Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

prose

Problem z Palit 1070 Jetstream

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Wentylatory w moim 1070 Jetstream po zakończeniu grania w jakąś grę, obracają się w spoczynku co jakieś 2 sekundy na wysokich obrotach. Denerwuje mnie to gdyż je słychać. Próbowałem ustawić je na stałe obroty w programie Thunder Master ale coś nie działa. Jakieś sugestie Panowie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak to dokładnie wygląda, bo karta może po prostu gwałtownie zbijać temperatury. Jeśli dzieje się tak ciągle, to po prostu oddać na gwarancję/rękojmię, bo to przecież nowa grafika. Po co kombinować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegary karty czasami zawieszają się w trybie 3d zamiast spaść do 2d i temperatura stoi w okolicy 50st, i wentylatory wariują, pomaga jedynie reset komputera. To chyba jakiś błąd w sterownikach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wentylatory w moim 1070 Jetstream po zakończeniu grania w jakąś grę, obracają się w spoczynku co jakieś 2 sekundy na wysokich obrotach. Denerwuje mnie to gdyż je słychać. Próbowałem ustawić je na stałe obroty w programie Thunder Master ale coś nie działa. Jakieś sugestie Panowie?

thunder master zostaw, bo to chłam - ustawia się w nim tylko tryb/kolor podświetlenia i się go wyłącza... ściągnij afterburnera 4.3 i ustaw sobie wentyle jak chcesz (pamiętaj, że w tym palicie 25% obrotów to min., jeśli ustawisz poniżej tego wentyle będą wariować)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Denerwuje mnie to gdyż je słychać. Próbowałem ustawić je na stałe obroty w programie Thunder Master ale coś nie działa. Jakieś sugestie Panowie?

Dziwne, bo podobno to najcichsza karta na rynku - jak wskazują testy i opinie. Przez to sam się nią zainteresowałem.

 

Wygląda to na niedopracowane oprogramowanie.

Próbowałeś wszystkich możliwych ustawień?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem ten będziesz miał na każdej półpasywnej karcie - chodzi o granice temp., w której załączają się wentyle (jeśli jest to np. 50 stopni, karta po wyłączeniu obciążenia stygnie i wentyle wyłączą się na tych 50C... ale jeśli zaczniesz robić coś, co tylko lekko podbije temp. (lub sterownik nie zbije taktów) i będzie ona balansować na poziomie 49-50/51 będziesz miał co chwile włączające się i wyłączające się wentyle)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem ten będziesz miał na każdej półpasywnej karcie - chodzi o granice temp., w której załączają się wentyle (jeśli jest to np. 50 stopni, karta po wyłączeniu obciążenia stygnie i wentyle wyłączą się na tych 50C... ale jeśli zaczniesz robić coś, co tylko lekko podbije temp. (lub sterownik nie zbije taktów) i będzie ona balansować na poziomie 49-50/51 będziesz miał co chwile włączające się i wyłączające się wentyle)

Generalnie się zgadza ale tu jest mały niuans, o którym autor (poniżej cytuję) napisał:

...po zakończeniu grania w jakąś grę, obracają się w spoczynku co jakieś 2 sekundy na wysokich obrotach. Denerwuje mnie to gdyż je słychać.

 

@bartosz302

Wentyle powinny się załączać ale nie na zasadzie czkawki. Albo schodzą łagodnie, zbijając temperaturę aż do trybu pasywnego, albo załączają się łagodnie i stopniowo zwiększają obroty.

Działanie zero-jedynkowe nie przystoi takiej konstrukcji stworzonej z myślą cichej pracy.

