Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

MrAks

Wyłączanie się komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

 

Od pewnego czasu mam taki delikatny problem z wyłączającym się komputerem stacjonarnym.

 

Specyfikacja:

Płyta główna: ASUS P7P55D-E

Procesor: Intel Core i5 760 3,3 GHz

RAM: GoodRAM 2x 4GB

Grafika: Radeon HD 7850

Zasilacz: Chiftec 600W

 

Problem polega na tym, że komputer wyłącza się przeważnie podczas grania w gry (czasami podczas oglądania filmów lub przeglądania internetu).

Sytuacja wygląda dokładnie tak:

- komputer wyłącza się, lampka power gaśnie

- po chwili sam się włącza z zapaloną diodą power (czasem nie włączając wentylatora procesora, lecz rzadko)

Czasem mam tak, że nawet już przy uruchomieniu komputera nie zaświeci się dioda power (mimo, że komputer się włącza), a po chwili wyłącza się i ponownie się SAM włącza (już z zapaloną diodą power).

 

Problem pojawia się na przełomie kilku miesięcy. Na początku było to sporadyczne raz na miesiąc, później był okres wyłączania się raz na dzień i ponownie znowu miałem spokój na 2 miesiące.

Od dziś jest znowu powtórka z rozrywki.

 

Zasilacz i płytę główną ostatnio czyściłem i sprawdzałem wszystkie elektrolity czy nie są wypukłe - wszystko z nimi w porządku. Temperatury wszystkich podzespołów w standardzie (30 - 40 stopni spoczynek, do 60 w stresie).

Pamięć sprawdzona i jest wszystko w porządku. Niestety zasilacza nie jestem wstanie podmienić bez kupienia go.

Poza tym nawet jakbym podmienił to problem pojawia się sporadycznie i nawet może być kilka miesięcy spokoju.

 

Chcę jeszcze dodać, że po wyłączeniu się w ten sposób komputera, jak czasem nie zaczyna się kręcić wiatrak procesora pomaga tylko reset biosu, poprzez wyciągnięcie baterii na 10 minut i wszystko jest znowu okej.

 

 

Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest bardziej płyta aniżeli zasilacz, ale nie szkodzi sprawdzić jedno i drugie.

Tył eze jak kupisz w necie od firmy nowy to masz zwrot do 14 dni i możesz przetestować. Nowa płytę na 1156 chyba będziesz miał problem znalezc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też mi się wydaje, że to raczej wina płyty.

jak komputer się wyłączy, to zasilacz jest ciepły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdzałem czy jest ciepły, ale sprawdzę jak będę miał okazję. Tyle, że tak jak wspomniałem wcześniej on na samym początku potrafi się wyłączyć - naciskam przycisk (DIODA nie zapala się choć komputer się włącza) i nagle wyłącza się, włącza z zapaloną już diodą power lecz nie zaczyna się obracać wiatrak procesora.

 

 

No właśnie, a nie mam skąd pożyczyć, bo wszyscy moi znajomi "siedzą" na laptopach :(.

 

Płytę główną pod 1156 można na allegro kupić, ale to koszt 300 zł więc chcę być pewny, że jest to to :(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

my możemy podpowiedzieć, ale nikt za Ciebie tego nie sprawdzi, bo nie ma takiej fizycznej możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wiem. Pojawiły się nowe "okoliczności".

Chciałem zobaczyć komputer raz jeszcze co jest nietak. Położyłem go na boku, na ziemi i teraz... W pozycji leżącej na boku w ogóle się nie wyłącza:O.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...