Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Nadhard

Z77X-UD5H- UEFI nie widzi HDD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam problem ponieważ UEFI mojej nowej plyty głowej( Z77X-UD5H) nie widzi mojego dysku HDD (nie ma bo w boot order) wiec nie mogę wystartować systemu operacyjnego.

 

Ktoś z was wie czym to może być spowodowane i jak można rozwiązać ten problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UEFI nie pokazuje w boot order nośników na których nie znalazło niczego do uruchomienia w tym trybie.

System na tym dysku jest zainstalowany w trybie BIOS/legacy czy UEFI?

 

Powinieneś mieć coś takiego jak board explorer, albo storage settings, i tam widoczne co jest w którym porcie SATA wpięte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UEFI nie pokazuje w boot order nośników na których nie znalazło niczego do uruchomienia w tym trybie.

System na tym dysku jest zainstalowany w trybie BIOS/legacy czy UEFI?

 

Powinieneś mieć coś takiego jak board explorer, albo storage settings, i tam widoczne co jest w którym porcie SATA wpięte.

 

NMie bardzo wiem w jakim trybie był instalowany windows ale niezależnie czy ustawiam boot mode selection na uefi czy na legacy to nie widzi HDD z windowsem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk nie jest widoczny nigdzie w biosie, natomiast np instalator Windows z płyty widzi go bez problemu, nawet pozwala na nim instalować.

 

Zamieszczam link do screenów z UEFI:

 

Link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk nie jest widoczny nigdzie w biosie, natomiast np instalator Windows z płyty widzi go bez problemu, nawet pozwala na nim instalować.

 

Zamieszczam link do screenów z UEFI:

 

Link

 

Zrób clear cmos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...