Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

szymektosh10.11

pomysł na super powerbank

  

11 użytkowników zagłosowało

  1. 1. masz powerbank

    • tak
      6
    • nie
      2
    • chce kupić zrobić
      3


Rekomendowane odpowiedzi

mam pytania czy jest możliwe zrobienie powerbanku z 10 akumulatorów 400ma połączonych wyjścia 3 usb i 2 gniazdka elektryczne macie pomysł jak to zrobić pozdro. Poco mi takie monstrum do mini kampera przerobionego z przeczeppy do roweru

1 usb smartfon mój

usb 2 smartfon kuzyna

usb 3 oświetlenie led

gniazdko 1 mini wieża z zasilacza pc i cd rom

monitor z pzrystawką dvbt i czy tu można urzyć listwy rozdzielającej czy trzeba 3 gniazdka pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10x400mA da Ci jakieś ~2500-3000mA realnego czegokolwiek xD...

kup sobie palucha 2x 18650 za ~40zł + obudowe pustą powerbank za 5zł i masz ~6000mA taniej, bez wnikania w temat i więcej.

 

i gniazdka elektryczne z powerbanka (że niby 230V)? Wtf.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10x400mA da Ci jakieś ~2500-3000mA realnego czegokolwiek xD...

kup sobie palucha 2x 18650 za ~40zł + obudowe pustą powerbank za 5zł i masz ~6000mA taniej, bez wnikania w temat i więcej.

 

i gniazdka elektryczne z powerbanka (że niby 230V)? Wtf.

to tego się nie przerobi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego się czytać nie da :s

Z tego co mi się wydaje chcesz zrobić "duży" powerbank przy okazji z gniazdkami elektrycznymi 230V?

Najsensowniej połączyć równolegle kilka akumulatorów samochodowych (takiej samej pojemności), do tego przetwornica z 12V DC na 230V AC, przetwornica 12V DC/ 5V DC z zabezpieczeniami (np ładowarka samochodowa przerobiona) no i coś do ładowania tych akumulatorów, np inteligentny prostownik samochodowy.

Albo można skorzystać z gotowego zasilacza UPS-a +przetwornica na 5V usb, nie będzie kłopotu z ładowaniem tego.

 

Jeśli nie rozumiesz tego co napisałem to daruj sobie temat albo zleć zrobienie tego komuś kto ma jakiekolwiek pojęcie w temacie, inaczej uszkodzisz sobie sprzęt a w najgorszym wypadku jeszcze coś podpalisz;s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego się czytać nie da :s

Z tego co mi się wydaje chcesz zrobić "duży" powerbank przy okazji z gniazdkami elektrycznymi 230V?

Najsensowniej połączyć równolegle kilka akumulatorów samochodowych (takiej samej pojemności), do tego przetwornica z 12V DC na 230V AC, przetwornica 12V DC/ 5V DC z zabezpieczeniami (np ładowarka samochodowa przerobiona) no i coś do ładowania tych akumulatorów, np inteligentny prostownik samochodowy.

Albo można skorzystać z gotowego zasilacza UPS-a +przetwornica na 5V usb, nie będzie kłopotu z ładowaniem tego.

 

Jeśli nie rozumiesz tego co napisałem to daruj sobie temat albo zleć zrobienie tego komuś kto ma jakiekolwiek pojęcie w temacie, inaczej uszkodzisz sobie sprzęt a w najgorszym wypadku jeszcze coś podpalisz;s

ile za to zapłace

 

a na gniazdo zaplaniczki dało by się

 

a na gniazdo zaplaniczki dało by się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile zapłacisz??

od 100zł do 10.000.

nie podałeś żadnych oczekiwań.

Mogę Ci za 50zł zrobić powerbanka co przez 3minuty zasili Ci monitor. Pasi???

 

musiał byś sprecyzować wymagania...

i używaj polskiego języka i interpunkcji bo Twoich postów nie da się czytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile zapłacisz??

od 100zł do 10.000.

nie podałeś żadnych oczekiwań.

Mogę Ci za 50zł zrobić powerbanka co przez 3minuty zasili Ci monitor. Pasi???

 

musiał byś sprecyzować wymagania...

i używaj polskiego języka i interpunkcji bo Twoich postów nie da się czytać.

ja wiem jak zrobić po0werbanka tylko niewiem jak przerobić na 230v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wiem jak zrobić po0werbanka tylko niewiem jak przerobić na 230v

uważaj na palce.

zwarte baterie bez zabezpieczeń wybuchają ^^.

z tego co piszesz to nie wiesz NIC.

wybacz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz zrobić powerbanka z jakichś akumulatorów. Napisałeś ze masz akumulatory 400ma. Co to jest za jednostka "ma" bo takiej nie ma. Jest "mA" czyli miliampery, ale to jest natężenie prądu a nie pojemność akumulatora. Może chodzi Ci o "mAh" czyli miliamperogodziny. Jeśli tak, to coś dziwne masz te akumulatory bo zwykłe akumulatorki AA "paluszki" mają bez problemu po 2000-3000mAh.

 

Z tego co widzę masz problem już z samymi jednostkami. Zleć to komuś niech zrobi, bo bez podstaw których wyraźnie nie masz, to nic nie zrobisz sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...