Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

filipek_170

144Hz = mniej fps?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od dawna nurtuje mnie pewne pytanie dotyczące monitorów z odświeżaniem 144Hz.Zaznaczam,że od zawsze byłem i nadal jestem użytkownikiem monitora 1080p 60Hz.

Od pewnego czasu planuję przesiadkę na monitor 144Hz jednak obawiam się,że wyższa częstotliwość odświeżania może wpłynąć na liczbę fps.

Czy wyższe odświeżanie ma wpływ na liczbę fps? Czy zależy to od GPU?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Od dawna nurtuje mnie pewne pytanie dotyczące monitorów z odświeżaniem 144Hz.Zaznaczam,że od zawsze byłem i nadal jestem użytkownikiem monitora 1080p 60Hz.

Od pewnego czasu planuję przesiadkę na monitor 144Hz jednak obawiam się,że wyższa częstotliwość odświeżania może wpłynąć na liczbę fps.

Czy wyższe odświeżanie ma wpływ na liczbę fps? Czy zależy to od GPU?

Pozdrawiam.

Monitor nie ma nic do tego, to skrzynka generuje fpsy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Thorns

Przy zwykłym 144hz monitorze nie ma żadnego wpływu, monitor jest odbiornikiem

przy monitorze z g-sync monitor obniża odświeżanie do poziomu fps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi się wydaje że ma bo mam 120hz i fps przy 120 a 60 jest widoczny gołym okiem i nie pisz mi że nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi się wydaje że ma bo mam 120hz i fps przy 120 a 60 jest widoczny gołym okiem i nie pisz mi że nie.

O czym ty piszesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boczkins

Masz rację. Tylko Ci się wydaje.

 

Odświeżanie monitora a generowanie fps to są zupełnie inne zagadnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor 144Hz nie zmniejsza wydajności, natomiast trzeba mieć te 144 FPS aby wykorzystać taki monitor porządnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bierz ASUS VG248QE w ciemno.Polecam.

Nie ma FF i daje po oczach, w tych czasach bym nie brał, zwłaszcza, że ja na migotanie monitora jestem strasznie uczulony, a dokładniej moje oczy.

Tak przy okazji mógłby ktoś mi polecić jakiś dobry monitor 144Hz do 1500zł?

Miałem LG 24gm77 przez 4 miechy, ale był 3x w servisie aż Panowie w końcu powiedzieli, że nie naprawią go, bo nie mają części (nawet próbowali sprowadzić), bo go już nie produkują. Ogólnie spoko monitor, ale problemy z bad pixelami spooore. Potem miałem Asus mg248q - do tego poniedziałku i odjechał, bo znów subpixele i paproch pod matrycą, ale na tym znów lepiej mi się grało niż na LG i znacznie lepszą jakość wykonania miał - w sensie wizualnym, nie matryca. Teraz jednak boję się brać drugi raz asus`a, bo ktoś 2 dni temu też go dostał i ma znów problem z matrycą. Więc czekam na zwrot kasy i biorę iiyamę gb2488hsu-b2. Od kilku słyszałem, że ma lepsze kolory niż LG, więc progres i w testach nie wypada wcale tak słabo. Matowy plastik, prosty wygląd. Jeszcze sklep iiyamy daje gwarancję "0 martwych pixeli". Chociaż nwm czy nie zamówię w komputroniku znów. Myśąlę, że w next środę bd już mieć monitor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz ASUS VG248QE w ciemno.Polecam.

 

W ciemno nie, kumpel kupił i wymieniał na koleją sztukę. Miał 2 zdechłe pixele i nie chcieli mu wymienić, bo odebrał osobiście w Komputronie i widział towar, po aferze w sklepie...wymienili, ale kolo przylazł tam z lapem, testując nową sztukę na miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miesiąc temu wziąłem AOC G2770PF i wszystko jest OK, ale wiem, że nie każdy lubi FullHD w 27 calach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy zwykłym 144hz monitorze nie ma żadnego wpływu, monitor jest odbiornikiem

przy monitorze z g-sync monitor obniża odświeżanie do poziomu fps

Zawsze się zastanawiałem gdy komputer generuje 200 fps przy monitorze z 144 hz i g-syncem to wtedy monitor przechodzi na 100 hz czy jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miesiąc temu wziąłem AOC G2770PF i wszystko jest OK, ale wiem, że nie każdy lubi FullHD w 27 calach.

Jak oceniasz full hd w 27 calach widać jakieś pixele ? Jak daleko siedzisz od monitora, bo mam okazję tanio wyrwać 27 full hd .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze się zastanawiałem gdy komputer generuje 200 fps przy monitorze z 144 hz i g-syncem to wtedy monitor przechodzi na 100 hz czy jak?

Jak Masz monitor 144hz z G-Sync a komputer generuje 200fps, to automatycznie G-Sync wyrównuje liczbę generowanych fps do 144.

 

Im większa jest rozdzielczość monitora, tym z reguły fps jest mniej.

 

Monitor bez G-Sync nie ma wpływu liczbą hz na ilość fps w grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Masz monitor 144hz z G-Sync a komputer generuje 200fps, to automatycznie G-Sync wyrównuje liczbę generowanych fps do 144.

 

Im większa jest rozdzielczość monitora, tym z reguły fps jest mniej.

 

Monitor bez G-Sync nie ma wpływu liczbą hz na ilość fps w grach.

 

co do ostatniego zdania...Hz monitora, faktycznie nie mają wpływu na ilość generowanych kl/s przez grafę, ale jeśli wygenerowane klatki będą wyższe niż odświerzanie, będą lagi. Im większa różnica tym częstsze. :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No siemanko, coś więcej??? :hmm:

 

 

...no tak, pierwszy post, od czegoś trzeba zacząć... :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak oceniasz full hd w 27 calach widać jakieś pixele ? Jak daleko siedzisz od monitora, bo mam okazję tanio wyrwać 27 full hd .

Z tymi pikselami to ludzie trochę przesadzają, przykładowo obraz 2D jest naprawdę ostry. Problemem jest aliasing w sporej części gier. Metody typu MSAA, FXAA czy SMAA raczej nie dają rady w FHD przy 27", a nie każda gra wspiera coś lepszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera jasna! Wynika z tego, że zawsze musisz z czegoś rezygnować, a niech to...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...