Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Danicen

Dziwne spadki pingu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam problem z pingiem na moim laptopie. Gdy łączę się poprzez WiFi mam stałe około 80 pingu, ale występują u mnie "cofki". Co dziwne, do tej samej sieci podpięte są 2 inne laptopy, na których nie występuje ten problem. Do tej pory grałem używając transferu komórkowego, ale od wczoraj co jakiś czas ping nagle wzrasta do 300/400 ms, po czym znów się uspokaja. Co może być tego przyczyną?

 

@Topic: Oczywiście miał być wzrost, nie spadki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz możliwość sprawdzić inne Wi-Fi na USB zrób to.

Sprawdź czy czegoś w systemie nie masz co korzysta z sieci. Może np. po formacie miałbyś spokój. Możesz zrobić backup systemu i potem przywrócić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz możliwość sprawdzić inne Wi-Fi na USB zrób to.

Sprawdź czy czegoś w systemie nie masz co korzysta z sieci. Może np. po formacie miałbyś spokój. Możesz zrobić backup systemu i potem przywrócić

 

Problem z tym WiFi występuje tylko na mieszkaniu które wynajmuję przez studia. U siebie w domu mam połączony na WiFi i nie występują takie problemy.

 

Co w systemie może powodować takie dziwne skoki? Próbowałem przeglądnąć ostatnio komputer i nic takiego nie widzę. Formata nie wykonam do końca sesji wrześniowej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A rzuć telefonem bliżej okna, zainstaluj Battery Doctor i niech ubije nieużywane aplikacje, wcześniej reset.

Może to dziwnie zabrzmieć, ale może coś odbiorniki sie nie lubią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A rzuć telefonem bliżej okna, zainstaluj Battery Doctor i niech ubije nieużywane aplikacje, wcześniej reset.

Może to dziwnie zabrzmieć, ale może coś odbiorniki sie nie lubią.

 

Chyba nie rozumiem. Jakim telefonem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaaa, o to chodzi. Dobra, faktycznie masz rację, przepraszam za niekumatość ;) Spróbuję faktycznie dać telefon bliżej okna.

 

A co do WiFi, to najdziwniejsze jest to że laptop który jest postawiony 30cm obok mojego nie ma problemu z cofkami. Ja mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jeszcze inny kanał spróbuj jak możesz ustawić. 1-5-12

 

A jak to zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O sory, akurat w obecnej chwili nie widzę tej opcji u siebie, ale może kiedyś była w innym telefonie, możesz zobaczyć w ustawieniach zaawansowanych hotspotu (...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O sory, akurat w obecnej chwili nie widzę tej opcji u siebie, ale może kiedyś była w innym telefonie, możesz zobaczyć w ustawieniach zaawansowanych hotspotu (...)

 

Poszukam, dzięki wielkie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robię dzisiaj na tytuł łopaty miesiąca, ale jak ktoś ma podobne problemy z pingiem na WiFi z telefonu, to lepiej podłączcie telefon kablem do komputera, i wybierzcie opcję połączenia jako modem. W skrajnych przypadkach czasem trzeba włączyć tryb samolotowy, wyłączyć, włączyć połączenie pakietowe, wyłączyć, a potem zrestartować połączenie przez USB, po czym zrestartować kompa, nie odłączając kabla od komputera, i nie ruszając trybu modem. Zrestartować komputer, nie wyłączać. Po restarcie już powinny być idealne pingi, chyba że coś z zasięgiem sieci będzie nie tak. Nie zawsze też trzeba restartować, ale spotkałem się z taką koniecznością. Ogólnie u mnie modem wieszał ostro kompa, nie zawsze działał, wgrywałem też stery NDIS Protocol Driver od telefonu razem z całym softem, ale nie musi to być konieczne w każdym przypadku, od 8.x chyba nie ma konieczności. Może się zdarzyć że wywiesi nawet Worda przy zapisywaniu na OneDrive, bo w systemie potrafi coś się cały czas wieszać jak wejdziecie do ustawien sieciowych/udostępniania. Może to też uwarunkowane od telefonu. Ale transfer na LTE w porównaniu do WiFi 2.4/54 mb bajka.

edit. Podobno problem wywieszeń leży w zainstalowanym sterowniku NDIS 5 zamiast 6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...