Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

FerdeXXX

Jak podłączyć dwa dyski twarde ?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie jak mam podłączyć dwa dyski twarde do kompa. Mój dysk to samsung **** a drugi jakiejs innej firmy. Jest wogule możliwe podłączenie różnych dysków ??. Moja płyta głowna to asus A7V8X-X. I jak trzeba skonfigurować w biosie dysk aby był widzialny w mój komputer ??.

 

PILNE !!!!

Z gory dziękuje.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest mozliwe, udstawiasz jeden dysk zworka na master 2 na slave i podpinasz na jednej tasmie pod ide 1 na plycie. w biosie powinien ci automatycznie oba wykryc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie jak mam podłączyć dwa dyski twarde do kompa. Mój dysk to samsung **** a drugi jakiejs innej firmy. Jest wogule możliwe podłączenie różnych dysków ??. Moja płyta głowna to asus A7V8X-X. I jak trzeba skonfigurować w biosie dysk aby był widzialny w mój komputer ??.

 

PILNE !!!!

Z gory dziękuje.

Pozdro.

Jaja sobie robisz? Masz tasme i podpinasz obydwa. Do pierwszego zlacza na tasmie podlaczasz dysk ze zworka na master, do drugiego ze zworka na slawe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo na obu ustawić "Cable select". Dysk który ma być master trzeba podłączyć na końcu taśmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaja sobie robisz? Masz tasme i podpinasz obydwa. Do pierwszego zlacza na tasmie podlaczasz dysk ze zworka na master, do drugiego ze zworka na slawe.

 

 

to czemu nie sprawdziles tylko glupie tematy piszesz?

 

nie kazdy jest tak madry jak wy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
' date='Oct 14 2005, 22:05' post='1635953']

Albo na obu ustawić "Cable select". Dysk który ma być master trzeba podłączyć na końcu taśmy.

Jesli dwa urzadzenia IDE sa podlaczone na jednym kontrolerze i ustawione sa w trybie Cable Select to zadne z tych urzadzen nie bedzie mialo przydzielonego trybu master/slave, gdyz obydwa beda negocjowac (cable select) - bios podczas wykrywania dyskow zawiesi sie (przynajmniej na starszych plytach glownych tak bywalo).

Tak wiec bzdura to co tu napisales.

Poza tym dysk, ktory ma byc master nie musi byc podlaczony na koncu, to nie jest regula i nie wiem kto to wymyslil :heu: .

 

to czemu nie sprawdziles tylko glupie tematy piszesz?

Moze pomyslal, ze w taki sposob moze zrobic cos zlego komputerowi (BTW ja kiedys podlaczalem na plycie i440bx dysk samsung 2gb i seagate 4gb, podlaczalem je na jednej tasmie ale zapomnialem zmienic zworek, obydwa byly ustawione na master i co w rezultacie? Bios pokazal mi jeden dysk 6gb.. jednak nie dzialal).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jesli dwa urzadzenia IDE sa podlaczone na jednym kontrolerze i ustawione sa w trybie Cable Select to zadne z tych urzadzen nie bedzie mialo przydzielonego trybu master/slave, gdyz obydwa beda negocjowac (cable select) - bios podczas wykrywania dyskow zawiesi sie (przynajmniej na starszych plytach glownych tak bywalo).

Tak wiec bzdura to co tu napisales.

Poza tym dysk, ktory ma byc master nie musi byc podlaczony na koncu, to nie jest regula i nie wiem kto to wymyslil .

 

 

Nie bzdury tylko prawde. Nowe kable maja przewaznie trzy kolory :

Niebieski - podpinany do mobo

 

Czarny - urzadzenie master

Szary - urzadzenie slave

 

^ dziala to w przypadku ustawienia wlasnie urzadzen w trybie CS

 

Na niektorych kablach dodatkowo sa metki z napisami master/slave. A wszystko po to zeby ulatwic zycie uzytkownikom - co wiecej sprawdza sie to i nie mialem z tym nigdy problemow.

 

Wiec czasem wystarczy sprawdzic zamiast sie wypowiadac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poza tym dysk, ktory ma byc master nie musi byc podlaczony na koncu, to nie jest regula i nie wiem kto to wymyslil smilies/heu.gif .

Wymyslili to ci którzy zajmują się standardem ATA.

Obecnie wszystkie kable 80 dają możliwość cable select i właśnie na końcu kabla dysk jest wykrywany jako master.

 

A na starszych płytach tak bywało, bo kable pewnie były nie takie jak trzeba.

 

Owszem jeżeli ustawimy dysk na master to będzie master niezależnie gdzie zostanie podpięty. Jeżeli będzie sam na kontrolerze, to jest zalecane podłączenie go na końcu taśmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam nagryware zawsze na bliższej wtyczce i bez problemu działa na master.

 

A przez jakiś czas oba napedy była cable selector i bez problemu działało nic sie nie gryzło wieć nikt tu nie gada głupot tylko jedna osoba niepotrzebnie zadziera nosa nie majac racji!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A przez jakiś czas oba napedy była cable selector i bez problemu działało nic sie nie gryzło wieć nikt tu nie gada głupot tylko jedna osoba niepotrzebnie zadziera nosa nie majac racji!

Wiec widocznie nowe urzadzenia IDE radza sobie z tym bez problemu.

Ja ostatnio korzystajac z cable select (jakis rok/poltora roku temu) wlaczalem go w dysku 4gb i jakos BIOS nie chcial go wykryc z napedem cd ustawionym w tryb cs na tym samym kontrolerze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...