Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kotares323

Problem z PC, stopowanie się, BSOD.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, na wstępie chcę poinformować, że jestem troszkę zielony w sprawach związanych z jako taka "naprawą" PC, ale nie jest aż tak źle.

Mój problem jest taki, że mój PC ostatnimi czasy się "zacina" po prostu stopuje, nic nie mogę z tym zrobić, pozostaje jedynie reset i od nowa, od 2 dni zaczęły się pojawiać BSOD-y "SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION". Komputer najczęsciej stopuje się przy oglądaniu filmów. Poczytałem trochę, sprawdziłem czy mój zasilacz nie jest na "czarnej liście" , nie jest a nawet znajduje się w polecanych, jego sprawność też sprawdziłem, działa pięknie u mnie i na PC kolegi. Idąc dalej tropem usterek wykonałem memtest pamięci RAM, nic, 0 błędów, następny pod lupę został wzięty Dysk Twardy, sprawdziłem za pomocą HD TUNE, brak BAD Sectorów, wszystko jest w najlepszym porządku. Karta Graficzna- podłączona u kumpla bardzo ładnie działa, nie grzeje się, wszystko chodzi jak należy. Sprawdzałem płytę główną czy nie ma napuchniętych kondensatorów tudzież innych "chorób" i wygląda na zdrową.Wysztkie temperatury w normnie, miesiąc temu wymienione chłodzenie na procesorze, oczywiscie pasta wymieniona, a komputer w środku czyściutki. Jestem bezsilny, jeśli tutaj nie znajdę odpowiedzi na to co mu jest to będę zmuszony wysłać go do specjalisty.

 

 

Procesor: AMD FX-8350 4.00 GHz

Płyta Główna: ASUS M5A97 R2.0

Karta Graficzna: RADEON R9 270X

Zasilacz: BE QUIET! PURE POWER L8-CM-630W

RAM: KINGSTON 2x 8GB 1600MHZ DDR3 CL10 DIMM

DYSK: SEAGATE 1 TB BARRACUDA

 

W załącznikach wysyłam MEMTEST oraz wygląd obrazu kiedy komputer się zawiesza.

https://zapodaj.net/267137b36faf0.jpg.html

https://zapodaj.net/24eb89f0d460c.jpg.html

083016-20498-01.rar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro są bsody, to porzuć pliki .dmp (znajdują się w windows\minidump). Jeżeli ich nie masz, to najpierw przestaw system na generowanie minidumpów i "uzbieraj" kilka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

czy w ostatnim czasie zmieniales jakies sterowniki / wylaczyles komputer lub zresetowales hard resetem?

moze nie bylo pradu, lub w czasie burzy "odcielo" zasilanie?

to moze byc tez problem ze strony software

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, prądu nie było, sterowniki jedynie aktualizowane(od karty graficznej). Hard resetu nie było.

 

Skoro są bsody, to porzuć pliki .dmp (znajdują się w windows\minidump). Jeżeli ich nie masz, to najpierw przestaw system na generowanie minidumpów i "uzbieraj" kilka.

Plik w załączniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden dump to niestety mało, jakbyś miał więcej to będzie można coś pewniejszego stwierdzić.

 

EXCEPTION_CODE: (NTSTATUS) 0xc0000005
IMAGE_NAME:  hardware

W tym dumpie błąd poleciał przy przetwarzaniu win32k.sys, który też jest dość blisko powiązany z interfejsem graficznym, a więc ewentualna usterka karty graficznej może mieć związek.

 

Tak czy inaczej, sprawdziłbym stabilność działania pamięci (np. test linpack w OCCT, przy czym odznacz AVX - zbędnie by gotowało procesor).

Upewnij się że płyta ustawia poprawne parametry pracy pamięci (rzuć okiem do SPD).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...