę "GPU" tak byś jako pierwszą z góry miał listę procesów według użycia GPU. Zrób screen i umieść go w wiadomości lub napisz jaki to proces wykorzystuje ci to GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj nie udalo mi sie wymusic pojawienia sie problemu.

Zmienilem sterownik graficzny na kwietniowy, bo sterowniki od najnowszych do majowych caly czas dawaly mi błędy, o których mówiłem w "Edit2".

Może problem z pierwszego postu był związany ze sterownikami, a może to tylko chwilowa przerwa. Dam znać jak problem powróci, wtedy uzyję tego programu Process Hacker. Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...