Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

speed103531

Problem po wymianie karty GTS 450 na GTX 770

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mój sprzęt wygląda następująco:

CPU: Intel Pentium G3250 3,2 Ghz

RAM: 2x 4GB Kingston HyperX DDR3

GPU: GTX 770 Gigabyte 2GB Windforce

HDD: SATA WD 320GB i SATA Seagate 320GB

System: Windows 10 Pro

MOBO: ASRock H81M S1150 H81

Zasilacz: Be Quiet! 650W

 

 

 

Problem wygląda następująco, zmieniłem GTS 450 na GTX 770 z myślą że poprawię wydajność w grach. Jak się okazało, nie jest aż tak różowo.

Przed wymianą karty normalnie mogłem grać na moim GTS 450 w GTA 5 na średnich ustawieniach, bez podcinki w Full HD, nie miałem żadnych problemów i ścięć.

Po zmianie karty na GTX 770 to w tą grę nie da się normalnie grać! Ścina grę wszędzie, nawet w menu na obojętnie jakich ustawieniach.

Czy to są ultra ustawienia czy średnie czy najniższe, ścina w identyczny sposób. Dwie sekundy płynne i ścina na sekundę, 2 sekundy płynnie i ścina na sekunde...

I teraz pytanko, co jest nie tak? Battlefield 4 na ultra śmiga aż miło, tak samo The crew...

Z góry dzięki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne

Reinstal systemu wskazany skoro takie cyrki się dzieją

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz ustawić synchronizacje pionową na 30 lub max 45 fps. stary temat z gta na 2 rdzeniach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukałbym problemu z GTA V,może spróbuj opcji Verify game files na Steamie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz ustawić synchronizacje pionową na 30 lub max 45 fps. stary temat z gta na 2 rdzeniach

Przed wymianą karty normalnie mogłem grać na moim GTS 450 w GTA 5 na średnich ustawieniach, bez podcinki w Full HD, nie miałem żadnych problemów i ścięć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Na gts raczej nie miał oszałamiającego FPS w full hd, wtedy ścinki mogły być nieodczuwalne.

Niech spróbuje, co szkodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezależnie od tego czy VSYNC jest włączony czy nie to gra ścina tak samo. Weryfikacja plików na steamie to pierwsze co mi przyszło do głowy i niestety nie pomogło...

Reinstal systemu? Po co skoro to ten sam system na którym dwa dni temu GTA 5 działało mi normalnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra... Ustawiłem VSYNC na half i już się nie tnie, ale szczerze mówiąc i tak nie jestem usatysfakcjonowany działaniem gry.

Vsync ustawiony na half blokuje FPS do 30 klatek... Więcej klatek miałem na moim GTS 450. Jedyny plus to to że detale są wyższe... no ale kurcze no, nie takiego efektu spodziewałem się po zmianie karty graficznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jest to typowe dla 2rdzeni przy wysokim framerate, przynajmniej w GTA V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, w takim razie jak ustawię wszystko na ultra to gra powinna działać normalnie?

W sumie to mam nowy problem, ustawiłem blokadę na 35 klatek na sekundę i tekstury nie nadążają się wczytywać, jadę samochodem i przejeżdżam przez rozmyte tekstury albo przez puste przestrzenie.

Możłiwe że to jest wina dysku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wina procesora, 2 rdzenie to za mało do komfortowej gry w gta V w miejscach procesorowych których jest sporo.

 

Gtx 770 raczej nie ma problemu na "wysokich" detalach z utrzymaniem 60fps w tej grze.

 

gtav_n_cpu2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli by to była wina procesora to na GTS 450 na średnich detalach bym sobie nie pograł w ogóle.

A tak to wychodzi na to że lepiej mi się grało na karcie graficznej dwa razy gorszej niż teraz...

Poza tym:

Ja na najniższych tak nie mogę pograć a mój procek jest o wiele lepszy...

Gdy ja ustawiam na najniższe detale i frame limit na 35 klatek to gra szaleje, nagle zaczynają tekstury zanikać...

Najśmieszniejsze jest to że lepiej się gra na ultra ustawieniach z wyłączonym VSYNC niż na niskich.

Gdy mam ustawione na ultra detale to tekstury wczytują się jak trzeba tylko czasem niektóre obiekty np latarnie, potrafią się nagle pojawić przed samochodem i fpsy skaczą na poziomie 24-30 klatek czyli denerwująco...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wow... To Ci dopiero odkrycie... I to według Ciebie tłumaczy to że gra działa o niebo lepiej na starszej karcie graficznej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stare sterowniki przez program DDU odinstalowane i zainstalowane najnowsze do tej karty?

