Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

LegionMonsterX

Zaniżonie taktowanie CPU

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Półtora miesiąca temu zauważyłem duży spadek wydajności. Procesor był podkręcany. Czyściłem, usuwałem wirusy i nic. Włączyłem CPU-Z a tam taktowanie 800MHz, OCCT "overclocking -75%". Przy obciążeniu to samo. Wyłączyłem w BIOS'ie EIST i komputer się nie włączał, płyta padła. Wysłałem na gwarancję i dostałem nową. Teraz komputer chodzi lecz nadal jest 800MHz na CPU. Temperatury dobre, teraz nic nie podkręcałem. Może błąd systemowy tym razem?

 

Pentium G3258 3.2GHz

Crucial 1600MHz 12GB

GTX 750 1GB

MSI H81M-P33

post-518400-147256219698_thumb.png

post-518400-147256230002_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź plan zasilania w Windowsie (opcje zasilania->zmień ustawienia planu->zmień zaawansowane ustawienia zasilania) , przy procesorze musi być "maksymalny stan procesora" 100%. Powyłączaj też programy które mogą sterować częstotliwością procesora (np te używane do podkręcania).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie zbijanie taktowań to normalka, ale jak nie wstają wyżej, to może być przestawiony plan zasilania (panel sterowania -> opcje zasilania) na jakiś energooszczędny, czy coś takiego. Daj na "zrównoważony" i sprawdź. U mnie to było problemem.

 

@Wi4n - nieco szybszy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wam bardzo ! Teraz jest dobrze. Wiecie co ? :D tak jak pisał @Wi4n ma być 100% a ja miałem 5% :o Dziękuje jeszcze raz.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...