Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Fylyp

ASRock FM2A88X Extreme4 + APU A10 7850K ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Czy płyta FM2A88X Extreme4+ od ASRock będzie dobra pod APU A10 7850K ?

 

Szukam taniej i dobrej płyty pod ten właśnie procesor, planuję podkręcanie CPU i GPU oraz RAM z 2133 na 2400MHz, podobno ta płyta jest do tego przystosowana.

 

Będzie potrzebna aktualizacja BIOS pod APU A10?

 

 

Dzięki i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta główna obsługuje ten APU(należy zainstalować wersje biosu P1.70 lub nowszą), ale jak chcesz się bawić w OC to kup Asus A88X-PRO. Posiada mocną, chłodzoną sekcję zasilania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś lub jutro zamawiam części i nadal nie zdecydowałem się jaką płytę główną wybrać :)

 

Asus A88X Pro mnie nie przekonuje swoją ceną, choć płyta zacna.

 

Aktualnie zastanawiam się nad:

 

  • ASRock FM2A88X+ KILLER
  • Gigabyte G1.Sniper A88X
  • ASRock FM2A88X EXTREME6+

 

No i chyba wezmę EXTREME6+

 

 

Co myślicie? Proszę o opinie, co Ty byś wybrał i dlaczego?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też bym wybrał ASRock FM2A88X EXTREME6+

Posiada mocną, 10 fazową sekcje zasilania, więc do OC jak znalazł. Ten pierwszy ASROCK ma 6 fazową tak samo jak Gigabyte. G1 również ma najsłabszą kartę dźwiękową, więc tu Extreme6+ jest bez konkurencji.

 

Polecam: http://www.purepc.pl/plyty_glowne/test_plyt_glownych_fm2_z_chipsetem_a88x_dla_amd_apu_kaveri?page=0,24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz asrocka exstreme 6+ chociaż ja bym dołozył i wziął asus pro znajomy czeka aż mu wyślę sklep mobo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test już widziałem wcześniej ale nie zwracałem uwagi na temperatury sekcji zasilania, szczególnie po OC - to jest pierwszy minus EXTREME 6+, drugi minus to wygląd bo biorę obudowę z oknem - KILLER czy SNIPER wyglądały by lepiej, nawet płyty za połowę tej ceny wyglądają lepiej :)

 

Założenie było takie by zmieścić się w 400 euro czy tam 1600pln i wygląda to tak:

 

APU A10 7850K

ASRock FM2A88X EXTREME 6+

G.Skill RipjawsX DDR3 2x4GB 2133MHz CL9 XMP

GoodRam CX200 120GB SSD

Corsair VS 450W 80+

BitFenix Nova MidiTower

 

 

 

Jak na jednostkę ECO to chyba jest dobrze? Wyszło 1596zł brutto. Jak zamienię EXTREME 6+ na Asus A88X PRO to wychodzi 1642zł brutto czyli w 400 euro się mieścimy :)

 

Teraz sam już nie wiem ASUS PRO czy ASRock EXTREME 6+ ?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak kupiłem EXTREME 6+, niestety na złotego Asusa PRO trzeba by czekać 2 tygodnie, pewnie sklep czeka na kontener z Chin :)

 

Po weekendzie powinienem dostać części, jak złożę to na pewno się odezwę.

 

Jak będę zadowolony to w planach jest upgrade chłodzenia, RAM i SDD.

 

Zobaczymy co to będzie :)

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry wybór, będziesz zadowolony.

Czekam na jakąś fotorelacje. Też mam platformę na AMD z tym, że na AM3+/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie było za bardzo czasu na początku tygodnia ale dziś wrzucam kilka fotek :)

 

 

Jednostka złożona beż żadnych problemów, pierwsze uruchomienie również bez niespodzianek.

 

Ogólnie jestem zadowolony z tej płyty ale dalej boli mnie ten wygląd :) Obudowa z oknem a w środku brązowa płyta :)

 

Podoba mi się Doctor Debug czyli wyświetlacz na mobo i przyciski Power/Reset.

 

 

Co do podkręcania to na ten moment CPU ma wyłączone Turbo i jest podkręcony mnożnikiem do 4000mHz, RAM na profilu XMP stoi na 2133mHz, z 8GB pamięci 2GB jest współdzielonej z GPU (standardowo 1GB pamiętajcie by to zmienić), NB podkręciłem do 2100mHz i nie wiem dlaczego - pomimo trybu manual OC - nie mogę podkręcić GPU wyżej niż 900mHz (nie można wpisać ręcznie wartości, trzeba wybrać z menu).

 

Przy takich parametrach pracy, na boxowym chłodzeniu i 1 wentylu w obudowie, procek nie przekracza 64*C więc jest dobrze.

 

 

Teraz kilka fotek ze składania.

 

Zaczynamy

 

207xdew.jpg

 

 

 

Dr Debug

 

mj5xew.jpg

 

 

 

Mobo uzbrojona w CPU i RAM

 

2bdzqc.jpg

 

 

 

Płyta zainstalowana w obudowie, wcześniej oczywiście zasilacz, foto przed podpięciem okablowania

 

10pwn7d.jpg

 

 

 

Po podpięciu całego okablowania

 

33zboki.jpg

 

 

 

 

Pomimo niemodularnego zasilacza nie było żadnych problemów ;)

 

5ue58g.jpg

 

 

 

 

Wersja BIOS 3.70

 

143kh14.jpg

 

 

 

 

 

Jeżeli ktoś ma jakieś pytania - chętnie odpowiem ;)

 

 

Pozdrawiam i dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zrobiłem flash biosa na najnowszy v4.20

 

Aktualnie wygląda to tak

 

250jtqf.jpg

 

 

Przy takich ustawieniach OC jest stabilnie, boxowe chłodzenie daje rade. Stabilnie jest również przy 4200MHz ale już ciepło się robi i boxowy wentyl jest nieco głośny więc nie ma sensu grzać procka dla 200MHz ;)

 

GPU aktualnie jest na 900MHz a NB na 2000MHz, 2GB RAMU dla iGPU

 

Pamięć RAM nie była podkręcana, czyli 2133MHz XMP Profile 1, napięcie 1.60V

 

 

Cel: CPU 4.2GHz, GPU 1020MHz, RAM 2433MHz

 

 

Niestety GPU powyżej 900MHz podkręcimy tylko przez A-Tuning lub inny soft ASRock czy AMD.

 

Dzięki DUAL BIOS na jednej kości mam najnowszy 4.20 a na drugiej kości 3.70 oryginalny

 

 

 

Jak coś ciekawego osiągnę to dam znać.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie było problemów z włożeniem najnowszego A10 na chipset 88x i startu na starszym biosie?

Pytam bo wpadł mi w ręce A8 7600 za śmieszne pieniądze i też szukam po taniości płyty pod niego do itx-a, aktualnie na allegro są prawie nowe GA-F2A88XN-WIFI które niby obsługują go od biosu w wersji 4, fabrycznie płyta pewnie wychodzi w wersji 1 więc nie wiem czy ruszy choć do upgrade biosu.

 

Ktoś ma jeszcze doświadczenia z kaveri na starszych biosach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem sobie sam, wsio śmiga, nawet chyba nie trzeba robić update bo wszystkie opcje działają bezproblemowo (oszczędzanie energii, oc ram itp) i płyta wypaśna jak za 220 zł, polecam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...