Większość kart półpasywnych pracuje bezgłośnie w takich sytuacjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciężko pojąć, że jeśli temp. karty balansuje na granicy trybu pasywnego, to wentyle mogą się włączać i wyłączać? a że mają min. 25% pwm to mocno się rozkręcają podczas rozruchu... widać, że chyba nie miałeś nigdy styczności z kartą, która wyłącza wentyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciężko pojąć, że jeśli temp. karty balansuje na granicy trybu pasywnego, to wentyle mogą się włączać i wyłączać? a że mają min. 25% pwm to mocno się rozkręcają podczas rozruchu... widać, że chyba nie miałeś nigdy styczności z kartą, która wyłącza wentyle

Nie powinny się te wiatraki włączać nie słyszalnie wręcz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiatraki są dosyć spore, więc zawsze je słychać... co do wentyli na karcie, to kwestia ich zakresu obrotów (niektóre mogą mieć niższy rpm minimalny)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bartosz302

Spokojnie, luzik, może i mam mniejsze doświadczenie itp. ale uprzejmie proszę bez emocji, bo przecież wymieniamy tylko informacje o sprzęcie.

Tak na marginesie, emocje zawsze blokują ową wymianę informacji.

Sytuację znamy tylko z opisu a może się okazać że jest wszystko w normie.

Zetknąłem się z 1070 innego producenta i jakoś nie zanotowałem takich rzeczy a mam oko na wszystko, szczególnie na hałasy.

 

@ prose

Czy możesz nagrać film i pokazać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem jest w sterownikach, albo systemie. Zdarza się, że wyłączysz grę, a GPU nie zbija zegarów do trybu 2D, tylko zostają taktowania 3D bez boost i temperatura stoi na okolicy 50 stopni, a Palit w takiej temperaturze zaczyna rozkręcać wentylatory. Jeśli zegary nie chcą zejść do 2d to pomaga tylko reset.

 

Tak to wygląda:

2r53fc2.jpg

 

Gdy zegary spadną do 2d problemu nie ma.

mvlqia.jpg

 

Np przy MSI problemu można nie zauważyć bo tam wentyle startują dopiero w okolicy 60 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki 372.54, mam wrzucony bios od Palita SJS, dzieje się to bez podkręcania, czasami po przeglądaniu neta zblokuje się na takich zegarach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem chwilę Palita SJS 1070 i chwilę JS (ten zdechł po chwili). W SJS miałem tak jak Ty, ale jak wywaliłem ThunderCrap, zainstalowałem Afterburner'a i ustawiłem tabelę wentylatora ręcznie to dopiero działało normalnie. obroty wentylatora na stałe do 60stopni dałem na 20%. Reszty nie pamiętam musiałbym zerknąć jak mam teraz w Ewce. Dla mnie ta półpasywność to szajs.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa w moim Zotacu 1070 też nie zbija taktowań jak mam pulpit ( 372.54)

 

2dbwfoh.jpg

 

OK zmieniłem w panelu sterowania tryb zarządzania energią : z preferuj maksymalną wydajność na adaptacyjny i po restarcie wygląda tak

 

n35ama.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@HiT92

 

to spróbuj podkręcić lekko kartę (np. afterburnerem)

 

@Bulbon

 

podobna sytuacja, z tym, że bez instalacji żadnego programu wszystko śmiga poprawnie - ale z popularnych programów do oc tylko beta afterburnera poprawnie ogarnia te wentyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie teraz Ewka śmiga właśnie na MSI AB ale chyba spróbuję tego dedykowanego oprogramowania EVGA ponoć dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z wentylami na palicie też sobie precision nie radził (nie dał rady ich wyłączyć manualnie)... ja do niego jakoś nie mogę się przekonać (afterburner na starej skórce jest czytelniejszy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem wasze posty i sobie tak myślę, że wymienia tego Palita 1070 na EVGA 1070 lub Pali 1070 dual. Nie chce mi się bawić w jakieś ustawienia wentylatorów, za tą kasę to wszystko powinno chodzić bez zastrzeżeń.

Może ktoś napisać które karty z rodziny 1070 są jeszcze pół pasywne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A raczyłeś sprawdzić czy karta wchodzi w tryb 2d ? Rozwiązanie w 17 poście.

