Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

povity

[Zestaw] Ocena i dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć i czołem po raz drugi...

 

Parę dni temu założyłem podobny temat jednak mam jakiś niedosyt i mam wrażenie ze coś nie pasuje albo mogę lepiej te pieniądze spożytkować pod moje wymagania.Zestaw ten mieści się w przedziale cenowym 4500-4700.Uzyskałem już w pewnym stopniu to czego chciałem,jednak za każdym razem ktoś zaczyna się niepotrzebnie kłócić o część miary 20 zł różnicy i na samym końcu każdy zapomina o co chodziło w temacie.

 

Zestaw który złożyliśmy wygląda tak : https://www.morele.net/inventory/info/BIybpQ/

 

I teraz pytanie do osób doświadczonych - czy nic w tym zestawie się ze sobą nie koliduje ? druga kwestia czy mogę wymienić np niektóre części na inne bo po prostu się opłaca a są w tej samej cenie ew. ciut droższe TYPU ram czy zasilacz który po prostu jest mniej awaryjny czy cichszy czy coś w tym rodzaju?

 

Komputer ma służyć najbardziej do gry CS GO , a potem jakieś typu Battlefield 1 który wychodzi,H1Z1 może,GRID2 i inne... szczerze powiedziawszy nigdy nie przepadałem za grami fabularnymi tylko czymś bardziej z adrenaliną czy też typem fps.Teraz nagle pewnie każdy zadaje sobie pytanie po co komputer za tyle pieniędzy do takich gier jeżeli mógłbym w nie pograć na takim za 2000.Otóż po to,że jak składam komputer to ma on mi służyć około 4-5 lat i zazwyczaj w trakcie nic w nim nie zmieniam poza zrobieniem formata co ~2 lata (nie robię dużego syfu na dyskach) i chce mieć zapas na wszelki wypadek jeżeli coś by mi się nagle odwidziało i bym chciał pograć w coś bardziej wymagającego.

 

Nie znam się kompletnie na OC ( chociaż miałbym osobę która by mi to wykonała ) i tak myślałem czy nie dało by się w tym zestawie umieścić np i7 6700k kosztem grafiki np gtx 970 który wydaje mi się że by wystarczył ( nie musze grać na ultra w co popadnie ) bo po prostu nie widzę nigdy dużej różnicy a po 2 nie przeszkadza mi to jak niektórym... tylko czy ma to sens? chyba nie...

 

Mój monitor ma rozdzielczość 1920x1080 144 hz ASUS VG248QE

 

Proszę o jakąś aktywność jeżeli łaska i głównie o jakieś zestawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałeś i7 nie ma większego sensu jeśli nie używasz programów które korzystają z dodatkowych wątków. W grach i7 nie zrobi większej różnicy, a GTX 1060 względem GTX 970 już tak. W mojej opinii zestaw naprawdę solidny, w zasadzie nie ma do czego się przyczepić. Ale niech się jeszcze może ktoś inny wypowie bo może się nie znam :D

 

perfrel_1920_1080.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie pisali że warto dołożyć do Palita JS,może inne kości ram? a może warto też 40 zł dołożyć do chłodzenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie pisali że warto dołożyć do Palita JS,może inne kości ram? a może warto też 40 zł dołożyć do chłodzenia?

 

 

Na ten moment lepiej weź tą płytę bo lepsza cenowo i bogatsze wyposażenie a to samo ;)

 

https://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-z170-extreme-4-z170-4x-ddr4-sata3-usb-3-1-atx-764686/

 

Ram już pisałem jaki i cooler Silentium Grandis

 

https://www.morele.net/pamiec-g-skill-tridentz-ddr4-2x8gb-3000mhz-cl15-f4-3000c15d-16gtz-827411/

 

https://www.morele.net/chlodzenie-cpu-silentiumpc-grandis-xe1236-spc099-643221/

 

 

Karta zdecydowanie Jetstream. Mozesz nawet wziac z innego sklepu nawet w podobnej cenie Jetstreama dostaniesz.

 

Jak pozmieniasz mozesz smialo brac od zaraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko pytanie czy opłaca się dokładać 100 zł do tego ramu? jest jakaś różnica w tym? i dlaczego nie ma żadnych opinii na temat tej extreme 4+ i każdy kupuje nadal tą bez +

 

Wydaje mi się że branie do takiego zestawu ram za ~420 zł to przesada...nie ma nic w cenie okolo 330 zl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś coś jeszcze?

 

Tak sobie myślałem,czy jest jakaś duża różnica pomiędzy i5 6600 a 6600k ? głównie na przykładzie cs go jeżeli ktoś jest w stanie się do tego odnieść a stwierdziłem że w tej cenie może można sobie zrobić coś na podstawie własnie zaoszczędzeniu na gtx 1070 poprzez wzięcie i5 6600 słabszej płytki tańszego ramu bo mniejsze mhz tańsze chłodzenie itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz nawet i wziąć i5 6400/6500 i zrobić OC przy użyciu custom biosu, ale płyta musi być pod Z170.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz nawet i wziąć i5 6400/6500 i zrobić OC przy użyciu custom biosu, ale płyta musi być pod Z170.

Wtedy mija się wszystko z celem i już wole dołożyć te 300 zł.Widzę,że masz podobny zestaw do takiego jaki ja chce mieć za miesiąć.Jak wygladają fpsy w grze cs go,bf1,gta 5 jeżeli grasz?;d w cs go najbardziej chodzi o 4:3 low

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam te wszystkie gry ale jeszcze nie poinstalowane, dzisiaj będę kończył dopiero rzeczy software-owe;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...