Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Matizeusz

Problem w wejściem do BIOSu: Gigabyte B75M-D3H

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zakupiłem używaną płytę Gigabyte B75M-D3H, po czym zainstalowałem w niej procesor (Intel Xeon E3-1230 v2), podłączyłem wszystkie kable od zasilania czy obudowy. Następnie wcisnąłem przycisk power, ukazał mi się ekran z informacjami co uzyskam po naciśnięciu jakiego klawisza (DEL - bios setup\q-flash itd.). Po 3 "piknięciach" ukazał mi się czarny ekran z migającym kursorem. Przystąpiłem do działania i szukania informacji w internecie co może być nie tak i czego spróbować. Nie wiem czy to co tutaj wypiszę to wszystkie opcje, których spróbowałem, jednak zrobiłem m.in:

- reset cmos

- wyjęcie baterii i reset cmos

- wyjęcie baterii na 10 minut

- odłączenie wszystkich dysków (SSD i HDD)

- podłączenie wszystkich dysków

- podłączenie tylko SSD

- podłączenie tylko HDD

- wyjęcie kabla DVI z monitora -> spamowanie DEL - tutaj w jako jedynym przypadku pojawiło się dłuższe pikanie po naciśnięciu przycisku (w innych przypadkach nie ma go w ogóle)

- próbowanie z klawiaturą PS/2 i USB

- spamowanie za każdym razem klawiszem DEL

 

Może jest jeszcze jakaś opcja której nie spróbowałem? A może źle resetuję CMOS? Wie ktoś coś, może ktoś spotkał się z podobną sytuacją?

 

Liczę na Waszą pomoc bo ja już nie mam sił :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

dobrze resetujesz cmos - z reszta kazdym sposobem.

kombinowales z ramem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CMOS resetowałeś za pomocą zewrzenia pinów Clear CMOS Jumper czy przez wyjęcie baterii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@moniek92 zaraz sprawdzę RAM. Dodam, że na poprzedniej konfiguracji nie było z nim problemu.

 

@latino-ino zrobiłem 3 opcje:

1. Zwarcie pinów na kilkanaście sekund.

2. Wyjęcie baterii na kilka minut.

3. Wyjęcie baterii i zwarcie pinów.

 

Edit:

Z RAMem nic nie zdziałałem. Próbowałem z jedną kością w różnych slotach i z dwoma w różnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co rozumiem, to komp się odpala ale za każdym razem po przejśćiu przez POST dostajesz tylko migający kursor, dobrze myślę? Jesli tak to proc do sprawdzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez około minutę widnieje okienko z biosu tzn to na którym znajdują się możliwe do naciśnięcia klawisze, po 3 "piknięciach" pojawia się migający kursor. Na innej płycie wszystko działa bez problemu, czy to dalej mogła być wina procka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...