 

Nie chce mi się bawić w jakieś ustawienia wentylatorów, za tą kasę to wszystko powinno chodzić bez zastrzeżeń.

 

Równie dobrze można kupić gotowca w sklepie dla idiotów i mieć wszystko w pompce. Szczyt lenistwa ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa w moim Zotacu 1070 też nie zbija taktowań jak mam pulpit ( 372.54)

 

OK zmieniłem w panelu sterowania tryb zarządzania energią : z preferuj maksymalną wydajność na adaptacyjny i po restarcie wygląda tak

 

 

Po restarcie nawet jak ustawisz preferuj maksymalną wydajność będzie ok, po jakimś czasie znowu się zablokuje na zegarach 3d :P

 

@HiT92

 

to spróbuj podkręcić lekko kartę (np. afterburnerem)

 

 

Afterburner/PrecisionX nic nie zmienia, zegary też się zawieszają. Jedynie można sobie krzywą ustawić tak żeby wentyle startowały wcześniej np przy 45 st. lub kręciły się nawet w idle te niecałe 500RPM.

To musi być jakiś babol w sterownikach. Dziś miałem tak mimo, że jedyne co robiłem to używałem przeglądarki ;)

 

Przeczytałem wasze posty i sobie tak myślę, że wymienia tego Palita 1070 na EVGA 1070 lub Pali 1070 dual. Nie chce mi się bawić w jakieś ustawienia wentylatorów, za tą kasę to wszystko powinno chodzić bez zastrzeżeń.

Może ktoś napisać które karty z rodziny 1070 są jeszcze pół pasywne ?

 

Na każdej karcie będziesz miał to samo dopóki nie naprawią sterowników, czytaj ze zrozumieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież włączenie kontroli wentyla przez tabelę to kilka kliknięć. Zawsze jest jakaś predefiniowana, to raz. A dwa, że ustawienie jej samemu to banał. Trzeba po prostu na wykresie przesunąć punkty. Chyba wykres zależności A od B umie odczytać nawet dziecko z podstawówki.

Ja zawsze ustawiam, żeby wentyle działały jakoś minimalnie, bo miałem takie akcje że gtx 960 wyłączał mi wentyle np w trakcie grania i dostawałem BSODA bo karta się przegrzała. Teraz wolę miec z ręki po swojemu ustawiona tabele i być pewnym że działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle mnie Panowie rozumiecie to nie jest lenistwo, to jest mój nasty komputer i nie mam czasu tak jak kiedyś poprawiać błędy producentów kart graficznych i innych urządzeń. Jeżeli ktoś płaci dosyć dużą kasę za produkt, który za 2 lata prawie nic nie będzie warty to wymaga aby ten produkt działał poprawnie chociaż na czas danej przez producenta gwarancji.

 

To może zróbmy tak, które karty nie są pół pasywne.

 

 

