Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Sheyu

Przygotowanie grafiki do druku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dostałem zlecenie na prosty baner reklamowy (grafikiem nie jestem). Baner ma mieć wymiary 5,5m x 1,8m. Jedyny program jakim się posługuję to Corel Draw x8. Ja miałem wykonać grafikę i przesłać do studia reklamowego, aby przygotowali plik pod druk - niestety, nie otworzą pliku bo mają starszą wersję programu. Postanowiłem wyeksportować plik do PDF'a tylko nie wiem czy pozostawić go bez kompresji czy raczej zastosować kompresję LZW? Grafikę wykonywałem w wymiarach rzeczywistych (5500mm x 1800mm), rozdzielczość 300 DPI. Ktoś doradzi?

 

A i od razu odpowiadam gdyby ktoś pytał o to, czemu nie zadzwonię do studia - gościu, z którym rozmawiałem sam nie wie, bo on to zleca dalej... ta dam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co z tego że w studiu mają starszego Corela? przecież możesz zapisać plik w zgodności ze starszymi wersjami:

9TTU3kz.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastrzelcie mnie, ze stresu całkiem o tym zapomniałem :D.

Dzięki wielkie! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w takim razie podgrzeje wątek bo mnie zainteresowało co napisałeś "dostępnym z poziomu przeglądarki", tzn jakim? bez instalacji, tylko przez www? od takiego pseudofachowca to uciekaj a nie mu próbujesz coś tłumaczyć. ps. słyszeliście o jakiejś nowej wersji painta? śmiać mi się chciało strasznie jak przeczytałem nagłówek, ale podobno naprawdę robi wrażenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, to by było i dla mnie idealne wyjście. Duże to jest obciążenie dla komputera? Bo ja mam taki średni ale tam gdize najczęściej jeżdżę to nie powiem żeby był pierwszej świeżości laptop :D no i najwazniejsze, trudno to obsłużyć? Bo jeśli wymaga szkolenia, to nic dziwnego że ma niskie ceny :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no żre tylko tyle ile Twoja przeglądarka normalnie, ni mniej ni więcej. No i żadnych szkoleń, nie wiem skąd to sobie wytrzasnąłeś ale nic takiego nie ma tam chyba że chcesz sobie u nich na jutubowym kanale pooglądać to wtedy :D

ha przejrzałem wszystkie zanim jeszcze o tym napisałeś youtub to mój drugi mózg więc dobrze że mają swój kanał. muszę się zapisać jeszcze na te webinary!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...