 

Można spróbować ustawić v-sync half/adaptive half w sterowniku nvidii to powinno poprawić jakość rozgrywki.

 

Spadki fps poniżej 30 nieuniknione, doczytywanie tekstur tak samo bo proc pewnie ma wtedy 100% użycia na obu rdzeniach i już nie ma mocy obliczeniowej

 

 

Na i3 już działa wszystko sprawnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadajac kiedys p2x4 i hd6850 crysis 3 latal w full hd na srednich , po wsadzeniu lepszej grafiki gtx 660 nieszlo grac nawet na niskich bylo gorzej niz na starej karcie ciagle dropy ponizej 20 na każdych ustawieniach , karta chodzila tylko na 30% procek ja ograniczal .

U ciebie jest podobnie proponuje wymiane procka na jakas i5 , ta karta sie nudzi przy tym procku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wow... To Ci dopiero odkrycie... I to według Ciebie tłumaczy to że gra działa o niebo lepiej na starszej karcie graficznej?

 

Skoro wiesz lepiej to czemu prosisz o pomoc?

 

Na dwurdzeniowych procesorach gta v się zacina/freezuje cokolwiek jeszcze to problem szeroko znany i opisany, jak chcesz grać w gta kup sobie jakiegoś i3 na 1150. Koniec tematu. A i poza tym w wymaganiach minimalnych do gta v jest CZTERORDZENIOWY PROCESOR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Panelu sterowania Nvidia włącz "preferuj maksymalną wydajność" może trochę pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możliwe że karta się nudzi przełącza w tryb pulpitowy i działa w 100MHz, włącz preferowanie maksymalnej wydajności w sterownikach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stare sterowniki przez program DDU odinstalowane i zainstalowane najnowsze do tej karty?

 

Można spróbować ustawić v-sync half/adaptive half w sterowniku nvidii to powinno poprawić jakość rozgrywki.

 

Spadki fps poniżej 30 nieuniknione, doczytywanie tekstur tak samo bo proc pewnie ma wtedy 100% użycia na obu rdzeniach i już nie ma mocy obliczeniowej

 

 

Na i3 już działa wszystko sprawnie

 

Wreszcie jakaś rzeczowa i pomocna wypowiedź :)

Na tym pierwszym filmiku gra mu działa o wiele lepiej niż mi, a ten jeszcze nagrywał grę...

Właśnie odinstalowałem stare sterowniki od GTS 450 poprzez ten program DDU. Teraz aktualizuję GTX 770.

Ustawię jeszcze V-sync na adaptacyjny i preferencję maksymalnej wydajności w sterowniku nvidii i dam znać jak wyglądają efekty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kubinek83bb, gościu, jesteś wielki! :)

Po ustawieniu w panelu sterowania Nvidia synchronizacji pionowej na tryb: Adaptacyjny (częstotliwość odświeżania o połowę mniejsza), gra chodzi jak złoto!!!

Dziękuję wszystkim którzy udzielali konstruktywnych porad :)

 

 

PS: doradzenie kupna lepszego sprzętu nie jest konstruktywne, gdyby mnie było stać to bym kupił Intel Core I7 i GTX 1080, także takie porady mogę sobie w buty wsadzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla potomnych, tryb adaptacyjny jednak nie pomógł (pewnie się pomyliłem i myślałem że mam ustawiony VSYNC na OFF a miałem na half :P ).

Pomógł dopiero ten oto filmik:

i to tak pomógł że mam w benchmarku w GTA 5 średnio 45 FPS na very high detalach.

Rockstar najwidoczniej coś skopał w optymalizacji procesów i trzeba to robić ręcznie za deweloperów...

Piszę ten post bo może komuś się to przydać kiedyś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla potomnych, tryb adaptacyjny jednak nie pomógł (pewnie się pomyliłem i myślałem że mam ustawiony VSYNC na OFF a miałem na half :P ).

Pomógł dopiero ten oto filmik:

i to tak pomógł że mam w benchmarku w GTA 5 średnio 45 FPS na very high detalach.

Rockstar najwidoczniej coś skopał w optymalizacji procesów i trzeba to robić ręcznie za deweloperów...

Piszę ten post bo może komuś się to przydać kiedyś.

 

Tłumaczę po raz kolejny że gta v potrzebuje do poprawnego działania 4 rdzeniowego albo 4 wątkowego procesora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...