Właśnie Nvidia "wypuściła" nowe sterowniki zobaczymy, czy to coś pomoże.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Też doszedłem do takiego wniosku. 5950x i Fortis 3 😀 Tryb Turbo Boost daje duże skoki CPU V oraz MHz i podbija na chwile temperaturę. Czyli sposobem na skoki temperatury CPU (przyspieszanie i zwalnianie wentylatora podczas jakiegoś małego procesu)  jest tylko ustawienie opóźnienia w Fan control ?  Mówisz o max rpm ale na czym? ja mam tylko max RPM na obudowie, będę to zmieniał. Wentylatorem od CPU steruje płyta główna, tylko, że na opcji auto.... Nigdy nie korzystałem z Turbo Boosta, zawsze miałem wyłączony na innych CPU, bo korzystałem z OC a teraz OC na CPU już nie ma sensu. No tak, wykrywa wszystkie, ukryłem nieaktywne, zostawiłem tylko jeden i przypisałem do niego GPU. W sekcji speeds są dwa CPU i GPU wiec przypisałem GPU do tego o góry i ustawiłem krzywą, ale to już już dawno.  Na froncie mam jeden wentylator oraz jeden z tyłu tak jak jest oryginalnie w R5. Kiedyś myślałem nad dodaniem drugiego wentylatora na front tylko miałem wątpliwości bo skoro 2 wentyle wpuszczą tyle powietrza do budy to w jaki sposób ten na tyle ma to wszystko w tym samym czasie wyciągnąć, nie będzie się robił nadmiar ciepła w środku ? Ja nie wiedziałem, że 3 pinowe wentylatory można podłączyć pod 4 pinowe wejście na płycie głównej. podłączyłem teraz na chwilę ten frontowy Dynamic GP-14 140 mm. W zakładce speeds się nie pojawił, ale można było go dodać przez "No calibration" chciałem zobaczyć sterowanie manualne, to zaczęło sterować wentylatorem CPU zamiast Fun4. 3 pinowy wentyl daję możliwość regulacji obrotów ? Jeśli kupie 4 pinowy, to jest jakaś przejściówka, żeby podłączyć, się pod kontroler Fractala? bo tam jest mniejsze gniazdo na max 3 pin (2).  
    • Jeżeli zaczną wchodzić strefy czystego transportu, to ludzie poruszający się starszymi autami sami będą chcieli udowodnić, że auto EURO 5 czy 6 też może syfić bardziej niż ich EURO 4 (czemu nie zaprzeczam, bo tak może być jak właśnie jest coś pokombinowane) więc sami mogą przypadkiem wymusić szybszą zmianę przepisów  
    • Odpowiednikiem dla RX 6600 jest RTX 2070 przynajmniej w 1080P  https://www.techpowerup.com/review/powercolor-radeon-rx-6600-fighter/31.html Ja sam siedzie na RX 6700 i daje radę swego czasu chodziły 750zł w wersji GPRO X080 od Sapphire
    • Silnik 8tys zł + rozrząd ORI + płyny + robocizna = 13tys zł  Tyle zapłacił znajomy za wymianę silnika w 5 letnim MK5. Robił mu miejscowy mechanik.  Skrzynia automat PS kompletny remont części+ robocizna ~14tys zł. DPF jest niezniszczalne w tym aucie. Wypala się nawet na biegu jałowym.
    • @luk21pl Z tego co pamiętam, to większość poblokowanych rzeczy, łącznie z tym Żyrafem, odblokowuje się po ukończeniu głównej misji "Skrzydła dziesiątki", czyli jak Aloy nauczy się dominować latające maszyny i używać ich jak zwykłych mount'ów (latać na nich). ... @leven Kotlet później wzbił się w powietrze z moją strzałą  Ale jak się pojawił w nowym miejscu, to już jej nie miał. Gra musiała jego model usunąć po tej animacji wzbijania się w powietrze i wczytać od nowa, tam nieco dalej, jak się szło Fokusem po śladach. ... Z takich dodatkowych ciekawostek, to tym razem grając nie bałem się podejść do tych piaskowych trąb powietrznych i okazało się, że aktywując Tarczoskrzydło można się dzięki nim wzbić w powietrze i to nawet na całkiem ciekawą wysokość Aha, graficznie u mnie te trąby z piasku wyglądają na ogół bardzo dobrze/identycznie jak wyglądały na PS5. Jedynie za pierwszym razem miałem pikselozę z nimi związaną. Obecnie w nieco ponad 90% przypadków wszystko renderuje się już poprawnie. Odnoszę wrażenie, że wystarczyło wczytać zapis na świeżo uruchomionej grze, który od razu wrzucał nas na teren z tymi trąbami z piasku. Za każdym razem teraz, jak śmigam sobie w obrębie tej pustyni, to nie napotkałem problemów graficznych.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...